Karalienė Elžbieta II

Karalienė Elžbieta II

Karalienė Elžbieta II (angl. Elizabeth Alexandra Mary Windsor) – Jungtinės Karalystės valdančioji karalienė, gimusi 1926 metais balandžio 21 dieną.

Karalienė Elžbieta 2 yra karalienė dar 15 valstybių: Antigvos ir Bardubos, Australijos, Bahamų, Barbadoso, Belizo, Kanados, Grenados, Jamaikos, Naujosios Zelandijos, Papua Naujosios Gvinėjos, Sent Kits ir Nevio, Sent Lusijos, Sent Vinsento ir Grenadinų, Tuvalu ir Saliamono salų.

Taip pat, karalienei yra Sandraugos valstybių bei Anglikonų bažnyčios galva, Jungtinės Karalystės ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas ir Meno salos lordas. 1952 metais Elžbieta 2 paveldėjo sostą iš savo tėvo, Karaliaus Jurgio VI, po jo mirties. 2016 metais sausio 13 dieną mirus Tailando karaliui Ramai IX, Elžbieta II tapo ilgiausiai valdančia valstybės vadove pasaulyje.

2021 metais balandžio 9 dieną, karalienė neteko savo vyro princo Philipo. Jų santuoka yra laikoma viena iš ilgiausių monarchų santuokų pasaulyje.

Karalienė Elžbieta II mirė 2022 metų rugsėjo 8 dieną eidama 97 metus.

Paviešintos FTB bylos atskleidžia sąmokslą nužudyti JK karalienę Elžbietą II

Naujai paviešintos JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) bylos atskleidė galimą sąmokslą nužudyti karalienę Elžbietą II per jos vizitą...

Kate Middleton atskleidė nemalonų princo Williamo įprotį: tikras košmaras

Anot Kate Middleton , jos vyras, Velso princas Williamas , pasirodo, vienu klausimu tikrai ne dovanėlė, rašo nypost.com .

Princas Williamas atskleidė, kokią nepavykusią dovaną kartą padovanojo Kate Middleton

Viename neseniai išnirusiame tinklalaidės interviu princas Williamas prisipažino, kad jųdviejų santykių pradžioje yra padovanojęs Kate Middleton...

Kate Middleton Bakingamo rūmų sodo pobūviui pasirinko kartą jau dėvėtą suknelę: štai, kaip turi atrodyti tikra princesė! (1)

Karūnacijos savaitgalis jau baigėsi, bet 40 metų Velso princas Williamas su 41 metų žmona Kate Middleton grįžo į Bakingamo rūmus, kurių sode...

Jungtinės Karalystės ambasadoje paminėta Karolio III karūnacija: į šventę atvyko išsipustę svečiai

Savaitgali bene visas pasaulis stebėjo Karolio III karūnaciją, o jau šį ketvirtadienio vakarą istorinis įvykis paminėtas ir Vilniuje esančioje...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10