Naujausias kūrinys – Latvijoje „Metų daina“, „Metų radijo hitu“ ir „Publikos balsu“ tapusios originalios „BrainStorm“ dainos „Debesis iekrita Tevī“ lietuviška versija. Tai pirmas kartas istorijoje, kuomet žymiausia latvių grupė uždainavo lietuvių kalba. Jos vokalistas Renaras Kauperis sako, kad mintis įrašyti šią dainą lietuviškai kilo spontaniškai.

„Vieno Lietuvos muzikos festivalio repeticijos metu su grupe pagalvojome, kaip latviškos dainos eilutė „debesis iekrita tevī“ skambėtų lietuviškai? Paaiškėjo, kad tai būtų „dangus įkrito į tave“. Tuomet dėl smagumo koncerto metu šią dainos dalį lietuviškai ir sudainavau. Auditorijai tai labai patiko! Vėliau kilo mintis, kodėl gi lietuviškai nesudainavus ir visos dainos?“ – pranešime spaudai pasakoja „BrainStorm“ siela Renaras.

Dainininkas sako, kad ieškojo vietinės grupės, su kuria kartu galėtų įrašyti bendrą dainą lietuvių kalba. Tai turėjo būti repo, hiphopo grupė, kurios kūryboje svarbus ne tik ritmas, bet ir melodija. Pasak „BrainStorm“ lyderio, „8 Kambarys“ buvo būtent tokie.

„Pirmą kartą jų pasirodymą išvydau festivalio „Karklė“ metu. Jie buvo nuostabūs! Todėl ne tik pakvietėme juos ant scenos kartu atlikti kūrinio, bet ir pasiūlėme dar kartą drauge pasirodyti festivalio „Sostinės dienos“ metu. Abiejuose koncertuose jutau tarp mūsų stiprią chemiją. Supratau, kad dainą turime įrašyti su jais“, – prisimena Renaras.

„8 Kambarys“ pripažįsta, kad sulaukti pasiūlymo įrašyti bendrą dainą iš latvių įžymybių buvo daugiau nei netikėta.

„Visi žino grupę „BrainStorm“. Jų dainos buvo neatsiejama paauglystės vakarėlių dalis. Todėl, nors į bendradarbiavimą su užsienio atlikėjais dėl kalbos barjero žiūrime skeptiškai, sužinoję, kad ši legendinė grupė nori įrašyti dainą lietuviškai ir tai padaryti būtent su mumis, nė minutės nesuabejojome. Tokios galimybės nepasitaiko kasdien“, – pasakoja „8 Kambarys“ nariai Deividas ir Karolis.

„Mūsų daina yra apie meilę – magišką būseną, kuomet dangus įkrenta į tave ir mane. Apie meilės suteiktą galimybę patirti nuostabius dalykus šioje žemėje“, – sako grupės „BrainStorm“ lyderis Renaras.

„Meilė yra universali kalba, ją supranta ir pažįsta visi. Todėl nebuvo jokių sunkumų suprasti latviškos dainos žinutę. Nors frazė „dangus įkrito į tave“ lietuvių kalboje nėra naudojama, tačiau ji skamba įdomiai, o nestandartines frazes mes mėgstame“, – sako „8 Kambarys“.
Grupės nariai Deividas ir Karolis teigia iki šiol galvoję, kad lietuvių ir latvių kalbos yra labai panašios. Tačiau po šios patirties suprato, kad taip toli gražu nėra. „Dainos įrašinėjimo metu su Deividu tapome lietuvių kalbos fonetikos mokytojais. Renaras buvo puikus mokinys – visos aštuonias valandas trukusios įrašų sesijos metu ištvėrė mūsų priekabumą menkiausioms detalėms. Rezultatas gavosi puikus – ir skamba lietuviškai, ir galima atpažinti, kad tai „BrainStorm“, – sako „8 Kambarys“ narys Karolis.

„Didelis ačiū Karoliui ir Deividui už jų kantrybę. Jie kartojo tą pačią frazę gal tūkstantį kartų, kol pasiekėme reikiamą rezultatą. Kai kuriuos žodžius įrašinėjome gal 50–70 kartų, kol vaikinai pasakė: „oho, skamba tikrai lietuviškai!“, – prisimena grupės „BrainStorm“ lyderis Renaras.

„8 Kambarys“ pripažįsta, kad dirbti su „BrainStorm“ buvo labai smagu.

„Mūsų energijos puikiai sutapo. Atrodė, lyg pažinotume vieni kitus iš seniau. Bendra kūryba mums ir yra apie tai. Ne apie galutinį produktą, bet apie procesą. Dainą parašyti galima labai paprastai. Tačiau visa magija atsiskleidžia būnant vienoje studijoje, pokalbiuose tarp įrašų. Po tokių sesijų išeini ne tik su nauja daina, bet ir su nauja patirtimi, naujomis idėjomis“, – atvirauja „8 Kambarys“.

Grupių nariai sako, kad kalbėdamiesi apie gyvenimą, pomėgius, atrado daug sąlyčio taškų. „BrainStorm“ yra labai draugiški ir žemiški. Pabendravus su jais, mums nekyla jokių klausimų, kodėl tai yra populiariausia Baltijos šalių grupė“, – sako „8 Kambarys“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją