Nijolė Degutienė

23 straipsnių

Nijolė Degutienė – sveikos gyvensenos propaguotoja, patarinėjanti aktualiomis sveikės mitybos bei gyvenimo būdo temomis.

Rasa Pekarskienė, LRT Radijo laida „Sveikata“, LRT.lt

Parazitų, kurie gali veistis žmonių organizme, randama net apie 200, tačiau juos galima įveikti paprastai ir efektyviais būdais – vartojant eterinius aliejus ar vaistinius augalus. Taip LRT RADIJUI sako žolininkė Nijolė Degutienė.

Rasa Pekarskienė, LRT radijo laida „Sveikata“

Kai nemiga apima ne dėl ligos, paprasčiausias būdas yra gulėti tamsoje užsimerkus ir nesinervinti, LRT Radijui sako žolininkė Nijolė Degutienė.

LRT radijo laida „Sveikata“

Iš anksto susmulkintos vaistažolės nėra tokios naudingos, kokios galėtų būti, nes jose esančios medžiagos oksiduojasi, perspėja žolininkė Nijolė Degutienė. Anot jos, žoleles, skirtingai nei daroma jas perkant, derėtų smulkinti prieš pat plikymą.

Rasa Pekarskienė, LRT radijo laida „Sveikata“

Akių uždegimas, sudirgimas, ašarojimas ar kitas nemalonus pojūtis gali būti akių ligos ženklas. Tačiau tereikia skirti daugiau dėmesio akims ir visi šie nemalonūs pojūčiai gali pranykti, įsitikinusi žolininkė Nijolė Degutienė. Regėjimą pagerinti gali net subalansuota mityba.

LRT radijo laida "Sveikata"

Profilaktiškai gerdami kiaulpienių šaknų nuovirą, organizmą apsaugosime nuo peršalimo, tačiau, jei jau suskaudo gerklę, reikia padaryti jogos pratimą – liūto pozą, ir skausmas kaipmat išnyks. Taip teigia sveikos gyvensenos žinovė Nijolė Degutienė. „Jei vaikas pasako – oi, mama, man truputėlį gerklę ...

Rasa Pekarskienė, LRT radijo laida „Sveikata“

Moteriškus negalavimus padės įveikti moterų žolelės – rasakila ir kraujažolė, sako sveikos gyvensenos ir vaistažolių žinovė Nijolė Degutienė. Anot jos, abi šios vaistažolės moterims gali ypač padėti tuomet, kai kamuoja menstruacijų sutrikimai.

Rasa Pekarskienė, LRT radijo laida „Sveikata“

Šaltuoju metų laikotarpiu, kai siaučia virusai, o patalpose dėl retesnio vėdinimo kaupiasi bakterijos ir mikrobai, dezinfekuoti namų orą galima ir natūraliomis priemonėmis, sako sveikos gyvensenos žinovė Nijolė Degutienė. Dezinfekcijai, pasak jos, puikiai tinka kai kurios gėlės ir eteriniai aliejai,...

Gabija Narušytė, Deividas Jursevičius, LRT radijo laida „Ryto garsai“

„Nežinau, kas yra sveikas [maistas]. Galiu tik papasakoti, ką maistas daro jūsų kūne, jūsų ląstelėje, netgi jūsų molekulėje. O paskui jūs nusprendžiate, kaip gyventi, kad ląstelės nebūtų purvinos, jose nebūtų šlakų, kurie sukelia ligas“, – sako sveikos gyvensenos žinovė Nijolė Degutienė.