Nikolajus Patruševas

75 straipsnių

Nikolajus Patruševas – rusų žvalgybininkas, TSRS bei Rusijos saugumo tarnybų tarnautojas. 2008 m. gegužės 12 d. paskirtas Rusijos Federacijos Saugumo tarybos sekretoriumi.

Aviakatastrofoje žuvusio privačios karinės bendrovės „Wagner“ savininko Jevgenijaus Prigožino nužudymui buvo ruoštasi du mėnesius, gavus Rusijos saugumo tarybos sekretoriaus Nikolajaus Patruševo pritarimą. Apie tai rašo dienraštis „The Wall Street Journal“ (WSJ), remdamasis Vakarų specialiosiose tar...

Brazilijos prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva pasiuntė savo įtakingiausią patarėją užsienio politikos klausimais pasikalbėti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu apie galimas taikos derybas, padėsiančias užbaigti karą Ukrainoje, pirmadienį paskelbė „CNN Brasil“.

Rusija, pasak vieno artimiausių prezidento Vladimiro Putino bendražygių Nikolajaus Patruševo, dabar Ukrainoje kovoja su NATO. Be to, Vakarai mėgina suskaldyti Rusiją, laikraščiui „Argumenty i Fakty“ sakė įtakingos nacionalinės Saugumo Tarybos sekretorius, kurį cituoja agentūra „Reuters“.

Rusija ir Iranas dėl abiem šalims taikomų ekonominių sankcijų plės savo ekonominius ir prekybinius ryšius. Dėl to trečiadienį per pokalbius Teherane susitarė Rusijos Saugumo Tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas ir jo iranietis kolega Ali Shamkhani, pranešė Rusijos ir Irano žiniasklaida.