Lapkričio 20-osios vakarą uostamiestyje žuvus mados pasaulyje žinomam modeliui Dovilei vis dar liko nemažai neatsakytų klausimų. Iš 14 aukšto iškritusios merginos šeimai vis dar sunku suvokti, kodėl ir kaip įvyko ši tragedija. Dar daugiau nežinomybės gaubia ir prieš mirtį artimiesiems jos pačios atsiųsta žinutė.
Žuvusi mergina Dovilė
© Asmeninis albumas

Nuotraukoje, kurią gavo žuvusios merginos šeima, matyti jos kojos, nusėtos mėlynėmis (nuotraukos šeimos prašymu negalime viešinti).

„Versijų mes turime begalę. Kuris galėtų būti kaltas, įvardyti labai sunku, kol neperžiūrėjome filmuotos medžiagos iš viešbučio koridoriaus, – DELFI yra sakęs žuvusios Dovilės dėdė Arūnas. – Kas vyko, žinome tik iš viešbučio darbuotojų pasakojimų, kurie po tragedijos matė įrašą. Yra nufilmuota, kaip Dovilė išeina iš viešbučio kambario į balkoną. Paskui ją ateina kitas žmogus. Viešbučio darbuotojai neįvardijo, kas tas žmogus. Po minutėlės nueina trečias vyriškis, kuris buvo tame viešbučio numeryje. Netrukus jis susiėmęs už galvos išbėga iš balkono".

Artimuosius slegiančią nežinią aštrina ir juos pasiekę merginos draugų pasakojimai, kad lapkričio 10-ąją ji su renginių prodiuseriu Ričardu Piniku išvyko į uostamiestį. Kodėl? Draugai artimiesiems to negalėjo pasakyti, tačiau viena vakarėlyje buvusi jos draugė artimiesiems pasakė, kad merginos būklė jai kėlė abejonių.

Dovilė elgėsi taip, lyg pati aiškiai nekontroliuotų situacijos ir savo sprendimų. Žuvusios merginos dėdė sako, kad visiems artimiesiems buvo šokas, kai išgirdo apie tragediją Klaipėdoje. Su artimaisiais bendravusi žinutėmis Dovilė net mamai neužsiminė, kad ji išvyko į uostamiestį. Apie kelionę jie išgirdo tik po tragedijos. Artimieji neslepia, kad bandė aiškintis, kas įvyko iškart po tragedijos, tačiau įvykių eigą žino tik iš pasakojimų.

Bylą tiriantis prokuroras tragedijos aplinkybių nekomentuoja.

Įsipainiojęs ir garsus Klaipėdos prodiuseris?

DELFI primena, kad tragedija įvyko lapkričio 20-osios vakarą uostamiestyje, viename iš centre esančių viešbučių. Žinomas modelis iškrito iš 14 pastato aukšto bendro naudojimo balkono ir žuvo. Tragedijos metu kambaryje su ja buvęs Klaipėdoje gerai pažįstamas Ričardas Pinikas neseniai su DELFI pasidalino ir savo įvykių versija.

Artimųjų tikinimu, jie nė nežinojo, kad Dovilė laiką leido Klaipėdoje ir neišvyko į Italiją, kaip buvo planuota. Apie merginos viešnagę uostamiestyje jie esą sužinojo tik po tragedijos. Modeliu dirbusi Dovilė laiką leido su prodiuseriu R. Piniku.

To artimieji taip pat nežinojo. Dėl to, kad mergina artimiesiems nepasakė tikslios buvimo vietos, kyla įvairių viešai įvardijamų versijų, pvz., ar viešbučio kambaryje buvo laikoma prieš savo valią?

„Kiekvieną dieną ji baruose valgydavo“, – apie nevaržomą merginos laisvę DELFI kalbėjo R. Pinikas, norėdamas paneigti viešumoje pasklidusią versiją.

„Pats bilietą buvau nupirkęs į Milaną, kad išskristų, bet ji neišskrido. Jai buvo gera čia būti, patiko“, – kalbėjo R. Pinikas. Į Klaipėdą atvykusi Dovilė su Ričardu apsistojo viešbutyje.

„Su žmona gyvenu atskirai šiuo momentu, buvau užsisakęs kambarį, o ir jai buvo patogu. Dovilė buvo susipykusi su tuo italu. O čia ji ne vien su manimi laiką leido, bet nesinori daugiau žmonių velti. Tegul būnu tik aš“, – kalbėjo Ričardas.

Jo minimas italas – Dovilės vaikinas, nors, anot Ričardo, merginos santykiai su juo pastaruoju metu buvo komplikuoti. R. Pinikas ir Dovilė buvo pažįstami jau seniau.

„Pažinojau, susitikdavome vakarėliuose, dar kur nors“, – teigė pašnekovas ir pridūrė, kad jokie artimi santykiai anksčiau jų nesiejo, tiesiog pažinojo vienas kitą. Dovilė ir Ričardas viešbutyje Klaipėdoje kartu praleido savaitę. Per ją judviejų kambaryje vyko ir vakarėlių, tačiau, anot pašnekovo, viešbučio darbuotojams tai problemų nekėlė. „Vyko vakarėlių, bet nebuvo kažko. Buvo normaliai. Aš pats kelis kartus jai siūliaunamo važiuot, bet sakė, kad su italu apsipykusi“, – pasakojo Ričardas.

Tą dieną, kai įvyko tragedija, Ričardas kambaryje buvo ne vienas, tačiau kitą kartu buvusį vyrą jis įvardija tik vardu.

„Savaitgalį ten pabuvom, kitą rytą atsikėlęs išėjau darbuotis, tvarkiau savo reikalus, buvau vieną kartą užėjęs į kambarį, buvo tas Aivaras, antrą kartą užėjau, trečią. Tada jau sakiau, kad tegul „varo namo“, norėjau iškviesti savo pažįstamo taksi, kad parvežtų, buvau sutaręs už kelis šimtus eurų, tai jau nekeičia nieko. Žiūriu, ji tokia patinusi. Bet Dovilė kaip visada. Ji negalėjo gerti. Prie baro, jei užsisakydavau vieną šotą, ji iš karto du. Sakydavau: „Dovile, tiek daug negerk.“ Tą patį jums pasakytų visi barmenai“, – kalbėjo pašnekovas.

Ar tragedijos dieną galėjo būti vartojama narkotikų, R. Pinikas negalėjo atsakyti.

„Visą dieną tvarkiau reikalus. Yra kamerų, per visą dieną buvau užėjęs kelis kartus vaistų pasiimti“, – teigė Ričardas. Pasidomėjus, kaip jis apibūdintų Dovilę, nė neabejodamas tarė: „Faina. Nebūtų faina, nebūčiau pats buvęs su ja. Jai nebūtų faina, nebūtų ji buvusi.“

Po įvykio praėjo jau daugiau nei savaitė, tačiau iki šiol su Ričardu nesusisiekė nė vienas Dovilės šeimos narys. „Niekas nebandė, o aš mielai susitikčiau. Aš nežinau, kaip susitikti. Neturiu ko slėpti, aš galiu su bet kuo susitikti. Pasakykite, su kuo, aš susitinku iš karto“, – be baimės kalbėjo tragedijos liudininkas.

Jis buvo pirmasis, kuris kalbėjo su policijos pareigūnais, lapkričio 20 dieną, 19.30 val., iškviestais į Naujojo sodo gatvę Klaipėdoje.

Pareigūnams buvo pranešta, kad prie toje gatvėje įsikūrusio viešbučio rastas merginos kūnas. Ir nors R. Pinikas pažinojo merginą, jos laidotuvėse nedalyvavo. „Viskas buvo „ant karštųjų“. Pagalvojau, kad geriau ten nesirodysiu. Aš viduje su ja pabuvau.Pagalvojau, kad neisiu ir nekelsiu nereikalingų emocijų“, – tikino Ričardas.

Žuvusios merginos dėdė: versijų daug

Žinia apie merginos žūtį jos artimiesiems užminė daug mįslių. Kodėl ji buvo uostamiestyje, jei turėjo dar lapkričio 12 dieną grįžti į Italiją? Kodėl karjeros siekusi mergina staiga pasielgė kaip lengvabūdė, ką žino apie tragediją su ja buvę du vyrai? „Versijų mes turime begalę. Kuris galėtų būti kaltas, įvardyti labai sunku, kol neperžiūrėjome filmuotos medžiagos iš viešbučio koridoriaus, – DELFI sakė žuvusios Dovilės dėdė Arūnas. – Kas vyko, žinome tik iš viešbučio darbuotojų pasakojimų – jie po tragedijos matė įrašą. Yra nufilmuota, kaip Dovilė išeina iš viešbučio kambario į balkoną. Paskui ją ateina kitas žmogus. Viešbučio darbuotojai neįvardijo, kas tas žmogus. Po minutėlės nueina trečias vyriškis, kuris buvo tame viešbučio numeryje. Netrukus jis susiėmęs už galvos išbėga iš balkono.“

Daugiau apie dėdės išsakytas versijas skaitykite ČIA.

Prokurorė Virginija Tilvikienė DELFI sakė, kad tyrimas vyksta dėl mirties priežasties nustatymo; ar tai – nelaimė, ar galimai įvykdytas nusikaltimas, sako, dar anksti spręsti. Tai parodys surinkti duomenys.

Komentarų apie bylos eigą kol kas neteikiama.

Tragišką jaunos merginos žūtį Klaipėdoje tiriantys policijos pareigūnai nusprendė, kad tyrimą perima kriminalinius nusikaltimus narpliojantys pareigūnai. Pasak prokurorų, tai buvo padaryta ne dėl naujų bylos duomenų, sprendimą priėmė policija, ne prokuratūra. „Byla pradėta tirti iškart po įvykio. Policijos pareigūnai nusprendė perduoti bylos tyrimą Sunkių nusikaltimų tyrimų valdybai, tyrimą organizuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros 1-asis baudžiamojo persekiojimo skyrius“, – DELFI sakė Klaipėdos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

Anot prokuroro, byla rezonansinė, galbūt pareigūnai priėmė tokį sprendimą, nes įvykis sulaukė didžiulio dėmesio. Klaipėdos apygardos prokuratūros 1-asis baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Aurelijus Stanislovaitis sakė, kad drastiško posūkio kol kas byloje nėra. „Sunkių nusikaltimų tyrimų valdyba kol kas naujų duomenų neturi, laukiama ekspertų išvadų. Tačiau byla rezonansinė, galbūt Sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos specialistai greičiau sulauks tyrimo atsakymų. Kol kas tyrimo eiga nepakeista“, – DELFI patvirtino ir Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė.

Tyrėjai aiškinasi, ar tragedijos dieną buvo vartojama svaigalų. Taip pat tiria įvairias versijas, pradėtas tyrimas dėl mirties priežasties nustatymo kol kas nėra perkvalifikuotas. Įtarimai taip pat niekam nepareikšti.

Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.
Emocinės paramos tarnybaTelefono numerisEl. adresasDarbo laikas
„Pagalbos moterims linija“8 800 66366pagalba@moteriai.ltkasdien visą parą
„Vilties linija“116 123vilties.linija@gmail.comkasdien visą parą
Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/laiskaiAtsako per 2 darbo dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00 Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Garsenybės kalėdų laukia kurdami netradicines eglutes (9)

Būrys žinomų žmonių penktadienio rytą susitiko Vilniaus širdyje esančiame prekybos centre...

Prabangių laikrodžių pristatyme - išsipustę šou pasaulio atstovai (74)

Tradicija tapusiame kalėdiniame vakarėlyje penktadienio vakarą viešbutyje „Relais & Chateaux...

Grožio konkursą „Mrs. Globe“ laimėjusi Tatjana Lavrinovič grįžo į Lietuvą: pirmiausia noriu pailsėti (145)

Krepšininko Kšištofo Lavrinovičiaus žmona Tatjana Lavrinovič , prieš kelias dienas laimėjusi...

Žinomų mamyčių vaikai tiki Kalėdų seneliu ir prašydami žaislų nesikuklina (36)

Šventiniu laikotarpiu tėveliai stengiasi nesutelkti viso dėmesio į darbą ar karjerą, jie...

Kūdikio laukimą Viktorija Siegel įamžino fotosesijoje (697)

Netrukus kūdikio susilauksianti Viktorija Siegel džiaugsmingą laukimą nusprendė įamžinti...

Top naujienos

Šiurpi žurnalisto akistata su Andų monstru: šaltakraujis žudikas iškėlė sąlygą nužudė daugiau nei 300 mergaičių (40)

Nors pražudė daugiau nei 300 mergaičių, Pedro Lopezas atsipirko vos 14 metų psichiatrinėje...

Suvalkuose apsipirkusi moteris: toks įspūdis, kad jie dėl lietuvių užkėlė kainas (143)

Suvalkuose pirmą kartą apsipirkusi lietuvė liko ne tik nusivylusi, bet ir nieko nesutaupė.

Orai: po ramesnio savaitgalio atšals stipriau (1)

Iš penktadienio į šeštadienį dalyje Lietuvos pasnigs gausiau, o savaitgalio dienomis kritulių...

Profesorius Anatolijus Danilanas: jei mūsų laikais viskas kenkia, kodėl žmonės gyvena ilgiau? (112)

Mūsų visuomenė reguliariai gąsdinama, kad vienas ar kitas dalykas yra žalingas. Pamenu, kaip...

Vilniuje ginkluotas užpuolikas apiplėšė dar vieną odontologijos kliniką (190)

Penktadienio vakarą, kiek prieš 20 val., Vilniuje, Viršuliškių g., apiplėšta odontologijos...

Lietuvos ledo ritulininkų apmaudas: pralaimėjome nepelnytai, teisėjavimas – nesuprantamas specialiai DELFI iš Bledo (9)

Vieta – paskutinė, tikslas – neįvykdytas. Nuogi faktai nepalankūs iš pasaulio čempionato...

Gyvai / NBA čempionato rungtynės: „San Antonio Spurs“ - „Houston Rockets“

NBA čempionato rungtynės: „San Antonio Spurs“ - „Houston Rockets“. Tiesiogiai iš Hjustono.

Gimnaziją uzurpuoja benamės katės (94)

Akademijos gimnazija turi rimtų bėdų. Jos kieme gyvena keliolika benamių kačių, kurios, kažkam...

Prabangių laikrodžių pristatyme - išsipustę šou pasaulio atstovai (74)

Tradicija tapusiame kalėdiniame vakarėlyje penktadienio vakarą viešbutyje „Relais & Chateaux...

Neįprasta diena parduotuvėje: moterį aplankė nelaukti svečiai (16)

Kalėdų laikotarpis daugybei parduotuvių tampa pačiu darbymečiu. Maža dovanų parduotuvėlė...