Apie tai, kaip iš naujo pradėti savo karjerą technologijų srityje, ko ieško moderniausios bendrovės bei kokia praktinė patirtis labiausiai pravers pokyčių metu – bus diskutuojama rugsėjo 23-ąją vyksiančioje stipriausių IT darbdavių „Tech mugėje“.

„Kaip dažnai sakoma, tiesa slypi pokalbyje. Manome, kad tai galioja visose srityse, todėl svarstantys apie karjeros pokyčius ar tiesiog norintys išgirsti apie svarbiausias naujienas sektoriuje kviečiami atvykti jau į šeštąją „Tech mugę“. Renginyje gyvai kalbėsime ir diskutuosime aktualiausiomis rinkos temomis, o mintimis bei patarimais dalysis savo srities ekspertai. Šį kartą turinio pranešėjų sąrašas itin solidus, todėl tikimės, jog sau naudingų įžvalgų atras kiekvienas renginio dalyvis“, – teigia „Vilnius Coding School“ įkūrėja ir „Tech mugės“ organizatorė Julija Rimšelė.

Artėjančiame renginyje sveikinimo žodį tarsianti „Unicorns Lithuania“ asociacijos vadovė Inga Langaitė pastebi smarkiai išaugusį IT talentų poreikį startuolių ekosistemoje.

Inga Langaitė

„Startuoliai šiandien yra lūžio taške, kai nuo beprotiško augimo bet kokiais kaštais pereinama į pelningumą, tvarumą. Tai – gera galimybė talentams. Šiuo metu rinkoje labai ieškoma žmonių, kurie sugebėtų patys priimti sprendimus, susikurti sau poziciją, jausti atsakomybę už komandą. Kalbant apie specialistus, paklausiausi – Frond-end, Back-end ir Fullstack programuotojai, QA specialistai, duomenų inžinieriai, rinkodaros specialistai, produktų ir projektų vadovai. Startuolių kūrėjai pastebi, kad lietuviai – labai alkani ir smalsūs, bet kartu – kuklūs ir itin darbštūs. Tai – reta kombinacija, padedanti mums išsiskirti iš kitų“, – komentuoja Inga Langaitė.

Jau netrukus vyksiančioje mugėje planuojama sulaukti daugiau nei 3 tūkst. lankytojų. Turinio sesijoje dalyviai galės klausytis 6 įdomių pranešimų bei dalyvauti diskusijoje. Renginyje mintimis dalysis IT įmonių ekspertai, HR specialistai, vadovai ir žmonės, nuėję persikvalifikavimo į IT kelią.

Teorinių žinių dalį papildys praktiniai užsiėmimai IT dirbtuvių erdvėje. Viena iš renginio staigmenų – „HR dvikova“ tarp „SEB“ ir „Surfshark“ įmonių. Bendrovės viena prieš kitą susirungs siekiant pritraukti IT specialistus efektyviau, įdomiau ir vos per 5 minutes.

Turinio sesijoje – patarimai, įžvalgos ir įkvepiančios istorijos

Siekiantiems sužinoti daugiau apie „Tech mugės“ turinio sesiją – dalinamės pranešėjų mintimis bei pagrindinėmis įžvalgomis.

Pranešimas „Karjeros keitimas komforto zonoje – ar tai įmanoma?“

Skandinavijos fintech įmonės „Vipps MobilePay“ IT komandos vadovė Dovilė Bilkevičė renginyje svarstys apie streso reiškinį keičiant karjeros kryptį. Pranešime bus bandoma atsakyti į klausimą, kiek toli už komforto zonos ribų gali žengti persikvalifikuojantys specialistai ir ar yra alternatyvių būdų siekti didelių pokyčių? Komandos vadovė išskiria dvi žmonių grupes: vieniems išaugęs nerimas keičiant karjerą yra natūralus, simbolizuojantis šio pokyčio „kainą“. Tačiau daliai žmonių išėjimas iš pažįstamos teritorijos tampa pagrindiniu veiksniu, stabdančiu progresą. Kaip žengti vieną svarbiausių karjeros žingsnių su kuo mažiau streso?

Dovilė Bilkevičė, Vipps MpbilePay

Pranešimas „Tikslinių atakų detektyvas: kas slypi už kiberatakos?“

IT Inžinierius Lukas Apynis, dirbantis „ESET Lietuva“, pateiks kibernetinio saugumo problematikos analizę. Klausytojai galės sužinoti apie kibernetinių atakų tendencijas šiandien, didžiausius bendrovių iššūkius bei kokių būdų derėtų imtis juos sprendžiant. Be to, pranešime bus apžvelgiama tikslinių atakų pobūdis karo Ukrainoje metu, analizuojama kibernetinio saugumo situacija Lietuvoje.

Lukas Apynis, ESET IT inžinierius

Informacinę dalį papildys asmeninė lektoriaus istorija bei kelias visada perspektyvioje kibernetinio saugumo srityje. Jo nuomone, IT sektorius yra itin dinamiškas ir nuolat keičiasi, todėl IT specialistai turėtų būti pasiruošę nuolatiniam mokymuisi ir prisitaikyti prie naujų iššūkių, stengiantis išlaikyti konkurencingumą rinkoje.

Pranešimas „Kodėl Jūsų darbo pokalbiai kartais nepavyksta?“

Andrius Gintautas, „SEB“ talentų pritraukimo skyriaus vadovas, pranešime apžvelgs darbo pokalbių problematiką bei pristatys patarimus, padėsiančius išvengti stresinių situacijų.

Andrius Gintautas, SEB

Pranešėjas pasidalys jau dešimtmetį trunkančią darbuotojų samdymo patirtimi, pateiks dažniausiai pasitaikančių klaidų pavyzdžius bei jų sprendimo būdus. Pranešimo tikslas – padėti samdomiems darbuotojams geriau pasiruošti susitikimams su darbdaviais. Pasak Andriaus, darbo pokalbio kompetencijos taip pat yra įgūdis, kurį galima lavinti. Bendrovės atstovas visiems IT specialistams pataria nuolat atnaujinti savo įgūdžius bei nepamiršti reguliariai mokytis, kartu randant būdų žinias pritaikyti praktikoje.

Pranešimas „Ar norint gerai žaisti „IT krepšinį“ reikia įmesti daugiausia taškų?“

Edvinas Prokofijovas, lektorius, Java programuotojas ir komandos vadovas, renginyje bandys atsakyti į visus IT specialistus paliečiantį klausimą „O kas po to?“ Pranešėjas svarstys kokiais karjeros keliais gali pasukti žmonės, įžengę į IT pasaulį. Jo manymu, programuotojo karjeros kelias gali būti kur kas spalvingesnis ir įvairesnis nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Edvinas teigia, jog labai svarbu iš anksto atsakyti sau, kodėl traukia būtent IT sritis. Patarimas visiems svarstantiems apie pirmuosius žingsnius IT pasaulyje – visada būti alkaniems žinioms ir padaryti daugiau, nei iš jūsų yra prašoma.

Edvinas Prokofijovas, Nortal

Pranešimas „Matrica Gedimino prospekte“

Ekonomistas analitikas Mantas Butrimavičius ir Valstybės duomenų valdysenos informacinės sistemos skyriaus vedėjas Vadimas Ivanovas, apibendrins pasikeitusį darbo profilį viešojo sektoriaus įstaigose. Nykstantys stereotipai, konkurencingas atlyginimas, o svarbiausia: laisvė įprasminti save, turėti galimybę pasirinkti temas ir darbo sąlygas, būti maksimaliai kūrybingiems ir dirbti įdomioje, dinamiškoje aplinkoje – tai šių dienų darbo valstybės tarnyboje kasdienybė. Mantas bei Vadimas savo pranešime dalysis darbo Valstybės duomenų agentūroje užkulisiais bei plačiau papasakos apie karjeros galimybes valstybinėse įmonėse.

Vadimas ir Mantas, VDA

Norintiems specialaus dalyvio paketo reikia paskubėti

„Vilnius Coding School“ šiuo metu bendradarbiauja su beveik 300 įmonių visoje Lietuvoje ir padeda joms atrasti naujų talentų. Mokykla į mugę kviečia prisijungti ir naujas, dar neturinčias mokyklos partnerės statuso įmones, kurios nori kartu spręsti IT darbo rinkos iššūkius.

Įmonės, norinčios dalyvauti „Tech mugėje“ ir turėti savo stendą, kviečiamos susisiekti su organizatoriais el. paštu iveta@vilniuscoding.lt dar šią savaitę, kad spėtų gauti specialų dalyvio paketą. Vėliau sąlygos keisis.

Šių metų rudens renginyje naujų darbuotojų į savo atviras IT pozicijas ieškos tokios įmonės kaip „Ignitis“, „GOD.dev“, „Nordcurrent“, „Luminor“, „Surfshark“, „SpectroCoin“, „Revel systems“, „Swedbank“, „SEB“, „Vipps MobilePay“, „Nortal“, „Wargaming“, „Telia“, „Eskimi“, „ESET Lietuva“, „Orion Innovation“, „Registrų centras“, „Valstybės duomenų agentūra“, „Auriga baltics“, „Western Union“, „BKA“, „Insoft“, „Santa Monica Networks“.

Rudens „Tech Mugė 2023“ detali programa bus prieinama artėjant renginiui. Daugiau informacijos ir registracija – www.techmuge.lt.

Susisiekite su mumis:

Iveta Veličkaitė

„Vilnius Coding School“ produkto vadovė

Tel.: +370 678 79 466