Floristas – taip dabar prisistato Mantas Petruškevičius. Jis ne kartą garsiai pasakojo, kad jo karjera prasidėjo dar paauglystėje, viename Kauno gėlių salone. Tačiau kodėl paauglys kiekvieną laisvą minutę skubėdavo į darbą? Kaip į tai reaguodavo jo šeima? Kaip jie dabar žvelgia į jo pasiekimus? Ir kodėl jis netikėtai kelerius metus dirbo stilistu?
Mantas Petruškevičius
© DELFI / Karolina Pansevič

„Visada buvau kitoks“, – pokalbio su DELFI metu šyptelėjo M. Petruškevičius, kalbėdamas apie šeimą.

Iš Kauno kilęs, tačiau Vilniuje įsitvirtinęs Mantas vis rečiau laiką leidžia ir savo namuose sostinėje. Floristas savo darbais puošia ne tik lietuvių, bet ir užsieniečių šventes. Ir nors dabar užsienyje kur kas pelningesnis, tai jo svetur nevilioja.

– Mantai, dažnai pasakoji apie savo darbą viename Kauno gėlių salone. Tau buvo vos penkiolika. Ėjai dirbti dėl pinigų ar dėl saviraiškos?

– Gal ir nereikėjo tų pinigų, nes atsimenu, kad savaitgalį atidirbęs pasiimdavau tuos pinigus ir bėgdavau su gražiausiom klasiokėm iš pamokų. Važiuodavome į Laisvės alėją, ten buvo labai faina kavinė šalia fontano, tai už uždirbtus pinigus valgydavom obuolių štrudelį (juokiasi).

– Nedėjai nieko į kojinę?

– Tai buvo nedideli pinigai, tačiau man, kaip nepilnamečiui, buvo gerai.

Mantas Petruškevičius
Mantas Petruškevičius
© DELFI / Karolina Pansevič

– Baigęs mokyklą dar Kaune įstojai mokytis. Ką studijavai?

– Įstojau į Stepo Žuko (dabar – Kauno Kolegija – DELFI) aukštąją mokyklą. Turėjau sentimentų, nes ji man visada buvo labai žavi. Atsimenu, kai vaikystėje praeidavau pro tą tvorą... Net iki dabar tas pelėdas atsimenu (Ant Kauno Kolegiją juosiančios tvoros įsitaisiusios pelėdų skulptūros – DELFI).

Iki šiol esu dėkingas dėstytojams, nes jie visada norėjo, kad pabaigčiau mokslus, kad stengčiausi. Bet kartais, kaip sakoma, vėjai nubloškia kitur ir būna tokių pasiūlymų, kurių galbūt gal ir galėjau atsisakyti, bet tuo metu neatsisakiau.

– Kaip į tavo gyvenimą atėjo mada?

– Kolegijoje įstojau į drabužių dizainą. Stojamųjų egzaminų metu piešiau sukneles iš gėlių. Turbūt dėl to ir įstojau, nes tai buvo nauja, įdomu ir pakankamai neblogai gavosi.

O kaip atsiradau Vilniuje tame stilisto amplua realybės šou „Dangus“ metu? Viskas įvyko netikėtai, kaip ir daugelis dalykų mano gyvenime. Aš toks kaip upelis – mėgstu tekėti, nemėgstu rėmų. Tada pasiūlė, tai tiesiog uždariau Kaune duris ir pamiršau.

– Ar nebijojai? Juk gėlės ir mada – dvi skirtingos sritys.

– Nebuvau profesionalas. Tiesiog neatsisakiau to pasiūlymo ir, tarp kitko, visai neblogai gavosi. Esu visiškai patenkintas tuo, kaip viskas buvo daroma ir kaip aš dirbau.

Manto Petruškevičiaus gimtadienio dekoracija
Manto Petruškevičiaus gimtadienio dekoracija
© DELFI / Karolina Pansevič

– Vienas ryškesnių tavo gyvenimo periodų – laida „Mados reidas“.

– Tai buvo pakankamai ilgas periodas – 5-6 metai. Iki dabar labai myliu tą televiziją. Likę geri prisiminimai, tačiau nenorėčiau vėl dirbti televizijoje, esu uždaręs duris tam etapui, likę tik prisiminimai.

Komercija kartais ir geram floristui gali pakišti koją.
Mantas Petruškevičius

– Floristika nėra lengvas darbas. Reikia fizinės jėgos, ištvermės, greičio. Kiek tavo komandoje dirba žmonių?

– Užsienyje aš tariuosi su vietiniais floristais, su kuriais suburiame komandą dėl bendro tikslo. O Lietuvoje yra labai daug projektų. Galiu pasakyti tiek, kad labai daug dirbu, bet esu pakankamai naujas ir savikritiškas. Vyksta labai daug projektų, kartais tik dėl to, kad į užsienį išvažiuoti ir padekoruoti, todėl ne viskas susiveda į uždarbį.

Komercija kartais ir geram floristui gali pakišti koją. Kartais žmonės už darbą paima pinigus ir labai daug progų praleidžia, kurios be pinigų būtų jiems daug pranašesnės. Ne viskas eina į pinigų srautą.

Mantas Petruškevičius vieši DELFI redakcijoje:

– Ką reikia išmanyti, kad priimtum dirbti kartu?

– Labai mėgstu kūrybingus žmone. Technika yra technika, ją reikia išmokti, reikia žinoti, bet tai nėra viskas. Yra labai daug floristų, kurie puikiai išmano technikas, bet yra labai blogai su skonio dalykais, su spalvų parinkimais, matymo neturėjimu.

Gal ir aš nesu tiesioginis floristas, nes man patinka, kai techninius dalykus atlieka profesionalai. Man patinka sukurti bendrą aplinką, atmosferą – tai yra daug daugiau nei floristika.

Šiais laikais ta tiesi floristika, kai tu sukuri kompoziciją, atneši ir padedi ją ant stalo – nebemadinga. Kūrybininkas yra daug svarbiau nei tas profesionalus floristas, kuris ateina į erdvę ir sukuria puokštę.

Mantas Petruškevičius
Mantas Petruškevičius
© DELFI / Karolina Pansevič

– Ar yra tekę klientę atkalbinėti nuo jos susikurtos vizijos?

– Tie, kurie klausia mano patarimo, į mane nežiūri kaip į „pageidavimų koncertą“, todėl pageidavimus ir visa kita diktuoju aš. Man labai svarbus visapusiškas pasitikėjimas.

– Toks pat griežtas klientėms buvai ir dirbdamas stilistu?

– Ne. Dar nebuvau... Buvau toks berniukas su visokiais titulais, tai to dar nebuvo, bet visada turėjau savo nuomonę ir dažniausiai jos laikydavausi. Turbūt dėl to ir buvau toks populiarus.

Turiu savo griežtą nuomonę ir žinau, kaip turi būti. Nemėgstu dvi valandas sapalioti. Man to nereikia.

– Daug klienčių tapo draugėmis?

– Dėl to ir sunku dirbti Lietuvoje. Daug balių-festivalių, negali uždirbti, nes visi draugai, pažįstami ir visa kita. Bet ateityje, tikiuosi, pasikeis ši situacija (šypteli).

– Bet juk reikia valgyti, mokėti komunalinius mokesčius, nuomą...

– Tokia mano darbo specifika. Man patinka kurti ir tai darau ne tik dėl klientų, bet ir dėl savęs. Nenoriu atrodyti ir nesu kažkokia pilka pelė, kuri įsisuka į rutiną ir mato tik komercinius dalykus.

Manto Petruškevičiaus floristika
Manto Petruškevičiaus floristika
© L. Dambrausko nuotr.

– Ar seki kolegų lietuvių darbus?

– Ne. Nelabai yra ir ką sekti. Lietuvoje visą gražiausią esmę yra suėdusi komercija. Visi salonai daro puokštes „ant snarglių“, kad kuo pigiau, kad kuo daugiau pinigėlių būtų į jų kišenėlę.

– Grįžęs į floristiką padarei revoliuciją – dabar visos ponios trokšta šventes puošti tavo kompozicijomis. Negana to, gėlių reikia labai daug. Anksčiau to nereikėjo!

– Sako, kad negerai garsiai rėkti, bet kartais reikia. Kadangi esu kitoks, tai ir rėkiu garsiai (šypsosi). Manau, kad tam tikra prasme prisidėjau ir prie kolegų „bujojimo“, nes ir pas juos ateina klientai, kurie nori daug gėlių, gal tik kitoje stilistikoje, bet floristika pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo, pasikeitė ir perėjo į visą kitą lygmenį.

Dabar tik trūksta gerų dekoratorių su plačiu vizualiniu mąstymu.

– Gyveni spalvingą gyvenimą, gal planuoji visas savo patirtis sudėti į knygą?

– Buvo toks pasiūlymas, bet kažkaip ir „užsisėdėjo“ lentynose. Gal kada nors, bet jei leisčiau, tai savo darbų albumą. Jį tikrai planuoju ir renku nuotraukas. Nesinori leisti bet ko.

O biografija. Nemanau, kad turiu, ką pasakoti, nemanau, kad kažkam būtų įdomu, su kuo miegu, su kuo atsikėliau ir panašiai. Bent man nebūtų įdomu skaityti.

Nesakyčiau, kad į kažką atsigimiau ar iš kažko kažką paveldėjau. Esu kitoks ir dėl to džiaugiuosi.
Mantas Petruškevičius

– Tavo brolis – profesionalus sportininkas. Iš ko paveldėjai tą alkį menui?

– Kažkas iš prosenelių buvo siuvėjas, siuvo kariškiams uniformas. Yra tokių pasakojimų iš seniau, bet pas mane tai atėjo natūraliai. Nesakyčiau, kad į kažką atsigimiau ar iš kažko kažką paveldėjau. Esu kitoks ir dėl to džiaugiuosi.

Mantas Petruškevičius
Mantas Petruškevičius
© DELFI / Karolina Pansevič

– Kuo norėjai tapti būdamas vaikas?

– Gydytoju. Pamenu piešinius, kad visada piešiau save su gėlių puokšte rankoje. Net darželyje. Tuos piešinius dar turiu.

– Dažnai vaikams, kurie pasirenka menininko kelią, tėvai pataria dar pagalvoti, gerai apmąstyti. O kaip reagavo tavo tėvai?

– Mano tėvai ir net seneliai nebuvo tuo patenkinti, kad aš buvau toks kitoks ir norėjau visai kitų dalykų. Bet nesigailiu, kad buvau toks užsispyręs, nes tikrai daug tekdavo pyktis ir su tėvais, ir su seneliais dėl požiūrio ar norėjimo eiti visai kitur.

– O ką jie sako dabar, kai mato, kiek pasiekei?

– Labai nemėgstu grįžęs namo ar pas senelius pasakoti, ką veikiu, kaip čia kas man sekasi arba ką nuveikiau. Mes taip natūraliai, bet labai nemėgstu pasakoti apie save šeimos rate.

Kartai jie atsiveria žurnalą, paskaito ką reikia ir nėra čia ko girtis.

Esu paprastas ir man patinka paprasti dalykai.
Mantas Petruškevičius

– Neseniai atvėrei savo salono duris, kurį labai kruopščiai rengei: specialūs baldai, užuolaidos, kilimai... Ar taip pat kruopščiai kūrei ir savo namus?

– Nemėgstu puošti namų, nemėgstu ypatingų interjerų. Esu paprastas ir man patinka paprasti dalykai. Aplinka ir grožiu man patinka džiaugtis išėjus iš namų, bet namuose man patinka tai, kas yra absoliučiai paprasta.

Nenorėčiau ir net savo salono aplinkoje gyventi.

Mantas Petruškevičius
Mantas Petruškevičius
© DELFI / Karolina Pansevič

– Daug dirbi užsienyje, ar neplanuoji palikti Lietuvą ir įsikurti svetur?

– Ir dabar galėčiau krautis lagaminus ir keliauti į Šveicariją. Man pasiūlė darbą nuostabiame viešbutyje, kur galėčiau dirbti dekoratoriumi, bet esu pakankamai čia įleidęs šaknis, todėl nenorėčiau kažkur išvykti gyventi.

O tolimoje ateityje... Gal kažkur Australijoje praleisti daug laiko (šypsosi).

Visą interviu su Mantu Petruškevičiumi galite pažiūrėti čia:

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Elle Grigaitis apie santykius su Žilvinu: mano pasakojimas DELFI nebuvo išgalvotas (106)

„Jis nėra sutvertas santuokai ir man gyvenimas su tokiu vyru nėra tinkamas. Visa tai yra tiesa“,...

Kristina Ivanova pristatė savo širdies draugą: kai kam jis galbūt naujas, bet ne man (53)

Su ilgamečiu širdies draugu Andrium Broku skirtingais keliais prieš porą metų pasukusi...

Aušra Kilkuvienė atsikratė jau 35 kilogramų: su jais kartu nukrito įtampa, nervai ir nuoskaudos (214)

Iš TV ekranų dingusi Aušra Kilkuvienė šiuo metu džiaugiasi atrasta fizine ir dvasine ramybe....

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaikelio: geriausias laikas yra dabar (247)

Kulinarinių knygų autorė, TV laidų vedėja Beata Nicholson ir jos vyras, verslininkas Tomas...

Greta Lebedeva ir Aleksandras Kazakevičius jau sūpuoja pirmagimį: išrinko lietuvio ausiai neįprastą vardą (69)

Buvusi merginų grupės „Kitokios“ narė, o dabar sporto trenerė Greta Lebedeva ir jos vyras,...

Top naujienos

Staigmena naujausiuose kandidatų į prezidentus reitinguose: lyderių trejetuke įvyko pokyčiai (40)

Birželio 19-27 dienomis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „ Spinter tyrimai “...

Didesnėms algoms pinigų neturi, bet verslui – milijonų vertės dovanos (8)

Patys daugelį metų už valstybės turtą nieko nemoka, o iš kitų pinigus ima. Bent jau toks...

Už laisvę kovojo akmenimis ir kryžiais: sodyba, kurioje komunistai žemai nusilenkdavo (91)

Orvidų sodyba – iš kryžių ir akmenų pastatytas gyvas paminklas pasipriešinimui prieš...

Sensacija Kipre – gynyboje užsidariusi „Sūduva“ iš turnyro eliminavo APOEL klubą aiškūs tolimesni varžovai (285)

UEFA Čempionų lygoje debiutuojantys Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai Kipre pateikė...

Baltijos jūroje stebi Rusijos povandeninius laivus: jų medžioti skrenda iš Šiaulių (479)

Dar praėjusią savaitę dėmesiui nukrypus į audringą NATO viršūnių susitikimą Briuselyje,...

Feisbuką užkariavęs menininkių piešinys stebina užkoduotais simboliais: net ir menkiausia detalė čia turi svarbią reikšmę

Pora Tailando menininkių sukūrė paslėptų simbolių kupiną šaržą, vaizduojantį sėkmingą...

Orai: šiluma sieks ir 30 laipsnių (5)

Trečiadienio naktį Lietuvoje žymesnio lietaus nenumatoma. Pūs nestiprus šiaurės, šiaurės rytų...

Ką daryti, kai netenkina atlikti remonto darbai (94)

Kai vieni nesugebame ko nors pasidaryti, kviečiame pagalbą – tai įprasta. Pagalbos prireikė ir...

Prabilo po kontroversiško finalo nušvilptas teisėjas: didžiuojuosi savo darbu – tai širdyje aš nešiosiu amžinai (141)

Ne Kylianas Mbappe , ne Antoine'as Griezmannas ir ne Paulis Pogba . Taip pat ir ne Luka Modričius...

MH17 tragedija: rusų propagandistai ėmėsi neįtikėtinų triukų (808)

Lygiai prieš ketverius metus – 2014 metų liepos 17 dieną – Ukrainos Donecko srityje buvo...