Tiškevičiai

35 straipsnių

Virginija Kesminė

Kretingos muziejui 2020-ieji metai neeiliniai dėl įvairių gražių sukakčių. Prieš porą savaičių muziejui sukako 85 metai, taip pat šiemet minimos karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus 460-osios gimimo metinės ir 185-osios Kretingos dvaro puoselėtojo grafo Juozapo Tiškevičiaus gimimo metinės. Muziejus ...

Ramunė Brundzaitė

Buvo devyniasdešimt kažkelinti. Veždavomės elektrinę viryklę, spiralę vandeniui virinti, visokio negendančio maisto. Kartais valgydavome valgykloje „Rūta“, šalia stoties. Kartą per savaitės atostogas su tėvais nueidavome ir į kurią nors kavinę, paprastai Basanavičiaus gatvėje, vakarienės.

Dana Lukauskienė

Palangos bažnyčia – tai ne tik maldos namai. Ji unikalus, jaukus turizmo traukos centras. Mat jos grakščios neogotikinės konstrukcijos traukia čia užsukti ir maldininkus, ir tuos, kurie domisi šio krašto istorija, grafų Tiškevičių palikimu. Čia susipina istorija, kultūra ir religija.

Justina Maciūnaitė

Dvarai – kultūros židinys. Šis posakis nėra iš piršto laužtas: Kilmingiausios Lietuvoje gyvenusios šeimos, didikai savo dvaruose saugojo ne tik pasaulio tapytojų darbus, išskirtinius baldus, gobelenus, bet ir muzikos, literatūros puoselėjimo tradicijas. Kai kurie savo pasaulėžiūrą stengėsi perduoti ...

Fausta Augustaitė

Palangos kurhauzas - pastatas, kadaise davęs pradžią kurorto augimui - neilgai trukus vėl džiugins ne tik mūrinės, bet ir medinės dalies grožiu. Dar šiais metais bus baigti restauruoti medinės šio pastato dalies pamatai, o kitąmet planuojama atstatyti ir sudegusios medinės dalies išorę.