Vasario 19 d. tarptautiniame kino festivalyje „ZOOM Zblizenia, nr. 18“ (Jelenia Gora, Lenkija) „Gegučių vaikai“ apdovanotas kaip geriausias dokumentinis filmas („Best Documentary“).

Šiame prestižiniame Višegrado šalių fondo remiamame festivalyje šiemet dalyvauti pretendavo 1500 filmų iš įvairių pasaulio šalių. Konkursinei programai atrinkti 58-ni.

Kitas apdovanojimas buvo gautas vasario 21 d. tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „DOCfeed“ Eindhovene (Olandija), kur filmas „Gegučių vaikai“ apdovanotas kaip geriausias užsienio trumpametražis dokumentinis filmas („Best International Short Documentary“).

„Docfeed“ - tai ambicingas Olandijos kinematografininkų rengiamas festivalis, siekiantis vystyti dokumentinio kino žanrą. Filmai festivaliui atrenkami kruopščiai, jiems keliami aukšti profesiniai reikalavimai.

„Po filmo peržiūrų abiejuose festivaliuose teko sutikti daug žiūrovų, kuriuos filmo istorija sujaudino, sukėlė daug minčių. Lenkijos festivalyje žiuri organizuoja viešus filmo aptarimus. Buvo gera girdėti, kad ir žiuri narius filmo istorija įtikino“, - mintimis po festivalių dalinasi režisierė Inesa Kurklietytė.

Filmas „Gegučių vaikai“ pasakoja apie šeimyną, kurioje globą ir šilumą rado tėvų palikti vaikai. Atokiame vienkiemyje prie Šilutės gyvena dvylika paliktų vaikų. Mamą jiems atstoja Ona, pati užaugusi našlaite. Ona veža savo globotinius į pasimatymus pas tikrąsias mamas, kad vaikai žinotų ir pažintų savo šaknis. Trys spalvingi susitikimai po kelių metų nesimatymo. Ar gegutės pažįsta savuosius vaikus?

Filmo režisierė ir scenarijaus autorė Inesa Kurklietytė, operatoriai Algimantas Mikutėnas ir Adomas Jablonskis, montažo režisierius Ričardas Matačius, kompozitorius Ramūnas Jasutis.

Šis filmas jau buvo įvertintas festivalyje „Šeršėliafam“ (2013), kur režisierė Inesa Kurklietytė apdovanota „Metų kino moters“ prizu. Iš tarptautinio „Olympia“ kino festivalio Graikijoje (2013) filmas parsivežė geriausio dokumentinio filmo prizą („Best Documentary“), o tarptautiniuose nepriklausomo kino apdovanojimuose „International Independent Film Awards“ Los Andžele, JAV (2014) filmui „Gegučių vaikai“ suteiktas sidabro įvertinimas („Silver Winner Award 2014“).

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)