žievė

10 straipsnių

Žievė – paviršinis stiebo sluoksnis iki brazdo. Pavasarį žievė lengvai lupasi, nes brazdas yra vandeningas ir plonomis sienelėmis. Žievę lupant brazdas suardomas – žievė plyšta per brazdo vidurį. Žievė turi tris sluoksnius: dengiamąjį audinį, pirminę žievę ir antrinę žievę.

Mulčius suteikia ne tik grožio. Gėlyne jis padeda išsaugoti dirvos drėgmę – purus, net 3 – 5 cm storio nesusigulėjęs mulčiaus sluoksnis gerokai sumažina drėgmės garavimą.

Rugpjūčio 30-ą dieną, penktadienį, 14 val. VDU Kauno botanikos sode bus atidarytas pirmasis Lietuvoje vabzdžių namas. Vabzdžių namai arba viešbučiai (insect hotel, angl.) daugelyje šalių yra įrengiami parkuose, botanikos soduose, privačiose valdose kaip gamtosauginė ir edukacinė priemonė.

Kai kurie Vakarų Niujorko gyventojai vadina tai stebuklu. Medyje įžvelgiamas Mergelės Marijos atvaizdas pritraukė šimtus tikinčiųjų ir žiūrovų. Liepos 10 dieną praeivės moters aptiktame atvaizde jie randa viltį ir tikėjimą. Netrukus policija medį atitvėrė. Jis apsuptas gėlių puokštėmis ir degančiom...