Poledinė žūklė

129 straipsnių

Poledinė žūklė – žvejybos būdas, kai žvejai mėgėjai arba sportininkai žuvis iš po ledo gaudo avižėlėmis, blizgutėmis arba plūdinėmis meškerėmis. Tarp žvejų mėgėjų dar populiaru žiemos metu gaudyti plėšrias žuvis vėliavėlėmis arba skrituliais.

Matas Jonaitis

Gal pagaliau ir sulauksime tikros žiemos su ledu… O gal ir ne… Tačiau, kaip sakoma, pasiruošti roges vasarą galime. Šį kartą pakalbėsime apie inercines riteles, skirtas poledinei žūklei. Tiesa, jas galėsime panaudoti ir meškeriodami iš valčių.

Tinkama apranga žveją gali apsaugoti nuo šalčio ir garantuoti komfortą ilgoms valandoms prie upės ar ant ledo. Tačiau ne tik tai – iš specialių pluoštų pagaminti kostiumai saugo ir nelaimės atveju, įlūžus ledui ar atsidūrus už laivo ar valties borto.

Anatolijus Ostapenka

Kalbant apie senvages ir poledinę žūklę, daugelis kažkodėl išsyk pradeda galvoti apie Minijos senvagę ar kitus panašius Vakarų Lietuvos vandens telkinius. Tarsi kitoje Lietuvos dalyje nebūtų nei senvagių, nei juose kimbančių žuvų.

Matas Jonaitis

Ir ko tik meškeriotojai nesugalvoja, norėdami sugauti kokią nors žuvelę… Apie vieną tokių, iš pirmo žvilgsnio keistą žūklės būdą, man papasakojo mano geras bičiulis Vacys Paulauskas. Jis su savo meškeriojimo būrelio auklėtiniais mėgdavo juo meškerioti vėlų rudenį ir žiemą ešerius nuo įvairių betonin...

Matas Jonaitis

Įprasta manyti, kad su „ dropshot “ sistemėle galima žvejoti ešerį ar starkį, tačiau ji puikiai vilioja ir dantytąsias plėšrūnes – lydekas. Tokia sistemėlė ypač veiksminga žiemą, kada dar nėra ledo, o margosios plėšrūnės būna ypač įnoringos ir didelių masalų negriebia. Tokia lydekų žvejyba net šiek ...

Andrius Lekstutis

Žodis „žiema“ daugumai Lietuvos meškeriotojų turbūt asocijuojasi su ledu. Na, tačiau šįkart apie poledinę žūklę tikrai nekalbėsiu. Labiau noriu papasakoti apie taikių žuvų žūklę stovinčiuose vandens telkiniuose, esant itin šaltam, tačiau ledo nepadengtam, vandeniui. Iš tikro, tokiomis sąlygomis žūkl...

Matas Jonaitis

Jeigu jūs šiuo metu dar rasite ežeriuką, ant kurio ledo galėsite saugiai užlipti, tai būtinai pamėginkite sužvejoti raudonpelekę raudę. Tiesą pasakius, kartais nereikia ir ant jo lipti. Bet apie viską iš eilės.

Dalius Rakutis

Kuoja – žuvis nedidelė ir ne ypač reikli. Šiek tiek pajaukinus pagauti nedidelių raudonakių paprastai nėra labai sunku. Bet šį kartą kalbėsime ne apie kuojytes ir net ne apie vidutiniokes, o tikras kuojas, „babūnes“, „motinėles“ ar dar kitaip vadinamas, sveriančias nuo pusės kilogramo ir daugiau.