Karklė

Karklė – etnografinis kaimas Klaipėdos rajone, Pajūrio regioniniame parke, 5 km į šiaurę nuo Girulių, prie Baltijos jūros.

„Positivus'15“: kodėl savo vasaros festivalio verta ieškoti Latvijoje  (5)
2015 m. gegužės 18 d. 12:11
Lietuvos muzikos festivaliai šiemet ypač viliojantys, bet didžiausia muzikos šventė Baltijos šalyse vasarą vėl organizuojama Latvijoje. Čia aštuntus metus vyks festivalis „ Positivus “. Ką šiemet ten bus galima rasti?
„Karklė 2015“ pristato atlikėjų sąrašą: nuo M. Mikutavičiaus iki „Rudimental“ ir „GusGus“  (9)
2015 m. gegužės 15 d. 15:23
Po pernykščio ažiotažo dėl didžiausio ir vienintelio Lietuvoje vasaros muzikos festivalio, vykstančio ant Baltijos jūros kranto, „ Karklė Live Music Beach “, organizatoriai atskleidė trys pagrindinės tiesos apie šį renginį.
Pirma vasara su euru: kiek teks išleisti atostogoms?  (33)
2015 m. kovo 29 d. 12:00
Šią vasarą atostogos Lietuvos pajūryje ir kaimo turizmo sodybose poilsiautojams atsieis panašiai, kaip ir praėjusiais metais. Turistų iš Rusijos toliau mažėja, todėl valiutos pasikeitimas neleido verslininkams išpūsti apgyvendinimo kainų. Ekonomistas Gitanas Nausėda teigia, kad rusų pamėgtas atostogų modelis, kai išvykstama į užsienį dukart per metus, sugriuvo dėl dviejų priežasčių.
Karklės festivalyje šiemet – tik 10 tūkst. bilietų  (15)
2015 m. kovo 18 d. 12:14
Muzikos festivalio „ Karklė Live Music Beach ” organizatoriai nutraukia ilgai trukusią tylą ir garsiai skelbia, jog šis muzikinis įvykis į pajūrį šiais metais grįš dar stipresnis nei anksčiau. Praėjusią vasarą lietaus ir žaibų užgrūdinta muzikos ir pramogų fiesta šiemet vasarotojus pakvies rugpjūčio 14-16 dienomis. O renginio organizatoriai ketina pateikti daug staigmenų. Viena iš jų - ribotas bilietų kiekis.
Milisandra Radzevičienė iki šiol negali pamiršti gyvenimą apvertusios akimirkos  (6)
2015 m. kovo 9 d. 04:07
Vairuojančių moterų asociacija „Racing Ladies“ pavasarį pradėjo pagausėjusiomis gretomis. Veiklias vairuojančias moteris vienijančią asocijaciją papildė šešios naujos narės.
Olando kepurė – įspūdingoji stichijų ardoma kopa  (10)
2015 m. sausio 29 d. 10:40
Lietuviai didžiuojasi savo smėlio auksiniais paplūdimiais bei kopomis. Ir ne be reikalo. Ne viena valstybė gali pavydėti plačių, švariu smėliu nuklotų juostų, besidriekiančiu beveik visu šalies pajūriu. Beveik. Yra ruožas, apie kurį daug nekalbama, tačiau dėl išskirtinumo verta jį aplankyti. Tai pajūrys Klaipėdos pašonėje, tarp Girulių ir Karklės , kur yra įsikūręs Olando kepurės kraštovaizdžio draustinis.
Klaipėdoje – Rusijos ambasadoriaus kalba ir pažadas kovoti su „rudojo maro atgimimu“ Lietuvoje  (555)
2015 m. sausio 28 d. 16:48
Klaipėdoje vyksiančiuose renginiuose, skirtuose šio miesto išvadavimo iš nacizmo 70-osioms metinėms paminėti, dominuoja atributika su Rusijos simbolika.
Scenos kolega susirūpino I. Puzaraitės lieknumu  (21)
2015 m. sausio 17 d. 13:28
Jau rytoj LNK eteryje prasidės antrasis laidos „ Lietuvos supermiestas“ sezonas, kur kovoje dėl garbingo titulo savo miestus ves Irūna Puzaraitė (Marijampolė), Jogaila Morkūnas ( Vilnius ), Česlovas Gabalis ( Plungė ) ir Giedrius Savickas ( Klaipėda ). Kiekvienas jų aistringai palaiko savo komandas, net jei tame mieste jau ir nebegyvena. Visi pirmosios laidos kapitonai mielai sužaidė greitą asociacijų žaidimą – kokius prisiminimus jiems kelia gimtieji miestai?
Audra pajūryje: vieniems – pramoga, kitiems – darbymetis  (82)
2015 m. sausio 3 d. 13:35
Pajūryje siaučianti vėtra, kuri gūsiuose sustiprėja iki uraganinio greičio, neišgąsdino nei gamtos stichija norinčių pasigrožėti žmonių, nei gintarų gaudytojų.
G. Savickas alkoholio nebevartoja 6 metus: paragavau vyno, bet supratau, kad jo nenoriu  (50)
2014 m. gruodžio 14 d. 14:50
Gadinti savo instrumentą – daužyti smuiką, traukyti jo stygas – nelabai gerai, nes paskui su juo tiesiog nepagrosi. Taip sako aktorius Giedrius Savickas , kalbėdamas apie savo sprendimą atsisakyti alkoholio. Jis džiaugiasi, kad naujoji aktorių karta – kitokia.
Atvykstančius prie jūros siūlo apmokestinti  (13)
2014 m. lapkričio 25 d. 09:27
Karklės miestelį taip pamėgo poilsiautojai, kad jie savo automobiliais apstato visas pakeles ir dėl to neįmanoma pravažiuoti kitiems vairuotojams. Todėl apgultį siūloma mažinti apmokestinant automobilių stovėjimą, praneša lzinios.lt.
Dviračių tako kaina: 1 km – beveik 5 mln. litų  (143)
2014 m. spalio 14 d. 21:13
Pajūrio dviračių taką visame pasaulyje lyg pasididžiavimą pristatantis Klaipėdos regionas niekaip negali nusiplauti didelės gėdos – per Karklės gyvenvietę greta kelio nutiesti dviratininkams skirtą juostą, kad jiems nereikėtų pavojingai laviruoti tarp automobilių.
„Electronic I“ pristato naują kūrinį ir vaizdo klipą  (6)
2014 m. spalio 1 d. 09:08
Lietuvos muzikos apdovanojimuose M.A.M.A.2013 m. geriausio metų proveržio nominacijoje triumfavęs duetas „ Electronic I “ šią vasarą leido ne tik koncertuodamas ar lepindamasis sezoniniais malonumais.
Kelyje į Naująją Vilnią – eismo ribojimai
2014 m. rugsėjo 22 d. 08:33
Dėl geležinkelio rekonstrukcijos, kelyje Naujoji Vilnia–Rudamina–Paneriai, 2,23 kilometro ilgio atkarpoje, nuo 2014 m. rugsėjo 22 d. iki 2014 m. spalio 10 d. imtinai, pakartotinai nutraukiamas automobilių eismas.
Prieš kvaišalų platintojus susivienijo jungtinės Lietuvos ir Latvijos pareigūnų pajėgos  (12)
2014 m. rugsėjo 11 d. 12:48
Šią vasarą Klaipėdos AVPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (ONTB) ir kitų struktūrinių padalinių pareigūnai vykdė aktyvius tyrimo veiksmus, užkardydami, atskleisdami bei tirdami neteisėtą narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvartą kurortinėse apskrities vietovėse.
Gūdi realybė: būsto paieškos vos nesibaigė gatvėje  (40)
2014 m. rugsėjo 6 d. 19:36
Daugiavaikei šeimai per porą savaičių teko patirti ir neviltį, ir džiaugsmą.
Festivalio dalyvius netikėtai užklupo kruša  (11)
2014 m. rugpjūčio 23 d. 19:19
XVII-ojo festivalio „ Mėnuo Juodaragis “, vykstančio saugomoje teritorijoje – dendrologiniame Skinderiškio parke - dalyviai buvo ne tik gausiai išmaudyti lietaus, tačiau ir „apmėtyti“ kruša . Dalis kiaurai permirkusių žmonių po tokio dangaus akibrokšto traukė palapinių link ir svarstė, ar situacija šiame festivalyje blogesnė, ar geresnė už „Karklė Music Beach“ festivalį. Pastarąjį renginį visą savaitgalį merkė lietus , pūtė itin stiprus vėjas.
„Karklė Live Music Beach“ festivalyje - prekių pristatymas oru
2014 m. rugpjūčio 22 d. 17:54
„Nusprendėme, jog festivalis iš viršaus atrodo daug įdomiau, ir jau senai mąstėme apie prekių pristatymą iš dangaus. „Karklės“ festivalio metu mums pavyko pademonstruoti idėją, kaip veikia prekių pristatymas oru ir pamatėme, jog idėja žmonėms patiko, ir išspaudė šypsenas jų veiduose, sako šiuos vaizdus užfiksavę „SkyDrone“ komandos nariai.
Įvertino Karklės festivalį: buvome arti tragedijos  (129)
2014 m. rugpjūčio 20 d. 17:08
Savaitgalį praūžęs grandiozinis Karklės festivalis sulaukė prieštaringų vertinimų. Trečiadienį surengtoje diskusijoje, skirtoje aptarti festivalio eigą, aršiausiai pasisakė Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Egidijus Skarbalius. Jo teigimu, kitais metais gali būti neišduotas leidimas rengti festivalį arba jo organizatoriams keliami itin dideli reikalavimai. Vis dėlto rajono savivaldybės atstovai kalba nuosaikiau ir pripažįsta, kad iki šiol jokių nusiskundimų festivalio organizatoriais nėra turėję.
Karklės festivalio organizatoriai: atsiprašome už tai, kas gadino pakilią nuotaiką  (21)
2014 m. rugpjūčio 20 d. 12:15
Savaitgalį pajūryje praūžęs 5-asis, jubiliejinis Karklės festivalis buvo pats didžiausias, įspūdingiausias ir masiškiausias per visą „ Karklė Live Music Beach “ istoriją. Šiemet organizatoriams gamta iškrėtė itin nemalonų pokštą – ilgąjį Žolinių savaitgalį festivalininkai maudėsi ne saulės, o lietaus ir purvo voniose.
Karklės aplinkosaugininkas: oras mums kaip tik padėjo  (76)
2014 m. rugpjūčio 18 d. 23:00
Vasaros festivaliai gamtoje – tikras džiaugsmas melomanams ir gamtos mylėtojams: mėgstami atlikėjai, daug muzikos ir gamtos teikiamos pramogos – viskas viename. Vis dėlto, gamtai tenka atlaikyti tikrai didelį krūvį – juk festivalininkai net porą trejetą dienų gyvena  toje pačioje teritorijoje. Minia žmonių atvažiuoja automobiliais, linksminasi, valgo, geria, atlieka gamtinius reikalus ir t.t. Kas lieka masiniams renginiams pasibaigus esame matę ne kartą, ne išimtis ir ką tik praūžęs festivalis pajūryje Karklėje. Šiandien etnografinio kaimo viduryje likę išmalti keliai, ištryptos pievos kelia klausimą – ar tikrai reikėtų festivalius organizuoti saugomuose gamtos kampeliuose?
Festivalyje išpažinti geri darbai
2014 m. rugpjūčio 18 d. 18:03
Didžiausiame vasaros festivalyje „ Karklė live music beach“ dėmesį traukianti gerųjų darbų klausykla kvietė išpažinti gerus darbus, atliktus per pastaruosius metus.
„Karklė 2014“ – ar tikrai verta viską „nurašyti“ blogam orui?  (64)
2014 m. rugpjūčio 17 d. 16:17
Po savaitgalį pajūryje vykusios „ Karklės Live Music Beach “ tarp festivalių po atviru dangumi mėgėjų tvyrojo dviprasmiškos nuotaikos. Kai kurie jį netgi pavadino kontroversiškiausiu šių metų renginiu. DELFI redakcijai laišką atsiuntęs naujienų portalo skaitytojas Eimantas dalinasi apie renginį savo mintimis.
Po 14 metų pertraukos rokeriai HIM drebino Lietuvos gerbėjų širdis  (17)
2014 m. rugpjūčio 17 d. 00:43
Šeštadienį festivalio „ Karklė Live Music Beach “ didžiąją sceną drebino suomių gotikinio roko grupė HIM. Prieš 14 metų paskutinį kartą Lietuvoje lankęsi rokeriai DELFI interviu sakė, jog per pastaruosius metus jie gerokai subrendo, todėl pamatyti juo scenoje nusimovus kelnes tikimybė nedidelė.
Po netikėtos dvikovos A. Mamontovas padėkojo M. Mikutavičiui: džiaugiuosi be sarkazmo  (28)
2014 m. rugpjūčio 16 d. 21:34
„ Karklė Live Lusic Beach“ organizatoriai festivalio dalyviams šeštadienio vakarą surengė ypatingą staigmeną. Iki paskutinės minutės buvo slepiama, koks ypatingas svečias pasirodys festivalio scenoje.
Organizatoriai sprukusiems iš „Karklės“: „Woodstock'e“ dalyviai panašiomis sąlygomis linksminosi  (166)
2014 m. rugpjūčio 16 d. 20:32
Penktąkart pajūryje vykstantį muzikos festivalį „Karklė“ šiais metais negailestingai plauna lietus. Dėl susikaupusio vandens plaukia festivalininkų palapinių miestelis, panašus į spalvingą Venecijos gondolų parką. Todėl kai kurie žmonės, neapsikentę nepalankių oro sąlygų ir nepatenkinti dėl krečiamų gamtos išdaigų, susikrovė daiktus ir išvyko namo.
Blogas oras išvaikė Karklės festivalio dalyvius  (76)
2014 m. rugpjūčio 16 d. 17:52
Vos vakar prasidėjęs Karklės muzikos festivalis šiandien sulaukė nemalonių staigmenų. Dėl blogo oro ir smarkaus lietaus Karklės festivalio dalyviai aktyviai skirstėsi namų link. Norintieji išvykti susidūrė su automobilių spūstimis.
Karklėje Jazzu teko skubiai nutraukti koncertą: tai buvo gyvybės ir mirties klausimas  (191)
2014 m. rugpjūčio 15 d. 21:56
Penktadienį pajūryje vykstantis muzikos festivalis „ Karklė Live Music Beach “ prasidėjo su nesklandumais. Tik atsidarius festivalio vartams, nusidriekė tūkstantinė norinčiųjų patekti į Karklę minia, kelyje susidarė kilometrinė spūstis.
Karkliškiai ir dviratininkai įsiutę ant festivalio dalyvių  (76)
2014 m. rugpjūčio 15 d. 21:18
Į festivalį „ Karklė Beach“ važiuojančių dalyvių automobiliai užkimšo visus į Karklę vedančius kelius. Dėl automobilių spūsties Klaipėdos miesto 24 maršruto autobusas važiuoja nebe iki Karklės, o tik iki Olandų kepurės skardžio.