Tikimasi, kad pirmosiose per pastaruosius šešis dešimtmečius JK valstybinėse laidotuvėse dalyvaus apie 500 aukštų užsienio svečių, o pareigūnai rengia „didelio masto operaciją“ rugsėjo 19 dieną įvyksiančiam renginiui, agentūrai AFP sakė šaltinis Užsienio reikalų ministerijoje.

„Logistika kruopščiai planuojama, kad svečiai galėtų kuo sklandžiau dalyvauti laidotuvėse", - pridūrė šaltinis.

Naujienų portalas „Politico“ pranešė, kad dalyvių prašoma į pamaldas Vestminsterio abatijoje nevykti nuosavomis transporto priemonėmis ir neskristi per Londoną sraigtasparniais.

Vietoj to jie bus vežami į abatiją privačiais autobusais su palyda iš vakarų Londone esančios stovėjimo vietos, pranešė portalas, remdamasis oficialiu protokoliniu pranešimu, išsiųstu užsienio ambasadoms.

Pasak „Politico“, pranešime nurodyta priežastis – „griežtas saugumas ir ribojimai keliuose“, tačiau pati priemonė sukėlė nuostabą, o vienas Londone reziduojantis užsienio ambasadorius „Politico“ portalui sakė: „Ar galite įsivaizduoti Joe Bideną autobuse?“

JAV prezidentai ilgais atstumais keliauja lėktuvu „Air Force One“ – paprastai vienu iš dviejų specialiai tam pritaikytų „Boeing 747“ lėktuvų – o paskui persėda į sraigtasparnį „Marine One“ ir šarvuotą limuziną, vadinamą „The Beast“ („Žvėrimi“).

JAV ambasada Londone kol kas neatsakė į prašymą pateikti komentarą.

Valstybinės laidotuvės, pirmosios nuo 1965 metų, kai buvo laidojamas buvęs ministras pirmininkas Winstonas Churchillis, bus viena didžiausių saugumo ir logistikos operacijų, kokias kada nors yra surengusi Jungtinė Karalystė.

Tūkstančiai policijos pareigūnų iš visos šalies bus permesti į Londoną, kad padėtų suvaldyti didžiules minias, kurių tikimasi sulaukti. Skaičiuojama, kad per keturias dienas iki laidotuvių, kai karalienės karstas bus pašarvotas parlamente, į sostinės gatves išeis iki milijono žmonių.

Kaip teigiama nutekintame dokumente, kurį cituoja „Politico“, atvykę pasaulio lyderiai galės dalyvauti gedulingoje ceremonijoje ir iškart po to pasirašyti užuojautų knygoje Lankasterio rūmuose. Taip pat jie galės pasakyti iki trijų minučių trukmės pagarbos žodį mirusiai karalienei, kuris bus įrašytas žiniasklaidai, sakoma dokumente.

Pranešama, kad karalius Karolis III laidotuvių išvakarėse Bakingemo rūmuose surengs priėmimą užsienio šalių vadovams.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją