Pasak prezidentės A. Žigaitytės-Nekrošienės, vieta pasirinkta neatsitiktinai. Lietuvos muzikų sąjunga per veiklos dešimtmečius jau sukūrė Lietuvos muzikų veiklos sklaidos sistemą ir šiandien jau yra pasirengusi naujiems iššūkiams. „Kuo didesni tikslai, tuo lengviau jie pasiekiami“, - tarsi palaiminimą nebijoti veiklos iššūkių kompozitorė išgirdo iš Wolfgango Wagnerio, didžiojo kompozitoriaus vaikaičio lūpų viešėdama Bairoito teatre Wagnerių šeimos apartamentuose dar 2007 metais.

„Viskas labai paprasta – kai siekiai išties dideli, jų neužgoš menkos kliūtys“, - pristatydama renginio svečius, su kuriais LMS sieja ilgametė veiklos partnerystė, kalbėjo LMS prezidentė.Konferencijoje dalyvavo S. Karoso labdaros ir paramos fondo direktorė Birutė Karosienė ir jo steigėjas Saulius Karosas, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, UABBOD Group“ rinkodaros ir pardavimų direktorius Ričardas Sartatavičius, Operos solistas, Lietuvos muzikų sąjungos Tarybos narys Vladimiras Prudnikovas ir dainininkė Nomeda Kazlaus. Skambant Egidijaus Buožio, „Auksinio disko 2003“ laureato“ džiazo improvizacijoms buvo pristatyti jaunieji „Didžiojo muzikų parado 2014“ vedėjai Jomantė Šležaitė, Gerūta Griniūtė ir Vaidrius Smilinskas.

Kalbėdamas apie ilgametį LRT ir Lietuvos muzikų sąjungos bendradarbiavimą, LRT generalinis direktorius A. Siaurusevičius pabrėžė, kad svarbu ne tik išlaikyti tradiciją, bet būtina ją kūrybingai puoselėti, kad renginiai nepabostų nei patiems rengėjams, nei – juo labiau – publikai.„Tokie projektai yra labai reikalingi, nes tai ne kokie vienkartiniai, kuriuos televiziją parodo ir pasimiršta, tai yra istoriniai koncertai“, - LRT vadovui antrino Lietuvos muzikų sąjungos tarybos narys, operos solistas Vladimiras Prudnikovas.Anot verslininko ir filantropo Sauliaus Karoso, „Didysis muzikų paradas“ ne tik pritraukia žmonių dėmesį, bet yra tarsi metraštis, kurį peržiūrėjus galima susipažinti su visa šalies muzikine istorija.

Koncertas-maratonas „Didysis muzikų paradas“ - tai nuo 1997 m. Lietuvos muzikų sąjungos organizuojamas didžiausias metų muzikos įvykis, pristatantis geriausius akademinės muzikos atlikėjus. Renginio idėja atsirado norint suburti muzikų bendruomenę draugėn, pristatyti naujus perspektyvius muzikantus, bei skleisti profesionalią muziką Lietuvoje.Kryptingai siekdama pradinės misijos, šiemet Lietuvos muzikų sąjunga nusprendė suteikti paradui teatrališkumo. Pasak organizatorių, muzikui norint būti sėkmingam šiuolaikinėje kūrybinių industrijų rinkoje, būtina plėtoti ne tik specifinius, bet ir plačius tarpdisciplininius profesinius įgūdžius. Dažnai akademinės muzikos sklaidai trukdo vizualumo bei konceptualumo trūkumas.Supažindinant Lietuvos muzikus su naujausiomis scenos meno tendencijomis, šių metų „Didysis muzikų paradas“ bus nuspalvintas teatrališkumo. Dirbdami su režisiere ir scenografais, 22 kameriniai ansambliai, kuriuose muzikuoja virš 100 muzikų iš Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus savo kūrinius žiūrovams pristatys lyg mažus spektaklius.

Koncerte-maratone savo meistriškumu su publika dalinsis Retro muzikos ansamblis, vadovaujamas T. Leiburo ir Judita Leitaitė, Pavelas Giunteris ir Petras Vyšniauskas, „Armonas Uss duo“ ir Vladimiras Prudnikovas su savo mokiniais, VDU studentais, Baltijos kamerinis trio, Subtilu-Z, sesrys Joana ir Vita Marija Daunytės, styginių kvartetas „Metis“, pianistai A. Vasiliauskas, Š. Čepliauskaitė, I. Baikštytė, R. Blaškytė, I. Maknavičienė, S. Mikulė ir instrumentininkai R. Lipinaitytė, D. Rudvalis, V. Zabrodaitė, R. Kalnėnaitė, dainininkai J. Karaliūnaitė, M. Lukošiūtė, R. Petrauskaitė ir G. Prunskus, aktorė V. Kochanskytė, „Neišskiriamieji pianistai“ ir kt. Džiugu pristatyti du šių metų „Parade“ dalyvaujančius baroko muzikos ansamblius – trio „Chiaroscuro“ ir „Concertino luminoso“. Koncertą užbaigs unikalios Ievos Prudnikovaitės ir Jeronimo Miliaus programos „Klasikinė kontrabanda“ fragmentai.

Išskirtinę vietą programoje „Didysis muzikų paradas 2014“ užims vasarą Birštone sukurtų programos „Tarp natų“ muzikinių spektaklių fragmentai, kuriuos kuriant muzikams talkino scenografės ir kostiumų dailininkės Dalia Šivickienė, Paulina Nešukaitytė, Vita Eidimtaitė, Simona Finkelšteinaitė ir Julija Charsika, Video instaliacijų autoriai Donatas Norušis, Pijus Balkaitis ir Kazimieras Šalčiūnas, šokėjos Vesta Gineitytė, Irina Nazarenko ir Kristina Tarasevičiūtė. Visų pastatymų bei „Didžiojo muzikų parado 2014“ režisierė ir choreografė Marija Simona Šimulynaitė.Pristatydama apimtingo renginio programą, LMS prezidentė A. Žigaitytė-Nekrošienė juokavo, kad bus ne tik naujų, anksčiau nepažintų, bet ir dėl grimo neatpažįstamų veidų.

Lietuvos muzikų sąjungos veiklą pristatė jaunieji „Didžiojo muzikų parado 2014“ vedėjai, beje, taip pat atrinkti konkurso būdu. Pagrindiniu akcentu šį kartą tapo jau virš šimto pavadinimų perkopusi kompaktinių plokštelių kolekcija. Pasak nuo 2000 metų šioje veikloje LMS palaikančios BOD Group atstovo Ričardo Sartatavičiaus, įmonei abejonių nekelia Lietuvos atlikėjų meno sklaida CD forma, o ypač džiugina tai, kad su žurnalu „Muzikos barai“ kompaktinės plokštelės pasiekia ir atokiausius Lietuvos kampelius. R. Sartatavičius pripažino, kad tūkstantiniais tiražais akademinės muzikos kompaktines plokšteles Lietuvoje ryžtasi leisti vis dar vienintelė Lietuvos muzikų sąjunga.

Simboliškai aukštai virš debesų pristatyti ir LMS, LRT ir BOD Group įsteigto prizo „Auksinis diskas 2014“ („Ttikro aukso metalizacijos CD, kurio visgi į lombardą nešti nepatartina“, - kaip juokavo R. Sartatavičius) laureatai. Šiais metais tai dainininkas Vaclovas Daunoras, vargonininkas Leopoldas Digrys, perkusininkas Pavelas Giunteris ir Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus.Lietuvos muzikų sąjunga žada ir toliau įgyvendinti įvairių menų sintezę muzikoje. Regis, kitąmet jau tikrai pavyks įgyvendinti ilgametę svajonę ir „Didysis muzikų paradas“ virs „Didžiąja muzikos muge“ – išsaugojant pagrindinį akcentą koncertą-maratoną, renginys busn praplėstas iki trijų dienų ir jame ne tik bus siekiama suteikti muzikantams žinių apie savo kūrybos pristatymą, bet tuo pačiu vyks įvairūs teisių apsaugos, viešųjų ryšių ir verslumo mokymai. Organizatoriai pasikvies užsienio organizacijų ir kultūros vadybininkų, kurie pasidalintų savo gerosiomis patirtimis. Taip bus kuriama dar platesnė platforma sujungianti ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinę muzikų bendruomenę.

Organizatoriai tikisi, jog „Didysis muzikų paradas 2014“ bus pirmas žingsnis į gyvos muzikos, dizaino, teatro ir kitų meno formų sintezę, kuri leis nustebinti jau esamą ir pritraukti naują auditoriją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės