Visame pasaulyje koncertuojantis M. Levickis savo perkrautoje dienotvarkėje rado laiko iniciatyvai „Pirk Dramblį“, kad padėtų atkreipti visuomenės dėmesį į Kauno zoologijos sodo egzotinių gyvūnų kasdienes problemas.

Martynui ne kartą yra tekę groti labdaros koncertuose, būdamas 19-os Anglijoje jis koncertavo senjorų su sunkiais sveikatos sutrikimais globos namuose. Tokia nekasdienė patirtis vaikinui įsimena ilgam. Įsimins ir dalyvavimas TV3 projekto „Pirk Dramblį“ reklaminėje sesijoje, kurią įgyvendino prodiuserių kompanijų „Videometra“ ir „TymDrym“ komanda.

Televizijos anonse netrukus pasirodysiantis muzikantas ištars visiems gerai žinomą herojaus Mauglio frazę – „Tu ir aš – mes vieno kraujo“. Staiga Martynas vizualiai virs iguana ir kvies žiūrovus padėti gyvūnams, kurie visiems teikia džiaugsmo ir padeda pažinti gamtą.

Martynas augo supamas gamtos. „Kadangi turėjome sodybą, ten buvo daug įvairių gyvūnų. Aš net mėgau juos vaidinti, – prisimena M. Levickis. – Mes turėjome priglaudę tokią gulbę, kuri buvo šluba. Tai buvo pirmas personažas, kurį vaidindavau – eidavau susirietęs, tiesdamas kaklą... Kai buvau 10-ies, turėjome ir povą. Vaikščiodavo išdidus, skleisdamas savo uodegą. Auginome ir avis, ir žąsis, nutrijas.“

Dabar laikyti gyvūno muzikantas neturi galimybių, nes nuolat išvykęs į gastroles. „Aš užjausčiau tą gyvūną, kuris liktų laukti namie“, – sako Martynas. Jis užjaučia ir tuos keturkojus, prieš kuriuos šeimininkai kelia ranką. Pasak M. Levickio, tokie žmonės turi akivaizdžių psichologinių problemų. O tie, kurie išmeta gyvūnus į gatvę, muzikantui atrodo nesusipratę: „Bet koks auginamas gyvūnas šalia žmogaus yra atsakomybė, šeimos narys. Ar tai šuo, ar katė, ar driežas. Jeigu to nesupranti, – nereikėtų išvis laikyti jokio gyvūno.“

„Pirk dramblį“ akcijos anonse akordeonisto įkūnytas iguanų patinas Salvadoras – realus dramatiško likimo gyvūnas. Kartą nukritęs nuo šakos jis susilaužė visas keturias kojas. Laimei, Lietuvos veterinarijos akademijos gydytojai atliko sudėtingą operaciją –  į tris kojas įvėrė specialaus  metalo vielas. Šiuo metu Salvadoras Kauno zoologijos sode dalijasi savo terariumu su nauja išrinktąja – patele Gala. Iguanoms labai reikia padidinti esamą baseiną, kad galėtų atsivėsinti karštomis dienomis. Be to, jų liūdesiui sklaidyti ir užimtumui skatinti terariume svarbu  įrengti kalkakmenio uolą. 

Įkūnyti driežą M. Levickiui padėjo grimo meistrė Kristina Šavelė – per kelias valandas teptuku padengė jo veidą ir pečius įspūdingu piešiniu. Rezultatas pranoko lūkesčius. Nieko nelaukdamas Martynas nuotraukomis pasidalino savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ ir taip iškart sulaukė milžiniško draugų, gerbėjų ir žiniasklaidos susidomėjimo. Dar daugiau garsenybių, virtusių gyvūnais, žiūrimiausios televizijos TV3 eteryje – jau netrukus! „Pirk Dramblį“ akcijos finalinis koncertas – jau rugsėjo pabaigoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)