Nuo vasario 5-osios Europos Sąjunga (ES), Didžiojo septyneto (G-7) šalių grupė ir jos sąjungininkės mėgins nustatyti viršutinę kainų ribą Rusijos degalų eksportui – tai naujausia baudžiamoji priemonė už jos invaziją į Ukrainą. Toks žingsnis sutaps su ES draudimu importuoti beveik visus Rusijos naftos produktus.

Panašūs ribojimai jau taikomi šalies žaliavinės naftos kroviniams, tačiau būtent rafinuotiems degalams – ir ypač dyzelinui – taikomas suvaržymas bei draudimas kelia susirūpinimą kai kuriems naftos rinkos stebėtojams dėl galimų kainų šuolių.

Iki invazijos į Ukrainą Rusija buvo didžiausia Europos išorinė šio kuro tiekėja, o žemynas ir toliau vykdė didelių degalų kiekių pirkimus. Todėl tikėtina, kad naujausios sankcijos drastiškai pakoreguos pasaulinius dyzelino srautų maršrutus – prie to prisidės ir naujieji Rusijos žaliavinės naftos pirkėjai, nukreipiantys degalus atgal į Europą.

Trumpalaikėje perspektyvoje kyla kainų kilimo rizika.

Susiję straipsniai
Nikelio sektoriuje – nauji iššūkiai
Verslas Plius Andreo Calonzo, Manolo Serapio Jr.

Filipinai, antras pagal dydį nikelio tiekėjas pasaulyje, gali sekti kaimynės Indonezijos pėdomis apmokestindamas metalo eksportą, o tai padi...

Top naujienos