aA
Visame pasaulyje dėmesio susilaukusio hito „Walking with Elephants“ kūrėjas Marijus Basanovas, užsienyje geriau žinomas Ten Walls slapyvardžiu, savo paskyroje socialiniame tinkle praeitą savaitę homoseksualumą prilygino pedofilijai – toks pareiškimas sulaukė itin audringos reakcijos ir pasmerkimo visame pasaulyje.
Ten Walls
Ten Walls
© Organizatorių nuotr.

Socialiniai tinklai lūžta nuo paniekinančių ir pašiepiančių žinučių, o didžiausių muzikos festivalių Europoje organizatoriai vienas po kito braukia jo pavardę iš atlikėjų sąrašų.

Informacija apie Ten Walls pirmadienį tyliai dingo ir iš jo agentų tinklapio – būtent jie rūpinosi jo pasirodymais visame pasaulyje. „Muzikos agentūra „Coda“ smerkia visas diskriminacijos formas, susijusias su neapykanta dėl rasės religijos ar seksualinės orientacijos. Didžiuojamės būdami lygių galimybių darbdaviu ir atstovaudami daugybei įvairių atlikėjų. „Ten Walls“ daugiau nebeatstovaujame“, – užsienio žiniasklaidai sakė „Coda“ atstovė spaudai.

„Phonica Records“ atšaukė prekyba naujuoju M. Basanovo singlu „Sparta“. Visiems iš anksto užsisakiusiems kūrinį, dabar grąžinami pinigai.


Pirmadienį paskelbta, kad Ten Walls paslaugų atsisakė ir britiško šokių muzikos festivalio „Creamfields“ rengėjai. Tarp kviestinių žvaigždžių jo nebenori matyti ir Nyderlanduose, Amsterdame, vykstančio festivalio „Pitch“ rengėjai. Gerbėjai jo nebeišvys ir „Sónar“ festivalyje Barselonoje.

„Reaguodami į neseniai Ten Walls, kuris šiemet turėjo pasirodyti „Creamfields“ festivalyje, socialiniame tinkle išsakytą nepagarbią ir homofobišką nuomonę, nusprendėme jo pasirodymą atšaukti.

Nors ir gerbiame žodžio laisvę, tokie komentarai apie homoseksualų bendruomenę mums atrodo nepriimtini, įžeidžiantys ir netoleruotini, manome, kad toks požiūris prieštarauja „Creamdfields“ festivalio vertybėms ir požiūriui. „Creamfields“ festivalis garsėja kaip muzikos šventė, kurioje laukiami visi be išimties, netoleruojame neapykantos. Visi, kurie atvyksta pas mus, turi jaustis laukiami ir saugūs. Tokie komentarai prieštarauja mūsų festivalio idėjoms. Atsiprašome už sukeltus nepatogumus ir nusivylimą, galinčius kilti dėl mūsų sprendimo“, – tokia žinia pirmadienį pasirodė oficialiame festivalio „Creamfields“ interneto puslapyje.

Tokį festivalio atstovų žingsnį gyrė ir greitai Lietuvoje pasirodysiančių „The Chemical Brothers“ narys Edas Simsonas: „Nuostabi „Creamfields“ reakcija į šlykščią homofobiją“.

Kiek vėliau panašus pranešimas paskelbtas ir ispaniško festivalio „Sonar“ feisbuko puslapyje: „Savaitgalį socialiniame tinkle Ten Walls išsakyta nuomonė kategoriškai kertasi su festivalio „Sonar2015“ dvasia. Dėl šios priežasties Ten Walls mūsų festivalyje nebepasirodys. Tebūnie 2015 metai spalvingi, įvairūs ir smagūs“.

M. Basanovo pasirodymai nebevyks ir Kroatijoje bei kitose Europos šalyse – jo savo scenose nenori matyti vis daugiau festivalių rengėjų, atvirai pasisakančių prieš bet kokios formos diskriminaciją.

Apie į šipulius byrančią lietuvio karjerą jau skelbia tokie žiniasklaidos gigantai kaip BBC ir „The Guardian“, „The Independent“.

Pareiškimas, pribloškęs pasaulį

DELFI primena, kad M. Basanovo feisbuko profilyje paskelbtame įraše, kuris vėliau ištrintas, teigiama: „Pamenu, kaip prodiusavau muziką vienam Lietuvos dainininkui, kuris man bandė plauti smegenis, kad man nereikia būti tokiam konservatyviam ir netolerantiškam jų atžvilgiu. Kai pačio paklausiau, „Ką darytum, jei sužinotum, kad tavo sūnui 16 metų gimtadienio proga jo vaikinas jam rudę (anusą) drasko?“, Na, jis nutilo.“

Marijaus Basanovo paskyroje paskelbtas pranešimas
Marijaus Basanovo paskyroje paskelbtas pranešimas
© Facebook nuotr.

M. Basanovas taip pat pareiškė prisimenantis „tuos gerus 90-tuosius, kaip tai buvo tvarkoma su kitos veislės veikėjais“.

Be to, Ten Walls homoseksualumą prilygino pedofilijai, kurios atvejų pasitaiko ir tarp katalikų bažnyčios tarnų. „Pamenu, kai turėjau vieną iš pirmųjų savo grojimų Airijoje ir bevažiuojant į viešbutį, pamačiau bažnyčią, kurios tvora buvo padabinta šimtais vaikiškų batelių. natūralu, kad kilo klausimas– kodėl?“.

Atsiprašė du kartus, bet gerbėjų neįtikino

Vėliau M. Basanovas dėl savo žodžių atsiprašė: „Norėčiau visų atsiprašyti dėl posto, atsiradusio mano paskyroje. Labai apgailestauju dėl jo žeidžiančio turinio, kuris neatspindi mano tikrosios nuomonės. Tikiuos, šis nesusipratimas nesukels daugiau minčių ir nuomonių. Taika“.

Nepaisant to, žinomas britų didžėjus ir prodiuseris Fort Romeau nusprendė nebekoncertuoti kartu su Ten Walls, bendras pasirodymas buvo suplanuotas Londone. „Nors vienas atšauktas koncertas pasaulio ir nepakeis, tai mano asmeninė nuomonė, asmeninis pasisakymas prieš fanatizmą, baimę ir netoleranciją. Labai lengva romantizuoti elektroninės muzikos kultūrą ir įsivaizduoti ją kaip socialinio liberalizmo ir progresyvios ideologijos bastioną, tačiau realybė tokia, kad ji atspindi žymiai platesnį socialinį kontekstą, kuriame homofobija ir (ypač) seksizmas yra pateikiami kaip norma. Ir dar blogiau – vos ne prilyginami įstatymams“, – savo paskyroje parašė Fort Romeau.

hello. I was due to support Ten Walls at Koko, London in November, in light of recent comments made by him on Facebook...Posted by Fort Romeau on Monday, June 8, 2015

Pirmadienį M. Basanovas feisbuke publikavo dar vieną atsiprašymo žinutę. „Praėjusią savaitę parašiau feisbuko postą, kuris buvo klaidingas ir visiškai neatspindėjo mano pažiūrų. Niekada neturėjau ketinimų  kažką įžeisti. Esu labai nuliūdintas dėl visko, kas įvyko ir noriu atsiprašyti kiekvieno, kurį nuvyliau, ypatingai savo draugų gėjų bendruomenėje ir gerbėjų. Dabar man reikia pertraukos, atšaukiau savo artėjančius pasirodymus“, – socialiniame tinkle rašė muzikos kūrėjas.

Nusivylę gerbėjai ir kolegos savo nuomonę reiškė „Twitteryje“

Netradicinės seksualinės orientacijos neslepiantis režisierius Romas Zabarauskas teigia, kad šis nemalonus incidentas „kaip reikiant šokiravo“ labai daug Ten Walls gerbėjų. „Gay Star News“ režisierius sakė: „Esu laimingas, kad jis atsiprašė, tačiau atsiprašymas nepaaiškina to, kas nutiko. Be to, jis nepaaiškino, ką iš tikrųjų mano apie LGBT bendruomenę. Lietuvoje svarstomas tos pačios lyties asmenų sąjungų ir partnerystės klausimas, todėl mums labai reikia garsių žmonių paramos“.

Somalie: „Kaip pasakė puikus komikas Chrisas Rockas: „Jeigu nekenti gėjų, tavo sūnus bus gėjus“. Ten Walls, tikiuosi, kad karma neliks skolinga!“.

Ida Engberg: „Ten Walls pasisakymas apie gėjus – kvailas ir apgailėtinas. Šokių muzika turėtų būti liberalumo šauklė. Į sveikatą, plačiau mąstantieji. Visi, kurie žino, kad vienintelis kelias veda tik į priekį, o ne atgal. Tegyvuoja pagarba, tolerancija ir gyvenimo džiaugsmas!“.

Karimas: „Ten Walls išsakytas homofobiškas pareiškimas kelia pasidygėjimą. Ar jis žino, kad house muzika gimė Čikagos gėjų scenoje?“

Terry Farley: „Ten Walls nusivažiavo“.

Manu Ekanayake: „Ką galvoju apie #tenwalls? Taip, manau, kad tai kultūrinis dalykas, tačiau tai ne pasiteisinimas. Šokių muzikos kultūra be homoseksualių žmonių paprasčiausiai neegzistuotų“.

Gianni: „Pagarba Fort Romeau, kuris atšaukė pasirodymą su TenWalls dėl jo išsakytos homofobiškos nuomonės.

Joshas Love: „Scenos pagrindas – meilė ir plačios pažiūros. Tokiems kaip Ten Walls joje vietos nėra, kad ir koks puikus muzikos kūrėjas jis bebūtų“.

Stereogamous: „Homofobas šokių muzikos pasaulyje – tarsi vegetaras „McDonalds“. Tau tikrai reiktų keltis kur nors kitur, mano mielas #tenwalls“.

XO: „Bent jau užsakymų Rusijoje Ten Walls turės daugiau“

Rhythm Control: „Ten Walls nuspaudė susinaikinimo mygtuką. Tokie karjeros pabaigą skelbiantys komentarai muzikos pasaulyje niekam nereikalingi!“.

Ten Walls gerbėjai ir kolegos savo panieką demonstruoja pačiais įvairiausiai būdais – vieni demonstratyviai šalina jo kūrinius iš savo grojaraščių, kiti publikuoja į šipulius byrančias vinilines plokšteles. Internete atsiranda vis daugiau homofobišką poelgį pašiepiančių mėmų ir dainų perdirbinių.

Absolutely shocked to find out about the horrendous statement Ten Walls made. And so proud of the scene to see how...Posted by Job Jobse on Monday, June 8, 2015

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Karina Krysko su šeima atostogavo Kretoje: pamanėm, kad trečią kartą likimo nebandysime

Naują dainą „Čia mano vasara“ pristatanti Karina Krysko sako, kad jos vasara intensyvi, kaip...

„The Ditties“ pristato simbolinę dainos „Lietuvaitė“ ekranizaciją apie neišsemiamą meilę savam kraštui

Artėjant Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dienai, atlikėjų trejetukas...

Europos kultūros sostinėje nugriaudėjo festivalis „Audra“: Kauną užkūrė Free Finga, ba. ir Estijos žvaigždė Tommy Cash

Šiuolaikinis miestas nėra vien tik gražios gatvės ar modernūs pastatai. Tai nėra stiklas ar...

Atlikėja Tove Lo Lenkijoje nepaliko vietos vaizduotei: apnuogino krūtis ir nukėlė į striptizo šou (2)

Antrąją festivalio „Open’er“ dieną netrūko erotikos ir nuogumo. Taip jau būna, kai...

Monikos Linkytės muzikinių premjerų kupinas koncertas Kaune: kitas susitikimas – Vilniuje

Saulėtą ketvirtadienio vakarą Monika Linkytė kartu su grupe surengė koncertą Kaune . Vakaro...

Top naujienos

Delfi PliusAinis Gurevičius

Ragina atsisakyti rusų primestų titulų: Mindaugas nebuvo vienintelis Lietuvos karalius (20)

Grupė Lietuvos intelektualų (istorikų, menininkų ir kt.) neseniai atviru laišku kreipėsi į...

Vairuotoją sumušęs globos namų direktorius ginasi: vairuotojas trenkė pirmas

Vairuotojo sumušimu įtariamas socialinių paslaugų globos namų direktorius pats apkaltino...

Niekuo dėtam kauniečiui pritaikytos ES sankcijos Rusijai: dėl sutapusių vardo ir pavardės jis laikomas karo nusikaltėliu (6)

Kaunietis mokytojas sužinojo, kad tapo įtariamu karo nusikaltėliu ir pinigų plovėju. Jo...

Siaubingas užpuolimas buvo tik košmaro pradžia: klaipėdietis negali patikėti, ką teko išgyventi po to (6)

„Pabuvęs šalia mirties net nebežinau, ko dabar bijočiau. Gyvenu antrą kartą ir dabar tiesiog...

Žiniasklaida: rastas negyvas dar vienas rusų oligarchas (2)

Anot britų leidinio „The Daily Mail “, neaiškiomis aplinkybėmis mirė dar vienas rusų...

Rusija toliau kelia bangas: dėl bilietų į Kaliningradą trūkumo suskubo apkaltinti Lietuvą (3)

Dėl Lietuvos taikomų apribojimų rusams iškilo rimtų sunkumų ieškant bilietų į tolimojo...

Karas Ukrainoje. Rusijos pajėgos smūgiavo Slovjanskui, žuvo mažiausiai du žmonės  Zelenskio patarėjas: Lysyčansko užėmimas yra paskutinė Rusijos pergalė (3)

Nuo karo pradžios vasario 24-ąją Rusijos kariuomenė Ukrainoje sunaikino maždaug 80 tūkst....

Čempionų lygos atranka: „Ballkani“ – „Žalgiris“ nuolat atnaujinama; 1:1

Lietuvos čempionas Vilniaus „Žalgiris“ antradienį vakare pradeda žygį Europoje ir UEFA...

Šokolado mėgėjams gali tekti atsisveikinti su šiuo dievų maistu: kainuos kaip ikrai arba išvis nebeliks (1)

Vien lietuviai kasmet nuperka po kelias tonas šokolado, darosi vis išrankesni jo skoniui. Galima tik...

Avalynė, kurią privalote turėti šią vasarą: neišvaizdžios klumpės ar mados ir patogumo viršūnė?

„Pažiūrėk, mama, kokie batai“, – prašo sandalų dukra parduotuvėje. „Baik tu, čia...