Kokių filmų premjeras išskirtumėte šį televizijos sezoną?

Sąrašas ilgas, filmų pyragas didelis, bet tikros vyšnios ant jo – tai Hario Poterio priešistorė „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“, iki šiol brangiausia ir pelningiausia „Neįmanomos misijos“ sagos dalis „Neįmanoma misija. Atpildo diena“, šeštoji kultinių „Transformerių“ dalis „Kamanė“, hitais kino teatruose tapę veiksmo filmai „Žudikų brolija“, „Vaikis ant ratų“, naujoji „Kapų plėšikė Lara Kroft“ su Alicia Vikander. Paprastai šie didieji pirkiniai per LNK pasirodo penktadieniais su „Savaitės hito“ rubrika.

LNK nuolat bendradarbiauja su lietuviško kino kūrėjais, remdama lietuvišką kiną

Jau rugsėjo 1-ąją sezoną pradėsime ne tik su inovatyviausio šokių projekto „Šokio revoliucija“ premjera, bet ir viena linksmiausių praėjusių metų komedija „Tarp mūsų, mergaičių“. Taip pat naująjį sezoną LNK žiūrovai sulauks nuostabiai šilto „Ir visi jų vyrai“ bei kine tik per Naujuosius startuosiančio lietuviško „Tobulo pasimatymo“ televizinių premjerų.

Ko šiemet bus daugiau – veiksmo, komedijų ar filmų vaikams?

Universaliausias žanras nemokamos televizijos eteriui – veiksmo komedija. Savo kanalais bandome pasiekti maksimaliai didelę auditoriją, todėl rodome tai, kas patiktų kuo didesnei daliai žiūrovų. Veiksmo filmai, trileriai – tai vakariniai žanrai, neretai turintys N-14 ženklą, todėl privalomai rodomi po devynių vakaro ir yra „Vakaro seanso“ turinys. Filmai vaikams, komedijos ar nuotykių filmai šeimai – idealūs žanrai dieniniam eteriui savaitgaliais, o naujausi, be abejo, skirti „Superkino“ rubrikai šeštadieniais. Čia šį sezoną parodysime garsiuosius „Gandrų siuntų tarnyba“, „Piktieji paukščiai. Filmas“, „Smurfai. Pamirštas kaimelis“, „Dagas iš akmens amžiaus“, „Drąsusis elniukas Eliotas“ ir daugybę kitų.

Kokie numatomi žinomi serialai ir jų tęsiniai?

Serialų specialistė mūsų kanalų grupėje yra BTV. Akylesni žiūrovai jau žino, kad čia gyvena „Gyvi numirėliai“ ar „Sostų karai“. Naujausius jų sezonus, kai tik jų TV teisės taps prieinamos, iškart parodysime. „Sostų karų“ aštuntasis sezonas per BTV prasideda jau rugsėjo 1 d. Didžiąja sezono premjera per BTV turbūt reikėtų laikyti visų keturių kultinio serialo „Narkotikų prekeiviai“ („Narcos“) sezonų debiutą lietuviškose TV. Manau, graži dovana gerų serialų mėgėjams bus ir visos legendomis apipinto „Fargo“ serijos. Iš visai naujų amerikietiškų produktų būtinai paminėčiau „Privatų detektyvą Magnumą“ (Magnum P.I.), abu „Jūrų pėstininkų“ (Seal Team) sezonus, taip pat du „Specialaus būrio“ (S.W.A.T.) sezonus. TV1 šį sezoną toliau rodys nepaprasto grožio ispanų serialo „Velvet“ tęsinį „Velvet“ kolekcija“ ir, be abejo, pačias naujausias ITV serialo „Midsomerio žmogžudystės“ serijas.

Kaip filmai atsiduria televizijoje? Žmonės dažnai tikisi, kad iš kino teatro jie tiesiai keliauja į TV ekranus.

Komercinis kinas yra gigantiška industrija ir kai kalbame apie didžiuosius didelių studijų filmus, pirmiausia turime omeny kino teatrus. Filmai kuriami galvojant apie uždarbį kine. Kai visi pinigai surenkami didžiuosiuose ekranuose, filmai keliauja į visas įmanomas mokamas platformas. Tai ir mokami specializuoti kabeliniai kanalai ir, be abejo, naujosios skaitmeninės platformos, kurios nuo žemės paviršiaus nušlavė DVD ar „BlueRay“ diskus. JAV, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Nyderlanduose naujosios „videonuomos“ ar internetinės platformos (kaip „Hulu“, „Netflix“, „Amazon Prime Video“) tapo kasdienio TV žiūrėjimo dalimi. Nemokama televizija, kokia ir yra LNK, turi sulaukti, kol visi pinigai bus uždirbti kitose platformose, todėl neretai tie vadinami „langai“ iki mūsų užtrunka nuo 6 mėnesių iki pusantrų metų. Bet tuomet filmas transliuojamas visiškai nemokamai.

Ar tiesa, kad žmonės per TV mėgsta žiūrėti matytus filmus?

Nebūtinai, žmogui juk reikia naujų patirčių, emocijų ir išgyvenimų. Bet tikrai yra ne vienas filmas ar filmų serija, kuriuos mielai žiūrime dar ir dar. Artėjant Kalėdų laikotarpiui sulaukiu ne vieno klausimo, ar rodysime visas Hario Poterio dalis. Visai smagu, kad tai jau tapo daugelio šeimų šventinio laikotarpio ir buvimo drauge dalimi.

Ar „Oskarų“ skaičius lemia filmo reitingus per televiziją?

Kai kuriais atvejais filmo populiarumas kine ir per TV sutampa. Didieji „oskariniai“ filmai, kaip „Hju Glaso legenda“ (The Revenant), kino megahitai, kaip Šrekas ar Haris Poteris, tokie aktoriai kaip Jasonas Stathamas ar Dwayne‘as Johnsonas yra garantuota pergalė ir didžiajame ekrane, ir mažuosiuose ekranuose. Bet yra daugybė atvejų, kai tikras kino hitas patiria fiasko TV reitingų karuose. Vienas naujesnių pavyzdžių – „Kalifornijos svajos“ (La La Land), keletas bandymų jį parodyti geru laiku visiškai nepasiteisino reitingų prasme. Taip pat šimtus milijonų kainuojančios ir ne mažiau kine uždirbančios kai kurių garsių JAV komiksų ekranizacijos, parodytos per TV, nebūtinai sulaukia daug dėmesio. Arba priešingai, koks nors menko biudžeto tik televizijoms kurtas veiksmo trileris gali tapti dideliu TV hitu ir apstulbinti itin aukštais reitingais.

Kiek filmų per metus parodo LNK televizijų grupė?

Nesunku suskaičiuoti: šiuo metu per 3 mūsų grupės kanalus LNK, BTV ir TV1 per savaitę parodome 30 skirtingų filmų. Padauginę iš 52 savaičių, gauname 1560 pavadinimų per metus. Visi puikiai žinome, kad filmai yra pagrindinė švenčių programos dalis, per 10–12 šventinių dienų parodome dar apie 120–150 filmų. Susidaro tikrai didelis skaičius.

Ilgą laiką buvote filmų apžvalgininkas populiariame žurnale.

Penkerius metus rašiau recenzijas į savaitinį leidinį apie kino teatruose pasirodančius filmus. Tai buvo daugiau hobis, likęs pasibaigus mano ir Giedrės Talmantienės vestai LNK laidai „Holivudo žinios“. Būdavo visai smagu dirbant kitą kasdienį darbą subėgioti į rytinę peržiūrą (kino salėje 3–4 žmonės) ir vakare turint laiko parašyt, ką apie jį manau. Jei spausdino taip ilgai, matyt, kažkam buvo įdomu.

Kiek filmų esate priverstas pamatyti per savaitę?

Labai mėgstu kiną. Stengiuosi patikrint viską, kas vertingiau kine, festivaliuose. Iš principo nesinaudoju piratų svetainėmis. Labai daug kino ir TV produkcijos tenka pačiupinėti darbe. Deramai peržiūrėti visas perkamų serialų serijas ar visus filmus prieš juos dedant į eterį būtų fiziškai neįmanoma. Be abejo, kartais tenka atidžiau pastudijuoti vieną ar kitą filmą ar serialą ir tai neabejotinai yra smagiausia darbo pusė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės