aA
Gal kažkada pristatant Zeldą Williams ir buvo galima nurodyti, kad tai tiesiog garsaus komiko Robino Williamso duktė, tačiau dabar ši kylanti ekrano žvaigždė jau nusipelnė būti atskirta nuo talentingojo tėvo legendos. Aktorė yra sukūrusį keletą dėmesio vertų vaidmenų ir siekia įsitvirtinti Holivude. Kad ir kaip norėtųsi lyginti ją su garsiuoju tėvu, vis dėlto tenka pripažinti, kad talentą su genais paveldėjusi mergina tikrai geba išsiskirti unikaliu stiliumi.
Zeldos Williams gyvenimo akimirkos
Zeldos Williams gyvenimo akimirkos
© DELFI montažas

Z. Williams pažįstama ne vien kaip aktorė, bet ir kaip asmenybė, ryžtingai siekianti pakeisti pasaulį, rašoma portale „The List". Ji dalyvauja įvairiuose projektuose: nemažai nuveikė skatindama informacijos apie psichologinę sveikatą sklaidą, užsiima tėvo inicijuota labdaringa veikla ir kt. Z. Williams yra apdovanota galybe talentų, be to, yra malonaus būdo ir jautrios širdies, rašoma thelist.com.

I walk like you. I love tubs like you. I answer the phone like you. I take care of others like you. I command a room like you. I dress like you and worry about the world like you and love so deeply like you. Day by day, slowly but surely, I’m looking and becoming more and more like you... And I couldn’t be more honored. Love you Mushy, with all my you-full heart. Thanks for letting me use your wombBnB for 9months. You’ve had a room in my heartBnB every day since. ♥️

A post shared by Zelda Williams (@zeldawilliams) on May 13, 2018 at 10:26pm PDT

Vaikystė filmavimo aikštelėje

Matyt, todėl, kad yra vieno iš garsiausių visų laikų aktorių duktė, Z. Williams vaikystėje nestokojo nei pramogų, nei nuotykių. Vargu ar galima stebėtis, kad vėliau ji ėmė siekti aktorės karjeros – juk užaugo, galima sakyti, filmavimo aikštelėje.

„Man teko stebėti filmavimus, per kuriuos nebuvo naudojama žaliųjų ekranų, – prisiminė aktorė kalbėdama su žurnalu „Smashing Interviews“. – Undines vaidino tikri modeliai. Jos tikrai sėdėjo tvenkiniuose su undinių uodegomis. Vaikystėje tokie vaizdai ypač žavi. Apima jausmas, tarsi gyventum tose nuostabiose pasakose, kurias šiaip jau turėtum tik skaityti.“

Z. Williams mėgo ne tik stebėti, kaip atgyja pasakos. Jai patiko ir pačios pasakos.

„Kol augau, mėgau skaityti fantastiką, ir jau supratau, kaip galima pačiai tapti vienu iš tų knygų ir pasakų personažų“, – aiškina Z. Williams savo apsisprendimą tapti aktore.

Tėvai nenorėjo, kad vaikystėje taptų žvaigžde

Nenuostabu, kad anksti išvydusi kino industrijos užkulisius Z. Williams ir pati panoro filmuotis kine. Kaip ji pati prisipažino žurnalui „Backstage“, įsitikinimas, kad taps aktorė, atėjo būnant dešimties. Visgi tėvų dukters sprendimas tapti aktore pernelyg nedžiugino. Jie primygtinai reikalavo, kad Z. Williams pirmiausia baigtų mokyklą ir tik tada pradėtų filmuotis.

„Galiu tik padėkoti, kad tada jie pasakė: „Jokiu būdu.“ Buvau priversta užgniaužti smalsumą, bet tik kuriam laikui“, – sakė Z. Williams.

Kai Z. Williams tapo vyresnė, tėvai į jos pasirinktą karjerą ėmė žvelgti geranoriškai. Tėvas patarė jai visada elgtis pavyzdingai ir šį patarimą Z. Williams veikiausiai įsidėmėjo.

„Jis sakė, kad į filmavimo aikštelę turiu atvykti kuo anksčiau, o išvyksti – pati paskutinė, nesvarbu, kokia sunki būtų buvusi praėjusi diena ir kokias nesėkmes būtų tekę patirti“, – sakė aktorė žurnalui „Smashing Interviews“.

„Jis sakė, kad aktorius niekada neturi kelti problemų. Juk visada galima kliautis kieno nors pagalba arba pačiam pasisiūlyti padėti ir taip pradžiuginti žmones“, – tęsė ji.

Dvejonės dėl translyčio personažo vaidmens

Vienas iš ryškiausių Z. Williams vaidmenų – Drew personažas siaubo dramoje „Dead of Summer“. Drew yra translytis vyras, kurį Z. Williams suvaidino tiesiog tobulai. Vis dėlto reikia pasakyti, kad dėl vaidmens ji ypač dvejojo ir tik todėl, kad būgštavo šitaip atimsianti puikią galimybę iš kurio nors translyčio aktoriaus.

„Tikra tiesa, kad atėjusi į pirmą atranką maniau, jog galop šio darbo atsisakysiu. Buvau įsitikinusi, kad tuo atveju rinktis iš moterimis gimusių aktorių nebuvo politiškai korektiškas sprendimas“, – sakė Z. Williams leidiniui „Backstage“.

Nors Z. Williams išsakyti būgštavimai atrodė pagrįsti, prodiuseriai taip pat nurodė svarią priežastį, kodėl Drew turi suvaidinti moterimi gimusi aktorė. Seriale gausu prisiminimų, kuriuose Drew kartais pasirodo kaip vyras, o kartais kaip moteris.

„Labai sunku būtų buvę paprašyti asmeniniu apsisprendimu besidžiaugiančio translyčio aktoriaus prisitvirtinti protezus, kad įgytų pirminę išvaizdą. Drew elgiasi kaip vyras, nors fiziologiniu požiūriu tebėra moteris. Taigi, buvo tam tikrų niuansų, dėl kurių prodiuseriai norėjo pasirinkti mane. Ir aš tai supratau“, – papasakojo Z. Williams.

When you and bae unintentionally match at the prom ❤️💋👺💃🏽👠🎒⛑

A post shared by Zelda Williams (@zeldawilliams) on Jun 13, 2017 at 4:12pm PDT

Holivudo įtaka

Z. Williams, savaime suprantama, vadovaujasi tėvo pavyzdžiu ir laiko jį įkvėpimo šaltiniu. Visgi jis – ne vienintelis idealizuojamas aktorius, padaręs įtaką Z. Williams karjerai. Įkvėpimo aktorė sėmėsi ir iš auksinio Holivudo amžiaus, ir iš dabarties.

„Puikių aktorių labai daug, – pripažino Z. Williams dalyvaudama kanalo „Refinery 29“ laidoje. – Dabar susidaro įspūdis, tarsi visiškai visi talentingi aktoriai būtų gyvi, todėl įtakingi. Anksčiau daugiausia dėmesio sulaukdavo tik po keletą kiekvienos kartos aktorių, o dabar jų, regis, tiek daug“, – samprotavo Z. Wiliams.

Beje, viena iš labiausiai ją įkvėpusių žvaigždžių savo šlovės zenitą buvo pasiekusi prieš gerus kelis dešimtmečius.

„Visada mėginau lygiuotis į Lauren Bacall, – prisipažino Z. Williams. – Ji buvo viena iš tų aktorių, kurioms pavyko atskleisti kitokį moters žavesį. Ji mūvėjo kelnes, kai visos buvo įsispraudusios į korsetus. Tokie sprendimai man patinka.“

„Taip pat mėgstu Woody Harrelsoną“, – pridūrė Z. Williams ir patikino, kad laisvai įtrauktų jį į, savo galva, iškiliausių Holivudo aktorių sąrašą.

Geriausias kada nors gautas patarimas

Nekyla abejonių, kad Z. Williams – talentinga aktorė. Tačiau aktoryste jos ambicijos neapsiriboja. Moteris svajoja rašyti scenarijus ir režisuoti filmus. Kaip pati prisipažino „Refinery 29“, laiko save be galo laiminga, kad likimas pažėrė jai tiek puikių mokytojų, padėjusių kopti karjeros laiptais. Vienas iš jų – scenaristas ir režisierius Scottas Derricksonas. Kaip tik jis atskleidė Z. Williams vieną iš labiausiai ją paveikusių tiesų.

„Jis pasakė, kad viena iš mano, kaip aktorės, problemų ta, jog niekas nerašys man scenarijų“, – atskleidė Z. Williams ir paaiškino supratusi, kad buvo laikoma ypatinga keistuole, kurią sunku pritaikyti pageidaujamam vaidmeniui. Būtent S. Derricksonas, anot Z. Williams, paskatino išsikelti didesnių iššūkių.

„Jis pasakė, kad nėra jokios priežasties laukti kokių nors leidimų, kad ir taip galima imtis sudėtingesnių moterų charakterių“, – sakė Z. Williams. Pripažinimas, kad ji sudėtinga asmenybė, o tokių personažų maža, pasak aktorės, padarė jai didžiulį poveikį ir paskatino pačiai imtis scenarijų. Tuo ji užsiima nuolatos. „Man tai savotiška meditacija“, – prisipažino Z. Williams.

Zelda Williams ir Robinas Williamsas
Zelda Williams ir Robinas Williamsas
© Vida Press

Būdai išvengti psichologinių problemų

Z. Williams, kaip ir jos tėvui, teko išgyventi depresiją. Vėliau ji pasidalijo savo patirtimi, be to, dėjo pastangas, kad visuomenė daugiau sužinotų apie psichologines problemas.

„Kad psichologinės problemos egzistuoja, žmonės tarsi nujaučia“, – sakė Z. Williams leidiniui „Teen Vogue“.

Viena iš priemonių, kurios aktorė griebiasi norėdami užkirsti kelią psichologinėms problemoms, – tai įprotis visą energiją nukreipti į darbą.

„Rašau scenarijus, režisuoju, tiesiog stengiuosi būti kuo nors užsiėmusi, ir tai man padeda, – sakė ji. – Sėkmės laviruojant brendimo keliu galima tikėtis tada, jei visada turi užsiėmimą.“

Z. Williams pridūrė, kad galėdama daryti tai, ką mėgsta, jaučiasi privilegijuota, todėl ir kitiems turėtų būti svarbu rasti sau patinkantį užsiėmimą. Aktorė įsitikinusi, kad kiekvienas turėtų suvokti, kas jį džiugina, nes tai tikras išsigelbėjimas net dirbant varginantį ir nuobodų darbą.

„Kadangi darau tai, ką mėgstu, mano gyvenimas daug laimingesnis“, – sakė Z. Williams.

Paprasta, bet geniali kovos su patyčiomis internete strategija

Z. Williams savo kailiu patyrė, ką reiškia susidurti su priešiška interneto auditorijos reakcija. Kai mirė jos tėvas, kai kurie žmonės nevengdavo pažerti žeidžiančių komentarų, vis stengdavosi kaip nors įgelti. Gal ir sunku įsivaizduoti, kad kas nors galėtų užgaulioti gedintį žmogų, tačiau Z. Williams sugebėjo nepalūžti ir net ragino savo talento gerbėjus informuoti apie paskyras, iš kurių plūsta užgaulūs komentarai. „Twitter“ galop pasistengė, kad tos paskyros būtų uždarytos, be to, pakoregavo naudojimosi socialiniu tinklu strategijas, kad ateityje įžeidžiančio elgesio atvejų pavyktų išvengti.

Po šio incidento Z. Williams nutarė kiek pailsėti nuo socialinių tinklų, tačiau neužilgo vėl į juos įsitraukė, turėdama aiškią nuostatą atsispirti bet kokiai neigiamai įtakai.

„Nemanau, kad pavyksta užsiauginti storesnę odą“, – sakė ji portalui „People“. Kaip pati prisipažino, skirtumą pajuto pakeitusi požiūrį į tuos, kurie skleidžia neapykantą.

„Pasistengiau išmokti į daug ką pažvelgti su humoru. Patyčios, ypač internete, gali būti ypač traumuojančios, tačiau jos paveikios tik tiek, kiek pats leidi“, – sakė Z. Williams.

Tragiškai gyvenimą baigusio Robino Williamso dukra užaugo: netektis įkvėpė nenuleisti rankų
© Vida Press

Puoselėja tėvo atminimą

Aktoriaus R. Williamso mirtį kino pasaulis išgyveno kaip tikrą netektį, tačiau jo talento gerbėjus apėmusio liūdesio tikrai negalima lyginti su jo artimuosius ištikusia širdgėla. Z. Williams po tėvo netekties jautėsi visiškai priblokšta. Tačiau 2016-aisiais, praėjus porai metų nuo tragedijos, ji paragino savo „Twitter“ paskyros sekėjus išreikšti pagarbą tėvui už jo nuveiktus darbus. Z. Williams paskatino juos palaikyti jo propaguotas labdaros iniciatyvas ir remi tokias organizacijas kaip „Reeve Foundation“ bei „CA Foundation“.

Tais pačiais metais Z. Williams socialiniame tinkle „Instagram“ prisipažino, kaip puoselėja savo tėvo atminimą, tęsdama jo vykdytą labdaringą veiklą. Ji pati padėjo „Freedom Service Dogs“ – šunų gelbėjimo ir dresavimo organizacijai. Tėvui skirtoje žinutėje Z. Williams parašė: „Šie švelniakailiai tikrai tave pradžiugintų. Keturkojai mūsų draugai iš tiesų padeda keisti pasaulį kartais tapdami nepamainomais pagalbininkais.“

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Nicki Minaj brolis už vaiko išprievartavimą nuteistas kalėti iki gyvos galvos (5)

Nicki Minaj brolis Jelani Maraj pirmadienį buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos už 11-metės...

Aviakatastrofoje žuvęs Kobe Bryantas su žmona turėjo neįprastą susitarimą, susijusį su skrydžiais sraigtasparniu (69)

Sekmadienį įvykusioje tragiškoje katastrofoje žuvo 41-erių metų amžiaus K. Bryantas, jo 13-os...

Kobe Bryantui dedikuotas „Grammy“ vakaras: jautri Alicia Keys kalba

Sekmadienį, sausio 26 d., ritmenbliuzo atlikėja Lizzo pradėjo „ Grammy “ apdovanojimų...

Popžvaigždė Madona dėl milžiniškų skausmų atšaukia vis daugiau koncertų (7)

Popatlikėja Madona vėl atšaukė savo gastrolių „Madame X“ koncertą. Pirmadienį turėjo...

Paaiškėjo daugiau tragedijos detalių: pirmosios nelaimės versijos ir kur su 13-mete dukra skrido Kobe Bryantas? paskelbtos katastrofos foto (13)

Krepšinio pasaulyje – gedulas. Sekmadienį visus sukrėtė žinia, jog sraigtasparnio avarijoje...

Top naujienos

Tūkstančius žmonių Lietuvoje sukrėtęs gaisras slepia protu nesuvokiamas klaidas (8)

Alytaus padangų gaisre kovojusių ugniagesių sauga, sveikata ir darbo sąlygomis nebuvo tinkamai...

Vartojate pieną ir jo produktus? Mokslų daktarė įvardijo, kuo rizikuojate (79)

Pieno produktai jau daugiau nei 8 šimtmečius vartojami žmogaus mityboje. Dėl savo sudėties,...

Liuksemburge gyvenanti lietuvė apie motinystę svetur: čia vaikai į darželį vedami ir su temperatūra (4)

DELFI tęsia pasakojimus apie mamas, kurios nebijo keliauti su vaikais. Savo patirtimi ir patarimais...

Kokių darbuotojų ir už kiek ieško geriausi Lietuvos darbdaviai (83)

Darbo skelbimuose darbdavių rašoma eilutė – „laiku mokamas atlyginimas“ – kandidatams kelia...

Atrėžė bijantiems „trikojų“: 16-oje šalių įspėjamųjų ženklų nėra, nenusižengiantiems jų ir nereikia (194)

Netrukus po mobiliųjų greičio matavimo įrenginių darbo pradžios vairuotojai sujudo –...

Trumpas skelbia „taikos planą“ Artimiesiems Rytams, Izraelis jau stiprina karinę parengtį pasiūlė įkurti Palestinos valstybę (47)

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pristato ilgai atidėliotą „ taikos planą...

Tarp studentų verda diskusijos: kaip bus užtikrinama, kad koronavirusas neplis Lietuvos universitetuose?

DELFI redakcija gavo laišką iš studento, kuris, kaip pats sako, ne vienas nuogąstauja: kas bus...

Plastikos chirurgas – apie raukšlių priešą botulino toksiną: kada galima pradėti leistis ir kada jau per vėlu? DELFI TV laida „Stiliaus DNR“ (2)

Botulino toksino injekcijos vis dar yra viena dviprasmiškiausiai vertinamų procedūrų Lietuvoje....

Tragiškas vakaras Panevėžio rajone: „Audi“ pervažiavo vyrą

Sausio 28-osios vakarą, apie 19.18 val., policija gavo pranešimą, kad Panevėžio r., Breiviškių...

Nematytas profesorius Gudavičius: ateities kartoms jis paliko neįmintų mįslių (41)

Lietuvos istorijos revoliucionierius, kuris mėgo tokiais giliais pjūviais gilintis į temą, kad jo...