Renginio metu surinktos lėšos bus skiriamos Motinos ir vaiko globos namams, kur glaudžiasi vienišos mamos su kūdikiais, o prie šios kilnios idėjos jau prisidėjo būrys žymiausių Lietuvos klasikinės ir populiariosios muzikos atlikėjų.

Koncertu metu žiūrovams savo kūrinius dovanos Martynas Levickis, Liudas Mikalauskas, Lilija Gubaidulina, Evelina Sašenko, Mindaugas Bačkus, Asta Krikščiūnaitė, Paulius Bagdanavičius, Liucilė Vilimaitė, Girmantė Vaitkutė bei net trys jaunieji talentai iš vienos šeimos – Ignas, Justas ir Greta Maknickai. Koncerte grieš Vilniaus šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas maestro Donato Katkaus. Renginį tiesiogiai transliuos LRT.

Visos koncerto metu surinktos lėšos šiemet skiriamos Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Motinos ir vaiko globos namams paremti. Šie namai veikia jau 18 metų, juose glaudžiasi moterys, kurios namuose patyrė smurtą, susilaukė vaikelio po išprievartavimo arba niekuomet neturėjo savo namų, augo globos įstaigose.

„Per metus šiuose namuose gyvena apie 40 moterų su vaikais, skaičiuojant ir juos priglaudžiama iki 100 žmonių kasmet. Kiekvienos šeimos situacija yra skirtinga, tačiau visuomet sudėtinga ir reikalaujanti rūpesčio, pagalbos. Dažnai moterys sako, kad jei ne Motinos ir vaiko globos namai, jos neturėtų galimybės auginti savo vaikus, net jei turi noro, tačiau trūksta lėšų, nėra artimųjų, kurie pagelbėtų, arba, dar blogiau, artimieji spaudžia nutraukti nėštumą, palikti kūdikį“ – apie namų darbo kasdienybę pasakojo Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ atstovė Dalia Saklauskaitė – Babravičė.

Moters teigimu kiekviena mama „dega“ dėl savo vaiko, ji padarytų viską dėl jo ateities ir gerovės.“ Esame labai laimingi, kad ši paramos idėja uždegė ir išskirtiniu muzikiniu talentu apdovanotus žmones. Ir mums, kaip organizacijai ir moterims, kurios pas mus sulaukia pagalbos svarbu žinoti, kad nesame vieni, kad visuomenė ir jos talentai yra šalia ir pasiruošę padėti“ – dėkojo ji.

„LRT“ pirmojo kanalo tiesioginės transliacijos metu žiūrovai taip pat turės galimybę aukoti trumposiomis SMS žinutėmis, įrašydami žodį „mamoms“ arba skambindami telefonu 1416, auka 0,58 Eur ir 1404 auka 1,45 Eur.

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ – viena didžiausių paramos organizacijų Lietuvoje. Per metus prašydami įvairios pagalbos organizacijos centruose apsilanko daugiau kaip 17 tūkstančiai žmonių. Pagalba teikiama vaikams, šeimoms, seneliams, benamiams, kaliniams, priklausomiems asmenims, gatvės jaunimui, vienišoms mamoms, ilgalaikiams bedarbiams, pabėgėliams bei visiems išgyvenantiems dvasinį ar materialinį skurdą ir atskirtį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją