Tik laikas parodys, ar skirtingos virtualios realybės patirtys taps vientisa metavisata. Tačiau jau dabar aišku, kad įvairiose sferose veikiantys verslai atranda metavisatos patirtį atkuriančių įrenginių bei technologijų svarbą ir bando juos įtraukti į kasdienius darbo procesus. Išplėstinės realybės ausinės, blokų grandinės, nepakeičiami žetonai (NFT), daiktų internetas ir debesijos technologijos – tai tik keletas iš svarbiausių ateities sprendimų, lemsiančių verslo organizacijų ateitį.
Accenture
Accenture

„Šiandienos verslai turi puikias galimybes tapti lyderiais, formuojančiais mūsų rytojų. Tačiau tam, kad bendrovėms pavyktų įgyvendinti savo tikslus, joms reikia pereiti prie kitokio požiūrio į savo veiklą ir technologijas. Kaip rodo sėkmingiausių korporacijų pavyzdžiai, turime atsisakyti instrumentinio požiūrio į išmaniuosius įrenginius ir suvokti technologijas kaip svarbią kiekvienos bendrovės dalį, kuri leis išlikti reikšmingais ir ateityje“, – teigia „Accenture Baltics“ inovacijų projektų vadovas Marks Petrovs.

Svarbiausios technologijos metavisatos ateičiai

Riba tarp fizinio ir skaitmeninio gyvenimo toliau nyksta, todėl verslai turi unikalią galimybę, o kartu ir pareigą, kurti atsakingą metavisatos pasaulį bei spręsti aktualiausias problemas: aplinkosauga, asmeninis saugumas, privačios erdvės nykimas, atsakingas vartojimas yra tik kelios iš jų. Šiandienos pasirinkimai sukurs ateities rezultatų pagrindą, tačiau kokie technologiniai sprendimai išlieka aktualiausi?

Accenture
Accenture

„Yra ne viena sudedamoji dalis, nuo kurios priklausys metavisatos įgyvendinimas. Viena iš jų – interneto ryšys. Kuo greitesnis bus ryšys, tuo geresnę patirtį turėsime naudodamiesi metavisatos teikiamais privalumais. Metavisatos atėjimas reikš eksponentiškai išaugusį duomenų apdorojimo poreikį, todėl su nekantrumu laukiame plataus 5G interneto ryšio pritaikymo mūsų kasdienybėje“, – išskiria Marks Petrovs.

Kaip teigia „Accenture“ specialistas, debesijos technologijos yra ne mažiau svarbios. Efektyviai veikiančios debesų technologijos padeda verslui ir privatiems vartotojams patogiai dalintis duomenis ir informacija bei suteikia paslaugas, kurios visai neseniai buvo prieinamos tik saujelei vartotojų.

Accenture
Accenture

Trečias svarbus aspektas – tai moderni kompiuterija. Tiek šiandien, tiek ateityje gyvensime pasaulyje, kuriame nuolat reikia spartaus duomenų apdorojimo ir analizės. Kvantiniai skaičiavimai bei biologinių kompiuterių teikiamos galimybės, kurios šiuo metu tikrinamos moderniausiose pasaulio mokslo laboratorijose, ateityje suteiks galimybių labai greitai išanalizuoti duomenis, juos apdoroti ir pateikti tikslius apibendrinimus.

Accenture
Accenture

Kokias galimybes metavisata suteikia?

Pasaulinė rinkos tyrimų bendrovė „Gartner“ prognozuoja, kad iki 2026-ųjų metų 25 proc. žmonių bent vieną valandą per dieną praleis metavisatoje. Tikimasi, kad per artimiausius keletą metų apie 30 proc. pasaulio verslų turės produktus ir paslaugas, tinkamus naudoti metavisatoje.

 Marks Petrovs
Marks Petrovs

„Artimiausiu metu pereisime nuo skaitmeninio iki metavisatos verslo, todėl įmonės galės išplėsti ir patobulinti savo verslo modelius iki šiol neišbandytais ir unikaliais būdais. Verslai išnaudos virtualių biurų privalumus ir taip užtikrins didesnį darbuotojų įsitraukimą ar bendradarbiavimą. Be to, tiriami duomenys bus visur ir visada prieinami, o jų analizė – paprastesnė“, – įžvalgomis dalinasi Marks Petrovs.

Accenture
Accenture

Pasak inovacijų projektų vadovo, metavisatos technologijų pritaikymas įvairių pramonės šakų organizacijoms leis suteikti geresnes mokymosi galimybes savo darbuotojams. Konsultantai ir instruktoriai bei mokymuose dalyvaujantys darbuotojai iš viso pasaulio galės susitikti metavisatoje ir kartu spręsti realaus gyvenimo problemas, naudojant nuolat atnaujinamą duomenų srautą.

„Accenture“ yra viena iš pirmaujančių IT bendrovių Baltijos šalyse ir pasaulyje, kuri teikia platų paslaugų ir sprendimų spektrą strategijos, konsultacijų, skaitmenizacijos, technologijų ir operacijų srityse. Bendrovė veikia visose verslo srityse ir remiasi savo ilgamete patirtimi bei didžiausiu pasaulyje paslaugų teikimo tinklu. „Accenture“ pritaiko specializuotus sprendimus daugiau nei 40-yje pramonės šakų. Įmonė dirba ten, kur susikerta verslas ir technologijos, kad padėtų klientams gerinti veiklos rezultatus ir kurti tvarią vertę.

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

Nerūdijančio plieno gigantės „Outokumpu“ vadovas: „Vilnius ateityje gali tapti pagrindiniu varikliu, siekiant efektyvių pokyčių“

Įspūdingus finansinius rezultatus demonstruojantis plieno rinkos lyderis „Outokumpu“ prieš...

Duris atveria atsinaujinęs „Lonas“ – didžiausias Baltijos šalyse (2)

Antradienį „Ogmios mieste“ duris atvers didžiausia Baltijos šalyse čiužinių ir kitų...

Nuo stipendijų iki nemokamų vaikų stovyklų: kuo labiausiai džiaugiasi „Maximoje“ dirbantys tėvai?

Dirbantiems tėvams kasdien tenka susidoroti su atsakomybėmis tiek asmeniniame, tiek profesiniame...

Dainius Dundulis apie situaciją prekybos sektoriuje ir vis dažniau kartojamą žodį „krizė“: nereikia gąsdinti žmonių

Nors pesimistinių svarstymų apie artėjančią krizę ir brangstančias prekes viešojoje erdvėje...

Top naujienos

Delfi Pliusparengė Nerijus Povilaitis

Rusijos karių artimųjų skundai pribloškia: armijoje šauktinių laukia nesuvokiamas košmaras (3)

Situacija karą Ukrainoje pradėjusios Rusijos kariuomenėje – apgailėtina. Šauktiniai apgaule...

Gyventojai skaičiuoja skirtumus tarp „biržinės“ ir garantinio tiekimo kainos: sako, kad pasirinkę tiekėją pralošė tiekėjai: nelogiška (3)

Dalis elektros vartotojų, pasirinkusių su biržos kaina susietą nepriklausomo tiekėjo planą,...

Magiškas Jocytės pasirodymas nukalė Lietuvos rinktinei Europos čempionato auksą lietuvė tapo turnyro MVP (10)

Sekmadienio vakarą Heraklione, Graikijoje, vykusiame Europos jaunių merginų (iki 18 metų)...

Geros žinios atostogaujantiems – artimiausiu metu karščiai nesitrauks: galime sulaukti škvalo ir krūšos (5)

Pirmadienio dieną orus lems žemo slėgio lauko šiaurės rytinis pakraštys. Vyraus nepastoviai...

Delfi PliusDailius Dargis

Po ilgos tylos – Rusijoje kalinčio Zamolskio interviu: garsiausias samdomas žudikas nebijo keršto ir įspėjo laukti rudens (3)

Ilgiausiai Lietuvos teisėsaugos istorijoje – net 13 metų ieškotas siaubingais nusikaltimais...

Angliją šokiravęs žudikas atvežtas į Lietuvą: nebereikės kalėti iki gyvos galvos (4)

Visą Jungtinę Karalystę dėl įvykdyto itin žiauraus savo draugės nužudymo šokiravęs ir tokiu...

Keistas Ukrainos generolo optimizmas dėl karo eigos: kodėl nesibaimina net rusų branduolinio šantažo (5)

Kada Ukraina šalies pietuose pradės savo kontrpuolimą, o gal jau pradėjo? Tokie svarstymai kurį...

Žiniasklaida: niekas rusų neruošė tokio masto nesėkmėms, Putinui – didžiulė gėda (3)

Rugpjūčio 9 d. Kremliaus okupuotame Krymo pusiasalyje esančioje svarbioje rusų aviacijos bazėje...

Sunkumų neatlaikė: užsidarius vienintelei kaimo parduotuvei, gyventojai duonos pirkti važiuos į miestą

Mažosioms kaimų, gyvenviečių, miestelių parduotuvėms – sunkus laikotarpis. Vienos jų...

Kardiologė nurodė klaidą, kurią daro dažnas: tai gali smarkiai pakenkti sveikatai

Mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuvoje išlieka pirmoje vietoje, tačiau pastebima,...