aA
Šeštadienį vykęs „Eurovizijos“ atrankų finalas nudžiugino grupės „The Roop“, kuri laimėjo, gerbėjus, tačiau neapsiėjo be nesusipratimų. Daugelį per LRT rodyto šou žiūrovų liko pasipiktinę, kad jų balsai už favoritus liko neužskaityti.

Vos pasibaigus transliacijai „Delfi“ pasiekė daugybė laiškų, kuriuose žmonės piktinosi balsavimu ir baiminosi, jog jų trumposiomis žinutėmis siųsti balsai už finalo favoritus nuėjo vėjais. Prie laiškų konkurso gerbėjai pridėjo ir žinutes. Jų teigimu, parašius finalo dalyvio numerį ir išsiuntus jį, arba nebuvo gauta jokio atsakymo iš mobiliojo ryšio operatoriaus, arba buvo gauta informacija, jog balso užskaityti nepavyko.

„Ir kas iš tos „Eurovizijos“, jei net balsų neužskaičiuoja? Paklausiau kodėl, atsakymo nesulaukiau! Ir pradėjo rašyt, kad balsas gautas tik dabar, kai balsavimas baigėsi ir balsai nieko nebereiškia, tai kažką suvėlė“, – rašė pasipiktinusi žiūrovė Karolina.

Ji teigė, kad vėliau gavo atsakymą iš LRT socialiniuose tinkluose, tačiau net ir po to buvo užskaityti tik du jos balsai.

„Labas vakaras, dėl didelio balsavimo srauto kai kuriems balsavusiems vėlavo patvirtinimo žinutės iš jų ryšio operatorių, tačiau visi balsai užskaityti laiku. Atsiprašome už nepatogumus!“ – besipiktinusiems trikdžiais socialiniame tinkle „Facebook“ į žinutes atrašė LRT.

Trikdžiai "Eurovizijos" atrankų finale
Trikdžiai "Eurovizijos" atrankų finale
© Skaitytojo nuotr.

„Skambučiais balsus užskaitė, o siunčiant sms, atsakymo, kad balsai užskaityti negavome“, – rašė Mindaugas.

Iškart po transliacijos televizijos atstovė žiniasklaidai patikino, jog visi balsai bus užskaityti.

„Dėl didelio srauto, kai kurie sms pranešimai atėjo vėliau. Balsai tikrai buvo užskaityti, tiesiog vėlavo pranešimai“, – „Delfi“ sakė LRT atstovė spaudai Jovita Bazevičiūtė.

Tačiau gerokai vėliau ji žiniasklaidai informaciją patikslino ir patvirtino, jog kai kurie balsai užskaityti vis tik nebuvo:

„Telekomunikacijų bendrovė „TCG Telecom“, teikusi balsavimo paslaugą, LRT informavo, kad dėl didelio SMS žinučių srauto dalis jų atėjo pavėluotai, jau po balsavimo sustabdymo. Įmonės teigimu, tokie balsai nebuvo įskaityti ir už juos nebus pritaikytas mokestis. Turima informacija leidžia teigti, kad pavėlavę SMS galutinių rezultatų nepakeistų. Šiuo metu su partneriais toliau aiškinamės situaciją“.

Dar prieš renginį organizatoriai žadėjo, jog komisijos ir žiūrovų balsavimą stebės audito įmonės „Grant Thornton Baltic“ atstovai. Vienas skambutis ar sms žinutė balsavusiems kainavo 0,60 eur.

Finalo pabaigoje paskelbti balsai lėmė neabejotiną „The Roop“ pergalę.

„Eurovizijos“ atrankų finalo pabaigoje paskelbta, jog žiūrovų balsai pasiskirstė taip:

„The Roop“ – 34585
Monique – 10366
Aistė Pilvelytė – 6479
Monika Marija – 5439
Rūta Loop – 1528
KaYra – 1109
„The Backs“ – 682
MeandI – 467

Komisijos balsai:

„The Roop“ – 128
Monique – 101
Monika Marija – 87
Rūta Loop – 75
MeandI – 63
Aistė Pilvelytė – 62
KaYra – 47
„The Backs“ – 42

Dalyviai į ginčus veltis ir užginčyti balsavimo nežada

Nepaisant to, kad laimėtojai jau aiškūs ir niekas nebesikeis, „Delfi“ nusprendė paklausti finalo dalyvių, ką jie mano apie tokį organizatorių fiasko.

„Iš esmės mes nuoširdžiai sveikiname „The Roop“ su laimėjimu ir ačiū visiems, kurie balsavo už Monique ir palaikė ją visos „eurovizinės“ kelionės metu“, – paklaustas, kaip reagavo į žinią apie nesklandumus, sakė antroje vietoje tiek žiūrovų, tiek komisijos balsavimo lentelėse likusios Monikos Pundziūtės-Monique atstovas Romas Michailovskis.

„Manau, kad viskas bus išsiaiškinta ir ateity išvengta tokios situacijos. Kad mažiau liktų įtampos ir spekuliacijų“, – sako atrankų finale triumfavęs Vaidotas Valiukevičius, grupės „The Roop“ lyderis.

„Dabar jau nieko nepakeisi, telieka džiaugtis laimėtoju ir toliau kurti muziką. Daugiau meilės ir atsipalaiduokim! Manęs tai tikrai ateityje nestabdys nuo dalyvavimo atrankose. Jaučiuosi puikiai, išpildžiusi pasirodymą ir sulaukusi tiek daug pozityvo is žmoniu“, – sako po koncerto kiek jau pailsėjusi Rūta Loop.

„Neturiu, ką komentuoti, „The Roop“ yra nugalėtojai ir labai už juos džiaugiuosi“, – teigė draugiškai nusiteikusi Monika Marija.

„Gal atrodys keistai, bet situacijos nesureikšminame, ne kartą yra buvę problemų su techniniais sprendimais ir LRT, ir kitose televizijose ar net didžiojoje „Eurovizijoje“. Deja, bet užlūžusios sistemos reiškia, kad jos buvo užlūžusios ir nugalėtojui. Aišku, nemalonu, norėtųsi to išvengti, bet nemanome, kad tai reikšmingai keičia situaciją, kai laimėtojo rezultatas buvo ženkliai didesnis. Žinote, pernai su Jurijumi dėl sistemos klaidos nepatekome į „Eurovizijos“ finalą, liūdna, taip atsitinka, bet jei to Marytės plauko trūksta, galbūt, tai nėra toks ir reikšmingas laimėjimas“, – sakė grupės „The Backs“ merginos.

„The Roop“ triumfo vakaras

Šeštadienio vakaro „Eurovizijos“ konkurso gerbėjai laukė ilgai – paaiškėjo, kas pelnė teisę šiemet vežti Lietuvos vėliavą į Roterdamą, kur gegužę lauks didžioji konkurso scena ir milijoninė TV žiūrovų auditorija. Nugalėtojais ir komisijos, ir žiūrovų sprendimu, vienbalsiai išrinkta grupė „The Roop“. Kauno „Žalgirio“ arenoje nacionaliniame „Eurovizijos“ atrankų finale susikovė aštuoni dalyviai.

Apie finalą visą informaciją galite rasti ČIA.

Nuotraukų albume - finalo akimirkos:

Dėl teisės atstovauti Lietuvai didžiosios „Eurovizijos“ scenoje nacionalinės atrankos finale varžėsi aštuoni muzikos atlikėjai ir grupės: Aistė Pilvelytė, Rūta Loop, KaYra, Monika Marija, MEANDI, „The Roop“, „The Backs“, Monique.

Finalo dalyvius vertino komisija, kurią sudarė 11 populiariosios muzikos specialistų iš Lietuvos ir užsienio: LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius, žurnalistas Ramūnas Zilnys, elektroninės muzikos kūrėjas ir atlikėjas, asociacijos LATGA atstovas Leonas Somov, muzikos agentūros „M.P.3“ vadovas, koncertų organizatorius, prodiuseris Vaidotas Stackevičius, dainininkas, prodiuseris, grupių „Skamp“ ir „KAnDIs“ bei projekto „LT United“ narys Viktoras Diawara, LRT laidų vedėja, kultūros žurnalistė, pianistė Gerūta Griniūtė, atlikėja, dainų autorė Justė Arlauskaitė-Jazzu, dainininkė Aistė Smilgevičiūtė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita, TV režisierė, prodiuserė, Latvijos delegacijos vadovė Eurovizijoje Zita Kaminska (Latvija), muzikos agentas, pasaulio talentų agentūros „Echo Location Talent“ narys Myles Jessop (JK) ir dainų autorius, muzikantas, prodiuseris Anthony Marshall (JK).

Kas tapo Lietuvos atstovu ir vyks į didžiąją „Euroviziją“ Roterdame, Nyderlanduose, paaiškėjo vakaro pabaigoje susumavus komisijos narių ir žiūrovų balsus.

Nugalėtojo komandai taip pat įteiktos asociacijos LATGA piniginė premija – 3 tūkst. eurų skirta dainos autoriams, dar 2 tūkst. eurų – dainos aranžuotės tobulinimui. The „Roop“ dainos „On Fire“ žodžių autorius yra pats grupės lyderis Vaidotas Valiukevičius, muzikos autoriai – V. Valiukevičius, Robertas Baranauskas ir Mantas Banišauskas.

65-ąjį kartą rengiama „Eurovizija“ šiemet vyks Roterdame (Nyderlanduose) gegužės 12–16 dienomis. Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“ pasirodys jau 21-ąjį kartą.

Lietuvos atstovas pasirodys pirmajame didžiosios „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 12 dieną. Pirmajame pusfinalyje taip pat pasirodys dar 16 šalių atstovai: Airijos, Australijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Belgijos, Izraelio, Kipro, Kroatijos, Norvegijos, Maltos, Rumunijos, Rusijos, Slovėnijos, Šiaurės Makedonijos, Švedijos, Ukrainos.

„Eurovizijos“ konkurse Lietuva dalyvauja nuo 1994-ųjų. Lietuvai yra atstovavę Ovidijus Vyšniauskas, Aistė Smilgevičiūtė, „Skamp“, Aivaras Stepukonis, Linas ir Simona, „Laura & The Lovers“, „LT United“, „4Fun“, Jeronimas Milius, Sasha Son, „InCulto“, Evelina Sašenko, Donatas Montvydas (du kartus), Andrius Pojavis, Vilija Matačiūnaitė, Monika Linkytė & Vaidas Baumila, „Fusedmarc“, Ieva Zasimauskaitė, Jurijus Veklenko. Aukščiausią vietą, šeštąją, iki šiol yra užėmę „LT United“ su daina „We Are The Winners“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(26 žmonės įvertino)
3.5000

„The Roop“ į Roterdamą lydinčios Vilniaus skulptūros jau pasiruošė diskotekai (5)

Gegužės 7 d. grupė „ The Roop “ su daina „ Discoteque “ išvyksta į Roterdamą atstovauti...

Palaikantiems „The Roop” pristatoma speciali atributika: ją kūrė Vaidoto Valiukevičiaus mylimoji (4)

Jau šią savaitę grupė „ The Roop ” išvyksta į Roterdamą ir pradeda „Eurovizijos”...

Premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su į Roterdamą išvykstančiais „The Roop“: esate verti pergalės (13)

Ministrė Pirmininkė susitiko su grupe „ The Roop “, kuri atstovaus Lietuvai „Eurovizijos“...

„Discoteque“ skambėjo ant stogų, gatvėse ir gamybos sandėliuose: filmavimo valandėlės buvo smagi pertrauka nuo įprastinių darbų (10)

10 grupės įmonių – nuo baldų gamybos iki siuvimo, IT, NT, nuo Klaipėdos iki Visagino, nuo Kauno...

„Eurovizijos“ žiūrovų Lietuvoje lauks naujovė – eteryje per transliacijas nebeskambės Užkuraičio balsas (11)

Penktadienio popietę iš Vilniaus oro uosto į Roterdamą grupė „ The Roop “ išvyksta...

Top naujienos

Lietuvė apie padėtį šalyje, kuri manė nugalėjusi koroną: situacija dramatiška, ligos atveju nebepadeda net pinigai išpardavė pasigamintas vakcinas

Koronaviruso atvejų skaičiui Indijoje vis mušant rekordus, šalies valstijos skelbia atskirus,...

Užsidariusio „Uptown Bazaar“ savininkai: mūsų verslą „suvalgė“ pandemija (44)

Nuo gegužės mėnesio pradžios duris užvėrė sostinėje įsikūręs gastronominis maisto turgus...

SAM ir dalies medikų medaus mėnuo baigėsi: reikalauja didesnių atlyginimų, grasina streikais (149)

Ketvirtadienį sušauktas neeilinis sveikatos reikalų posėdis, kuriame buvo sprendžiamas klausimas...

Galimybių pasu galės naudotis paskiepyti ar persirgę koronavirusu: instrukcija, kaip gauti tai patvirtinantį dokumentą (416)

Vyriausybė nusprendė, kad jau nuo gegužės 24 dienos Lietuvoje pradės veikti Galimybių pasas ....

Fausta Marija Leščiauskaitė. Neturiu vaikų ir paaiškinsiu jums, kur galima žindyti (19)

Svetimi vaikai ne visiems yra gyvenimo džiaugsmas. Net ir tiems, kas turi savų vaikų, ne visada...

Saulės paviršiuje – stulbinantis atradimas: mokslininkai nutraukė pusšimtį metų trukusią nežinomybę (1)

Saulės paviršiaus temperatūra siekia 5700 laipsnių. Tai tikrai labai daug, lyginant su mums...

Atmainos plinta: nustatyti 192 britiškosios ir 23 Anykščiuose rasto viruso atmainų atvejai (42)

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso...

Zelenskis apie pavojų iš Rusijos: niekas nenori tokių staigmenų (93)

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ketvirtadienį paragino Rusiją greičiau atitraukti...

Kosmetologas nuo raukšlių neapsaugos – norint išlaikyti jaunystę teks imtis „sunkiosios artilerijos“ (1)

Dažnai manoma, kad nuolat lankantis pas kosmetologą ir tinkamai prižiūrint odą serumais, kremais...

Meghan Markle apkaltinta vaikams skirtos knygos plagijavimu: kol dar neišleidote pinigų Harry žmonos knygelei, perskaitykite originalą (29)

Sasekso kunigaikštienė Meghan Markle pirmiausia pirmajai princo Harry Tėvo dienai nuo poros...