„Blockchain Lithuania“ – atvira platforma

Iniciatyva įkurti „Blockchain Lithuania“ kompetencijų centrą gimė BCCS (Blockchain, Cyber Security and Compliance Solutions) klasteriui glaudžiai bendradarbiaujant ir gaunant palaikymą iš projektą „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ administruojančios Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) bei jos partnerio Lietuvos inovacijų centro.

Renginio svečius „Blockchain Lithuania“ atidarymo proga sveikino ir pranešimus apie blokų grandinių technologijų atveriamas galimybes pristatė šio centro steigėjai, mokslo ir viešojo sektoriaus partneriai.

 BCCS klasterio koordinatorius Andrius Petkevičius

„Blockchain Lithuania“ įkūrėjai BCCS klasterio koordinatorius Andrius Petkevičius, blokų grandinių ekspertas ir „Crypto Economy Organization“ prezidentas Vytautas Kašėta bei verslo skaitmenizavimo ekspertas ir „SUPER HOW?“ blokų grandinių laboratorijos vadovas Andrius Bartminas pristatė iniciatyvos tikslus ir jau nuveiktus darbus, o kompetencijų centro pamatus įtvirtino pasirašydami memorandumą.

 SUPER HOW?“ blokų grandinių laboratorijos vadovas Andrius Bartminas

„Stengsimės išsklaidyti mitus ir sukurti terpę, kur būtų galima kelti klausimus, išsiaiškinti, kas yra blokų grandinės ir kaip su jomis elgtis“, – susirinkusiesiems sakė A. Bartminas.

Sveikinimo kalbą sakęs Lietuvos Banko valdybos narys ir Tarptautinių atsiskaitymų banko Inovacijų tinklo centrinių bankų skaitmeninių valiutų darbo grupės vadovas Marius Jurgilas pabrėžė, kad „Blockchain Lithuania“ atidarymo renginys neeilinis. „Blokų grandinių technologijai vystytis reikia daug kompetencijos, o šis centras ir turėtų užtikrinti, kad ji atsirastų“, – linkėjo jis.

Atidarymo renginyje kalbėjo ir „Investuok Lietuvoje“ vadovas Elijus Čivilis bei Lietuvos inovacijų centro direktorius Mantas Vilys, kurie pabrėžė, kad kompetencijų centro atidarymas yra ilgo kelio pradžia. „Džiaugiuosi partneriu, į kurį galima atsiremti sudėtingoje blokų grandinių temoje. Tikiu, kad naujai įsikūręs centras bus platforma, vienijanti technologijų inžinierius ir tuos, kurie mato verslo potencialą“, – įžvalgomis dalijosi M. Vilys.

Tuo tarpu blokų grandinių technologijų dėstytojas Vilniaus universitete Linas Būtėnas sakė besitikintis, kad ši iniciatyva leis sustiprinti bendradarbiavimą tarp mokslo, verslo ir platesnės bendruomenės.

Atveria naujas galimybes

„Blockchain Lithuania“ atidarymo renginys – svarbus žingsnis mokslinių kompetencijų telkimui ir vystymui Lietuvoje. Pasak BCCS klasterio koordinatorius A. Petkevičiaus, šių technologijų potencialas mūsų šalyje, kaip ir visame pasaulyje, yra labai didelis.

Jis džiaugiasi, kad kompetencijų centro įkūrimas rodo, jog nuo idėjų vystymo jau pereita prie realių sprendimų ir darbų. Be to, vienas iš iniciatyvos pradininkų pažymi, kad prie „Blockchain Lithuania” kviečiami prisijungti visi susidomėjusieji. „Ši iniciatyva skirta įvairių sričių atstovams. Kviečiame jungtis visus, kam ši tema aktuali. Centras – atvira platforma, kurioje visi gali prisidėti prie blokų grandinių ekosistemos kūrimo Lietuvoje.“

„Crypto Economy Organization“ prezidentas V. Kašėta prideda, kad gausus renginyje susirinkusių žmonių skaičius nuteikia pozityviai ir įrodo, jog blokų grandinių technologijų ir kompetencijų vystymas yra svarbios temos. Jis pabrėžia, kad „Blockchain Lithuania“ sudarys palankesnes sąlygas skirtingoms institucijoms bendrauti ir keistis požiūriu: „Kompetencijų centras leis drąsiau susijungti, užmegzti dialogą su viešuoju sektoriumi, verslu, galbūt ir politikais. Taip pat sudarys sąlygas kurti blokų grandinių pridėtinės vertės strategiją, pritraukti investicijas, auginti kompetencijas ir toliau garsinti Lietuvą.“

 Investuok Lietuvoje“ vadovas Elijus Čivilis

„Investuok Lietuvoje“ vadovas E. Čivilis sako, kad naujovės įkvepia mūsų visuomenę ir jaunus žmones. Pasak jo, kompetencijų centro įkūrimas rodo, kad ateities Lietuvą kuriame nesijaudindami dėl savo šalies mažumo. „Ši technologija gali padėti sutvirtinti fundamentalius dalykus, tokius, kaip demokratija, nes leidžia padalinti galią skirtingose rankose. Kuo sparčiau vystysime blokų grandinių panaudojimo būdus Lietuvoje, tuo greičiau galėsime juos atkartoti ir visur kitur“, – optimistiškai kalba E. Čivilis.

„Blockchain Lithuania“ steigėjai jau yra sėkmingai įgyvendinę blokų grandinių technologija paremtus projektus centrinių bankų skaitmeninių valiutų, finansinių technologijų, telekomunikacijų, logistikos, tiekimo grandinių valdymo, tokenizavimo bei NFT srityse visame pasaulyje.

Projektas „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ skatina įmonių jungimąsi į klasterius, didina klasterių brandą, skatina jų augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Jį įgyvendina Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Projekto partneris – Lietuvos inovacijų centras (LIC).


Užsakymo nr.: PT_88234279

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės