Pirmojo etapo filmavimai prasidėjo Šiaurės Airijoje kartu su vienu didžiausiu sporto įvykiu dviračių sporto pasaulyje – „Giro d’Italia“ lenktynėmis.

“...Praėjus net 40-imčiai metų po filmo „Žvaigždės ir vandens nešėjai“ (angl. „Stars and Watercarriers“) pasirodymo, Giro d’Italia didvyriai vėl bus įamžinti kino juostoje filmo „Gladiatoriai. Kita planeta“ dėka“ – džiaugsmingai rašė vienas iš seniausių Italijos laikraščių „Il Gazzettino“.

Originalus filmo sumanymas pasakoti ne apie lyderius, bet apie Gregory – sportininkus neturinčius teisės į asmenines pergales, bet tik pareigą ir pasrinkimą, likimą, misiją aukotis dėl savo komandos lyderių – sudomino skaitomiausius Italijos dienraščius „La Repubblica" bei „Corriere della Sera“. Sporto žurnalistas Eugenio Capodacqua „La Repubblica‘‘ straipsnyje pastebi: „Arūnas Matelis daro drąsų statymą – jis pasakos istoriją apie dviratininkus paliktus šešėlyje, o ne apie laimėtojus“.

Garsus žurnalistas Battistini Francesco populiariausiame vakariniame dienraštyje „Corriere della Sera‘‘ savo straipsnyje-esė cituoja režisieriaus Arūno Matelio požiūrį apie dviratininkus – didvyrius: „Sporte, kaip ir gyvenime: 99 procentai vertingų žmonijos nuopelnų nematomi. Nė vienas čempionas netaps didvyriu, jeigu jam niekas nepadės. Vienos komandos dviratininkai yra tarsi paslaptingi ir nepažįstami vienuoliai, susirinkę vienuolyno kieme: kad daina suskambėtų, jie visi turi dainuoti kartu“.

„Corriere della Sera‘‘ straipsnis poetiškai supažindina italus su naujuoju Arūno Matelio filmu ir jo idėja nušviesti dar nematytą dviračių sporto pusę bei fokusuotis ne ties tais dviratininkais, kurie finišą pasiekia pirmieji, bet atkreipti dėmesį į tuos, kurie nugali kovą prieš sudėtingas sąlygas, nuovargį ar net lūžusius kaulus vien tam, kad padėtų savo komandų lyderiams užlipti ant podiumo.

Filmą „Gladiatoriai. Kita planeta“ kuria septynios šalys: Lietuva, Italija, Airija, Šiaurės Airija, Šveicarija, Belgija, Latvija, pagrindinis filmo prodiuseris ir režisierius – Arūnas Matelis. Dalindamasis įspūdžiais iš pirmojo filmavimo etapo režisierius teigė: „...tai yra sudėtingiausias ir rizikingiausias Europos dokumentinio kino projektas – 40 metų nė vienas režisierius neturėjo teisės su savo filmavimo grupėmis fiksuoti lenktynių iš „vidaus“, pradžioje atrodė, kad trijų filmavimo grupių bus netgi per daug, bet sudėtinguose filmavimuose neužtekdavo net 7, nes to kas vyksta pakartoti nebeįmanoma, tekdavo daug kur rizikuoti ir prisiimti didesnę finansinę riziką nei planuota. Galima tik įsivaizduoti kokių krūvių fone vyksta sportinis gyvenimas, vien mes net tris kartus buvom priversti keisti filmavimo motociklus, kurie įkalnėse neatlaikė tų krūvių, kuriuos įveikdavo sportininkai.“ Pirmąjį filmavimo mėnesį tarptautinei filmavimo grupei teko rimti išbandymai: darbas beveik mėnesį be poilsio dienų, labai rizikingmis sąlygomis, o be kūrybos ir filmavimo dar laukė kasdieninės 6-8 valandų kelionės nuo vienos filmavimo vietos iki kitos.

Paramą Arūno Matelio kuriamai dokumentinei juostai teikia keturių šalių kino institucijos (taip pat ir Lietuvos kino centras, pirmasis patikėjęs filmo idėja ir tuo paskatinęs prisijungti kitas šalis), norą šią istoriją transliuoti jau pareiškė net penkių Europos valstybių televizijos kanalai, taip pat ir „Lietuvos ryto“ televizija.

Nors filmo „Gladiatoriai. Kita planeta“ fone sportas, bet filmas pasakos apie žmogaus kūno bei sielos trapumą ir stiprybę tuo pat metu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)