Nuo 2014-ųjų metų kartu su verslininke Daina Bosas kasmet į Juozo kolekcijų pristatymus kartu eina ir jos dukra Marija Randers. Ne išimtis ir šiemet – jiedvi čia atvyko drauge. Delfi prieš didįjį mados šou pasiteiravo, ar jos abi šįvakar vilki J. Statkevičiaus kurtus drabužius.

„Aš taip, Marija šįkart ne. Šiandien aš jai neatvėriau Juozo spintos. Būčiau atvėrusi, bet dabar ji jau atsiveria savo spintą. Kita vertus, mano rūbai jai darosi per dideli. Dar viena bėda – mergaitė užaugo“, – šyptelėjo D. Bosas.

Nors visuomenėje, o ypač tarp garsenybių bei viešumoje dažnai matomų žmonių vyrauja nerašyta taisyklė, kad į renginį du kartus su tuo pačiu drabužiu eiti nereikia, vis tik Daina šią klaidingą nuomonę griežtai paneigė.

„Tokių taisyklių, kad drabužį galima dėvėti tik vieną kartą, aš nesilaikau. Manau, kad dizainerių, o ypač Juozo rūbai, kurie yra kurti man asmeniškai, nėra vienkartiniai. Manau, čia būtų įžeidimas dizaineriui, jei rūbai būtų dėvimi tik kartą. Šių taisyklių aš visai nepaisau. Jei kažkam atrodo, kad tai – taisyklė, tai man nėra taisyklė“, – sakė Daina.

Aistros drabužiams neslepianti ir Juozo Statkevičiaus drabužiais pasipuošusi D. Bosas juokavo, kad jos milžiniška spinta galėtų būtų palikimas dukroms Marijai ir Magdalenai.

„Marija labai daug Juozo rūbų iš mano spintos jau dėvėjo – tiek per kolekcijų pristatymus, tiek per renginius, – tikino verslininkė. – Aš taip pasiilgau Juozo kolekcijos. Mes turėjom petrauką – pernai šou žiūrėjom per kompiuterius. Žiūrėjau ir, beje, irgi šį tą išsirinkau. Buvo visai nieko – taip ramiai viską išsirinkau (juokiasi). Virtuvėj pasistatai taurę šampano ir dalyvauji Juozo kolekcijos pristatyme. Na, bet prie visko reikia priprasti. Buvo toks pristatymas, o dabar labai faina, kad vėl yra tas tikrasis šou.“

Atvyko gausus būrys įžymybių

Į šou pažiūrėti naujausios J. Statkevičiaus kolekcijos atvyko Edita Mildažytė, Saugirdas Vaitulionis, Agnė Jagelavičiūtė, Daina Bosas su dukra Marija Randers, Jolanta Sadauskienė, Juozo mama ponia Vanda, Edvardas Žičkus, Vytenis Pauliukaitis, Eugenijus Skerstonas, Rokas Galvonas, Donatas Montvydas su žmona Veronika, Karolina Meschino su sužadėtiniu, Egidijus Dragūnas ir daugybė kitų pasipuošusių svečių.

Delfi renginio metu kalbinta Juozo Statkevičiaus mama Vanda prisipažino, kad mylimiausias žmogus, kuriam šiemet dizaineris skiria savo kolekciją – tai ji.

„Labai jaudinausi – kaip niekad, – sakė ponia Vanda. – Nemačiau nė vieno kolekcijos daikto. Rugsėjo 14 dieną keičiau sąnarį. Mėnesį buvau sanatorijoje. Visą vasarą nebuvau Vilniuje ir nemačiau nieko. Pirmą kartą taip. Bet jo galva tikrai įmanoma kasmet padaryti geriau ir geriau. Jis žino, kas yra mada.“

Akimirkas iš kolekcijos pristatymo galite matyti čia:

Kolekciją J. Statkevičius skyrė brangiausiam žmogui

2021-ieji J. Statkevičiui – ypatingi. Nors pasaulį sustabdė pandemija, dizaineris šiemet surengė net du kolekcijų pristatymus. Pirmasis aukštosios mados renginys buvo surengtas vasario mėnesį. Tuomet dizaineris kvietė madų pristatymą stebėti „digital“ formatu. Vis dėlto, nepraėjus nė metams, J. Statkevičiui pavyko visus sukviesti į gyvą renginį tikroje salėje.

Kolekcijos idėja netikėta net pačiam J. Statkevičiui. Pirmąsyk per visą kūrybos laikotarpį dizaineris ėmėsi floristinio motyvo. Kaip sako pats, pirkti gėlėtą medžiagą – ne couture lygmuo, todėl teko pačiam jas nutapyti. Akvarėle J. Statkevičius neliejo jau 30 metų, tačiau akivaizdu, kad šį iššūkį dizaineriui pavyko įgyvendinti.

2022-ųjų pavasario-vasaros kolekcijai dizaineris pasirinko Italijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje gaminamus audinius iš šilko, poliesterio, šifono ir cupro.

„Manau, kad rezultatas pranoko lūkesčius, nors tikrai nebuvo lengva. Kai jau turėjome tokius audinius, apie kuriuos svajojau, tik tuomet ėmėmės darbo. Su marga spalvoto gėlių rašto medžiaga dirbti yra labai sudėtinga, tačiau tai pasaulinė tendencija, o nuo madų atsilikti negaliu. Mano mados namai visada yra po padidinamuoju stiklu, klientai reiklūs ir sekantys naujausias tendencijas, tad kiekvieną kartą privalu pranokti net save patį“, – pasakoja J. Statkevičius.

J. Statkevičius teigia, kad idėja sukurti gėlių motyvais alsuojančią kolekciją kilo prisiminus gėlėtas mamos Vandos Statkevičienės sukneles.

„Naujausia kolekcija skirta mylimiausiam žmogui – mano besišypsančiai mamai. Mano mūzai. Mano įkvėpėjai. Laikiau šią paslaptį iki paskutinės minutės, tačiau užuominą akyliausi galėjo įžvelgti kvietimuose, kurie pagal specialų užsakymą buvo spausdinami Prancūzijoje. Juodai baltame fone įkomponuotoje mamos jaunystės nuotraukoje ji pozuoja pievoje tarp gėlių. Tad romantinis šios kolekcijos pavadinimas – dailininkas ir mūza“, – šypsosi jis.

Naujausią kolekciją J. Statkevičius siekė sukurti įvairaus skonio klientams, todėl šiemet ją sudaro net 62 skirtingi modeliai. Tai lyg pasivaikščiojimas po prancūzišką gėlių parką, kuriame kvepiančių gėlių šešėliai, aromatai ir spalvos turėtų pakylėti kiekvieną. Elegantiški siluetai dieniniam stiliui, trumpo ir vidutinio ilgio suknelės popietei, ir kolekciją vainikuojančios grandiozinės, tačiau sykiu šiuolaikinės suknelės gėlėtų rašto ir spalvų asorti visumoje. Negana to, J. Statkevičiaus sukurti komplektai gali būti lengvai dekonstruojami, ardomi ir vėl jungiami į netikėtus ansamblius: „Derinant spalvingus švarkus su vienspalviais modeliais, visada atrodysite svajinga, romantiška ir lyg pasiklydusi gėlių sode“.

Dar vienas siurprizas, kuris laukė J. Statkevičius aukštosios mados pristatymo žiūrovų – gėlėtos šilko skarelės, kurias taip pat dizaineris nutapė savo rankomis. Tai pirmas kartas, kai J. Statkevičius pristato vardines skareles. Neliko nuošalyje ir vyriški komplektai, skirti drąsiems ir mada besidomintiems džentelmenams. Gėlės vyriškuose modeliuose virto spalvų dėmėmis, šviesos ir šešėlių žaismu. Vyriški modeliai patogūs ir komfortiški, tačiau sykiu griežti ir elegantiški, todėl tinkami bet kokiai progai. Jiems akį merkia šiuolaikiškumas ir drąsa, aukščiausia atlikimo kokybė ir begaliniai bandymai surasti tobulybę.

„Mano kolekcija – lengva ir skaidri lyg akvarelė, lyg romantiškas pleneras parke. Ji romantiška, koketiška ir jaunatviška. O taip pat – ekstravagantiškai personalizuota. Norėjau atitrūkti iš niūrios kasdienybės ir buities, leistis kvailioti laisvai, nevaržomai. Kai kuriems kūriniams sunaudojau net po 30 metrų medžiagos, aukojau daugybę laiko, kad išgaučiau reikiamą modelio formą, teisingą kritimą ir architektūrą. O svarbiausia užduotis – užkerėti žiūrovų širdis“, – sako J. Statkevičius.

Ne mažiau svarbus ir pats kolekcijos pristatymas. Neįprastas muzikinis takelis – vien tik prancūziška muzika, ištaigingos puokštės, kurias sukūrė ir išpildė gėlių couture kūrėjas, floristas-dekoratorius Mantas Petruškevičius. Visa tai – J. Statkevičiaus fantazijos labirintų harmonija ir susiliejimas su gamta.

„Tikiu, kad su šia nelengva bei labai spalvota ir marga užduotimi susidoroti pavyko. Aukštosios mados tikslas yra išmokyti mados estetikos, puoselėti ir vystyti meninį skonį. Grožis išgelbės pasaulį, o kūryba – tai gėris, malonumas ir laisvė“, – kalbėjo naujausią 2022-ųjų pavasario-vasaros kolekciją pristatęs mados kūrėjas Juozas Statkevičius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės