aA
„Per tuos 18 metų darant „Klausimėlį" tapo akivaizdu, kad pasikeitė žmonių išsilavinimas, o laida prie to prisitaikė", – LRT televizijos laidoje „Gimę tą pačią dieną" sako Juras Jankevičius. Anot jo, ekstremalių klausimų irgi nebeliko, o didžiausias pokytis – laidą baigiama geriausiu ir tiksliausiu praeivio atsakymu, ne kaip anksčiau.
Juras Jankevičius
Juras Jankevičius
© Augustas Didžgalvis

J. Jankevičius pasakoja, kad jaunystėje jis iš bendraamžių išsiskyrė plaukų spalva, tad labiausiai nepasitikėjimą savimi jam kėlė kitų vaikų elgesys.

„Žodžiai, kurie truputį skaudino. Kai esi truputį kitoks, tada ir galvoji: o kodėl? Galvoji, kad priežastis yra plaukai, nors iš tiesų – nebūtinai. Vaikams patinka, kai kitam truputį skauda. Bijau, kad čia buvo problema: aš bėgdavau, o ne gindavausi. Nemanau, kad dėl plaukų spalvos buvo prasmė muštis, o argumentai ir gynyba tų laikų mokykloje buvo tik kumščiais", – tikina jis.

Prisimindamas jaunystę, J. Jankevičius kalba, kad labai norėjo būti stilingas: „Džinsų neturėjau tol, kol jų nebuvo čia. Labai norėjosi jų. 8-a, 9-a, 10-a, 12-a klasė... Paskui universitete jau turėjau, bet mokykloje neturėjau nė vienų normalių džinsų. Tik tuos baisius sovietinius. Neieškodavo ir negaudavo. Siuntinių, kaip kažkas, iš Amerikos, iš dar kažkur negaudavome."

Po mokyklos baigimo jam ilgai dvejoti nereikėjo – pasirinko žurnalistiką, nes mėgo fotografuoti, dalyvavo parodose, kurios buvo sėkmingos, vėliau atsirado ir televizija.

„Nebuvau pirmūnas. Buvau tarp tų, kurie jau prie galo pateko. Į Vilniaus universiteto žurnalistiką konkursas buvo žiaurus. Mano kurso draugai – Rasa Karmazaitė („Lietuvos rytas"), Remigijus Kazilionis (sporto žurnalistas), Audrius Siaurusevičius, Rimvydas Paleckis – prisijungė prie kurso. Vėliau jie grįžo iš kariuomenės, kurį laiką mokėmės kartu. Kažkaip visi į tą vieną kursą ir suėjome", – dėsto J. Jankevičius.

Pažinties su SSRS Aukščiausiosios Tarybos pirmininku Michailu Gorbačiovu istorija padėjo žurnalistui patekti į Lietuvos televiziją ir praktiką tęsti joje.

„Buvau 3-io kurso studentas. Technologijos tuo metu atrodė labai modernios. Šiandien į jas žiūrėtume šnairai. Nuėjau į praktiką televizijoje kaip studentas ir likau toje televizijoje, o „Gimtasis kraštas", rašymas, fotografavimo nedaug buvo, man tapo mažiau įdomu. Televizija buvo labai įdomi.

Laisvės alėja" yra tie laikai, kai pirmą kartą kabinete pamatai palydovinę televiziją, kompiuterį su internetu, greitaveika 14 kB, o gal ir 9,6 kB. Tai laikai, kai susipažinau su dabartinėmis technologijomis, su kuriomis dirbo televizija. Tai, kas dabar telpa į vieną kompiuterį, o gal jau ir į telefoną, anksčiau užimdavo 2 kabinetus. Čia yra virsmas ir „Laisvės alėja" pradėjo tomis buitinėmis, kasetinėmis kameromis. Montuodavome magnetofonais, paskui atsirado „betacamas", – pasakoja J. Jankevičius.

Anot jo, „Klausimėlis" atsirado iš neturėjimo ką veikti: „Kaip sakydavo Henrikas Vaitiekūnas, gera laida yra ta, kurios žiūrovui truputį pritrūksta, todėl laidos pabaigoje būdavo koks skambus akcentas. „Klausimėlis" buvo viena idėja, pabandykime. Nebuvo mums galimybių pamatyti, ką Vakarų televizijos rodo, nes tais laikais interneto dar nebuvo."

Pradėjęs darbus televizijoje ir įveikęs iššūkius, J. Jankevičius sau kėlė aukštus reikalavimus ir stengėsi tobulėti.

„Televizijoje gali žaisti įdomius dalykus. Nuo 2012 m. iki šių metų tiesioginė laida „Laba diena, Lietuva". Projektas buvo tikrai įdomus. Kartą per savaitę turėti 3 val. tiesioginę laidą buvo įdomu, kol nepaskendau rutinoje. Iš pradžių įdomu, kai laida kūrėsi, mobiliosios transliacijos, padaryti 3 val. tiesioginę laidą praktiškai iš visos Lietuvos be didesnių išlaidų. Tai laikai, kai viskas važiuoja žemyn ir pinigų nėra niekam. Buvo labai įdomu, kol vyko statyba, bet paskui namas pastatytas ir paprastai statybininkas iš to namo išeina, neapsigyvena jame", – atskleidžia žurnalistas.

Apie jo kuriamą „Klausimėlį" yra girdėjęs jei ne kiekvienas, tai bent kas antras lietuvis.

„Keičiasi žmonių požiūris ir išsilavinimas. Per tuos 18 metų darant „Klausimėlį" tapo akivaizdu, kad pasikeitė žmonių išsilavinimas, o laida prie to prisitaikė. Tokių ekstremaliai keistų atsakymų laidoje neliko daug. Šiandien kuriame laidas platesnėmis temomis.

Dabar viena iš būsimų laidų – ką žinote apie šildymą? Arba geografijos temos, kitą kartą būna keistesnės, apie Švediją dabar kalbame. Išduosiu: „Eurovizijos" konkursui, kuris bus gegužę, planuojame laidą – ką žinote apie muziką?

„Klausimėlyje" pagrindinę dalį užima eksperto pozicija. Ačiū praeiviams, kad jie padeda ekspertui užduoti tikrai įdomius klausimus. Paskutinis labai didelis pokytis „Klausimėlyje" – žiaurus, nes tokio dar nebuvo. Anksčiau laidą baigdavome originaliausiu atsakymu, dabar baigiame geriausiu ir tiksliausiu praeivio atsakymu. Sumontavome antrą laidą iš eilės – mokytojos. Mokytojos su mumis maloniai kalba ir tampa teisingiausiai atsakiusiomis praeivėmis", – kalba J. Jankevičius.

www.lrt.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
4.8667

Atlikėja Ieva Narkutė – apie trapumą, tylos pertrauką ir nedrąsius gerbėjus vyrus

Tokios ilgos tylos pertraukos, kokią teko dėl karantino patirti šiemet, dainininkės ir kūrėjos...

Legendinio serialo „Kalnietis“ detalės žiūrovus domina net praėjus 30 metų: kūrėjai už sėkmę dėkingi ir Freddie Mercury

Į eterį grįžta legendinis „Kalnietis“ – darbo dienų rytais, 10 val., LNK pradeda rodyti...

Daktaro Ozo patarimas siaučiant Covid-19 pandemijai: daug mylėtis (10)

Neseniai paskelbta, kad Mehmetas Ozas , populiarios pokalbių laidos „ Daktaras Ozas . Šeimos...

LNK žiūrovams pristatys labiausiai įslaptintą šou pasaulyje, dalyviams ir kūrybinei komandai teks konfidencialumo iššūkiai (2)

LNK televizija įsigijo teisę šį rudenį Lietuvos žiūrovams pristatyti labiausiai įslaptintą...

Atlikėja Monika Marija prisipažino pase turinti kitą vardą (83)

Šį vakarą – nuotaikinga ir itin vasariška pokalbių laida „Vakarėja“ su Martynu Starkumi....

Top naujienos

Svarstoma dar viena nedarbo diena: politikai siūlo jų nebraukti, o dar pridėti (20)

Sugrįžus diskusijoms dėl galimybės sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena, Lietuvos...

Miesto festivalio dalyvė suglumo: dėl COVID-19 atšaukus renginį, nuostoliai būtų dengiami iš dalyvių kišenės (25)

Po mėnesio vyksiantis bene didžiausias sostinės festivalis „ Sostinės dienos “ kai kuriems...

Lingienė: nerimą kelia nepaaiškinami koronaviruso atvejai, nemažai užsikrečia savo darbovietėse vilčių dėl Lenkijos nepalieka (277)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ( NVSC ) direktorė Rolanda Lingienė sako, kad...

Iš Valentaitės vogusiam Redikui – blogos žinios: pareigūnai mano, kad krepšininkas turi būti įkalintas (43)

Dėl vagysčių iš stilistės Astos Valentaitės nuteistas krepšininkas Dovydas Redikas...

Artėjant AE paleidimui – kritika Vilniui: Astravas poryt pasileidžia, ir mes net nežinome, ar jie pasirengę papildyta (3)

Tikėtinas Astravo atominės elektrinės (AE) fizikinis paleidimas yra numatytas penktadienį,...

Nufilmavo savižudiškus „kelių erelio“ manevrus: lenkti šoko tiesiai prieš vilkiko nosį (260)

Neatsargus ir neapgalvotas lenkimas - viena dažnesnių žūčių Lietuvos keliuose priežasčių....

Mūsų švietimo sistema išsigimė: daugiau nebenoriu būti mokytoja

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Artėja Rugsėjo 1–oji – Mokslo ir žinių diena....

Astravo AE paleidimas tikėtinas jau penktadienį: dalis savivaldybių pasirengti vėluoja papildyta 12:31 val. (273)

Astravo atominės elektrinės (AE) fizikinis paleidimas tikėtinas jau šį penktadienį. Jos...

Vakcina besigiriančiai Rusijai – kirtis iš PSO (218)

Rusijai giriantis planais greitai pradėti masinę vakcinos nuo koronaviruso gamybą, Pasaulio...

Buvęs CŽA agentas apie sprogimą Libane: sukėlė ne tik amonio nitratas apie pavojingą krovinį žinota prieš šešerius metus (56)

Buvęs CŽA agentas artimuosiuose rytuose Robertas Baeris naujienų kanalui CNN teigė, kad Libano...

|Maža didelių žinių kaina