Renginyje buvo galima išvysti daugybę garbingų svečių: Suomijos ambasadorę Arja Inkeri Makkonen, Ispanijos ambasadorių José María Robles Fraga, „Misis Lietuva“ Gretę Brokienę, televizijos laidų vedėją Karoliną Liukaitytę, operos ir baleto teatro vadovą Joną Sakalauską, verslininkę Liną Kalinauskaitę, komunikacijos specialistą Saugirdą Vaitulionį ir dar daugelį kitų. „Naktį Venecijoje“ organizavo renginių ir komunikacijos agentūra „OLIVE. Gyva komunikacija“.

IWAV „Sužydėjusios vilties 2021“ organizacinio komiteto vadovė Erin Gainer-Grigaliūnė sako, kad šios iniciatyvos tikslas – dėmesys krūties vėžio problemai. Šiuo metu tai yra dažniausias onkologinis susirgimas pasaulyje ir dažniausia moterų onkologinė liga: kasmet pasaulyje krūties vėžiu suserga daugiau nei 2 milijonai moterų, miršta apie 600 tūkstančių. Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1600 krūties vėžio atvejų, o daugiau nei 500 moterų nuo šios ligos miršta, rašoma pranešime spaudai.

„Šiuo metu Lietuvoje su krūties vėžio diagnoze gyvena daugiau nei 15 tūkst. moterų. Spalis – oficialus kovos su krūties vėžiu mėnuo, todėl džiaugiamės galėdamos būtent dabar surengti iškilmingą labdaros renginį, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos krūties vėžio gydymui bei profilaktikai“, – teigia E. Gainer-Grigaliūnė.

Labdaros renginio organizatorė Agnė Grigaliūnienė džiaugiasi, kad prie šio renginio savo kūrybiniais sprendimais prisidėjo gausus meno žmonių desantas: Gytis Ivanauskas, Erica Jennings, Nerijus Juška, Arvydas Buinauskas, Mantas Petruškevičius, Beata Nicholson, Gian Luca Demarco, Jonas Antanėlis, Algirdas Drėma, Lukas Miceika, Dangiras Bugas, Donatas Vegys, Simonas Tamošauskas, Gustas Scinskas ir Jonas Parnarauskas, gastronomijos žvaigždė Monika Čereškaitė kartu su Vytauto Plonio barmenų komanda kūrė subtilių, Venecijos įkvėptų vaišių meniu.

„Sukurti ir įgyvendinti labdaros renginį Venecijos karnavalo tema nėra paprasta. Tai itin tiršta tema, reikalaujanti žinių, kūrybos, subtilumo ir atidumo detalėms, skonio pajutimo. Nuveikėme daug ir ne vieni. Esu be galo dėkinga visai kūrybinei komandai bei ilgam partnerių, dirbusių veik neatlygintinai, būriui, kuomet visi kartu dovanojome savo laiką, žinias ir darbą. Turėjome du esminius tikslus: surinkti kuo daugiau lėšų Lietuvos moterų sveikatos labui ir sukurti naujo veido, dinamikos ir turinio, sėkmingą labdaros vakarą. Valdovų rūmų Renesanso salėje skambėjo Venecijos bangų mūša, puiki itališka muzika, ekranuose apsigyveno Venecijos vaizdai. Mimai, aktoriai, kojūkininkai prabilo itališkai, gyvenimo trapumą įkūnijo Nerijaus Juškos baleto ir šokių mokyklos auklėtinės, o vakaro muzikos leitmotyvas „Gėlių dueto“ tema tik dar kartą priminė iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ veiklos svarbą. Juk taip svarbu jausti žmonių atviras širdis“, – kūrybos užkulisiais dalinosi renginių organizatorė Agnė Grigaliūnienė

Vakarą vedė verslininkė, žurnalistė, kulinarinių laidų vedėja ir knygų autorė Beata Nicholson, šarmingasis Gian Luca Demarco bei Jo ekscelencija JAV ambasadorius Lietuvoje R. Gilchristas. Renginio metu nepamirštamą pasirodymą surengė ir dar vienas ypatingas svečias, talentingasis pianistas Lukas Geniušas.

Vakaro akimirkos:

Surinkta įspūdinga suma

Kaip teigia E. Gainer-Grigaliūnė, vakaro tema pasirinkta ne atsitiktinai:„Mūsų labdaros vakaras pirmą kartą vyksta Valdovų rūmuose. Juk būtent čia, dėka Bonos Sforzos, prasidėjo ilgametis romanas tarp Lietuvos ir Italijos. Kadangi pastaruoju metu kaukės tapo mūsų kasdienybės dalis, nusprendėme, kad jas dėvėti galima ir savo malonumui. Būtent dėl šios priežasties svečiai atvyko pasidabinę ne tik vakariniais drabužiais, bet ir Veneciją primenančiomis karnavalinėmis kaukėmis, kurios pasakišku vakaru svečiams leido mėgautis saugiai“.

Svarbiausia labdaros vakaro dalimi tapo aukcionas, kurį kartu su B. Nicholson vedė ir G. L. Demarco. Gyvojo aukciono dalyviai galėjo įsigyti Jono Daniliausko, Eglės Karpavičiūtės ir Laisvydės Šalčiūtės kūrinius, aukščiausios klasės keliones: slidinėjimą Šveicarijoje ar atostogas saulėtoje Turkijoje. Taip pat ir juvelyrikos gaminių, privačią maisto gaminimo pamoką su B. Nicholson ir daugelį kitų išskirtinių dovanų. Vakaro staigmena tapo vienos ryškiausių šių dienų operos solisčių pasaulyje, Rimanto Kaukėno paramos fondo ambasadorės Asmik Grigorian aukcionui dovanota mylima suknelė, kurta Sankt Peterburgo dizainerio Stas Lopatkin.

„Su didžiuliu džiaugsmu, kiek tik galiu prisidedu prie prasmingų darbų. Tvirtai tikiu, kad tik kartu ir tik nuolatos dalydamiesi padėsime ne tik kitiems, bet ir sau patiems. Tapti geresniais, atidesniais ir laimingais“, – kalbėjo Asmik Grigorian.

Aukciono metu buvo surinkta įspūdinga, mažiausiai 25 tūkstančių eurų suma. Iniciatyvos ir per aukcioną surinktos lėšos skiriamos priemonėms, reikalingoms pagerinti ankstyvą krūties vėžio diagnostiką, įsigyti. Tai gydytojams onkologams suteikia galimybę dirbti su inovatyviomis diagnostikai reikalingomis priemonėmis. Taip pat daug dėmesio skiriama paskatinti moteris pasitikrinti sveikatą, priminti prevencinės medicinos svarbą.

Nuo rugsėjo 28-osios internete, oficialiame iniciatyvos puslapyje, prasidėjęs tylusis aukcionas tęsis iki spalio 10 dienos 20:30 val. Jame jau galima varžytis dėl aukščiausios klasės vakarienės, viešnagės viešbučiuose, namams skirtų interjero detalių bei mados aksesuarų, užsienio kalbų kursų ir kitų nuostabių prizų. O norintys jame dalyvauti arba prisidėti prie organizacijos ir jai paaukoti, tai padaryti visą spalio mėnesį gali oficialioje Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos svetainėje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (632)