Artėjant kovo 8–ajai, tarptautinei moters dienai, LNK televizijos laidoje „Bučiuoju. Rūta” skandalingasis politikas savo žodžių neišsižadėjo.

„Vyras ir moteris turi savo prigimtį. Kas turi šeimoje gimdyti vaikus, kad turi maitinti vaiką krūtine? Ir jeigu moteris pagal savo paskirtį turi atlikti šiuos dalykus, tai klausimas – kada ji suspės siekti karjeros? Karjeristės neatlieka savo prigimtinės pareigos”, – tvirtina politikas.

Europarlamentaras aptarė ir aukščiausius valdžios postus užimančias moteris: „Noriu, kad Viktorijai Čmilytei–Nielsen pasisektų atlikti Seimo pirmininkės darbą, bet ji vis tiek nesugebės atlikti savo kaip mamos pareigų pilnai, vaikai jos pasiges.”

Ingridą Šimonytę Viktoras sako mėgstantis kaip žmogų, rašoma spaudos pranešime. Anot jo, ministrė pirmininkė pašventė gyvenimą karjerai ir nedalina savęs tarp darbo ir šeimos: „Aš nesu prieš, kad moterys, kurios neturi šeimos, darytų karjerą ar užimtų aukštus postus.”

O štai buvusiai šalies prezidentei Daliai Grybauskaitei V. Uspaskich negaili kritikos ir tvirtina, kad ji yra viena nelaimingiausių Lietuvos moterų.

Šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ taip pat svečiuosis įspūdingų karjeros aukštumų pasiekusios moterys. Viena jų, buvusi prokurorė, teisėja, o dabar advokatė Aušra Ručienė stebina savo drąsa atvirauti apie tai, apie ką daugelis moterų linkusios nutylėti.

„Aš dirbu 24 valandas per parą ir esu moteris, kuri neturi buities. Visuomet turėjau namų tvarkytojas, aukles, nes man darbas būdavo labai svarbus“, – pasakoja advokatė. Dviejų dukrų mama prisipažįsta, kad vieną savo dukrų prižiūrėti auklei paliko vos vienos dienos amžiaus. „Vėlai vakare pagimdžiau, o ryte jau stovėjau teismo salėje, nes buvo bylos svarstymas.“

Viena elegantiškiausių Lietuvos moterų Izolda Gudelis sako dirbanti nuo 17 metų. Dabar moteris yra didžiulės kosmetikos ir parfumerijos įmonės rinkodaros vadovė. Laidos vedėjos Rūtos Mikelkevičiūtės paklausta kodėl jai taip svarbu dirbti, juk galėtų tik mėgautis gyvenimu, Izolda tikina, kad nedirbti tiesiog nemokėtų.

„O ir mano vyras su nieko neveikiančia moterimi nebūtų. Santykiuose svarbiausia netapti nematoma, reikia būti pilnaverte partnere, kuri galėtų įkvėpti vyrą”, – kalbės Izolda Gudelis.

Izoldai pritaria ir advokatė Aušra Ručienė. Nors savo dukras ji patikėjo auklėms ir augino jas netradiciškai, tačiau įskiepijo itin vertingas pamokas.

„Aš labai myliu savo šeimą, bet savo mergaitėms daviau visai kitas pamokas. Aš jas mokiau ne gerai ištekėti, o karjerą daryti ir būti finansiškai atsakingomis už save. Nes turiu karčią praktiką savo darbe, kai ateina turtingo vyro moteris, kuri nieko neveikia ir staiga vyras įsimyli kitą moterį – jaunesnę, gražesnę ar protingesnę, ir pirmoji žmona lieka be nieko“, – pasakoja advokatė.

Vis dėlto, po atvirų karjerisčių išpažinčių, europarlamentaras Viktoras Uspaskich savo nuomonės nepakeitė. Jis tikino, kad jo santuoką su verslininke Jolanta Blažyte žlugo dėl to, kad jis neapsaugojo žmonos nuo lyderystės.

„Vyro prigimtinė realizacija yra padaryti moterį laimingą. Jis turi apsaugoti moterį nuo lyderystės, nuo sprendimų priėmimo. Ir kai vyras padaro moterį laimingą, jis pradeda realizuotis. Ir tada moteris pagal visatos struktūrą pradeda vyrą maitinti energija, žadinti jame vyriškumą, lyderiškumą.”

„Bučiuoju. Rūta“ - šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., per LNK.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (75)