Jogaila

55 straipsnių

Jūratė Žuolytė

Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Istorijų namuose (T. Kosciuškos g. 3), pristatytas šiais metais Vilniaus rajone rastas ir muziejui saugoti perduotas XIV a. lobis. Vertingiausia jo dalis – tai 54 sidabrinės monetos ir sidabro lydiniai.

Bronislovas Kuzmickas

Kai galvoju apie istorinę tautos raišką, mintys sukasi apie kultūrą ir politiką, tiksliau tariant, apie gimtąją kalbą, raštą ir savą nepriklausomą valstybę. Kurdama raštą, tauta papildo rašytinę žmonijos kultūrą. Kurdama savo valstybę, tampa pasaulio istorijos veikėja.

LRT RADIJO laida „Ar žinai, kad?“, LRT.lt

XIII a. Venecijoje veidrodžius gaminantys stikliai pastebėjo, kad skaidraus sustingusio stiklo gabalėlis didina daiktus. Jei ne ši įžvalga, nežinia, kiek laiko dar būtų reikėję laukti, kol stikliai ims gaminti akinius.

DELFI skaitytojas Pranas

LIETUVI, kas Tau yra TĖVYNĖ? Tik prašau nepainioti Tėvynės su valstybe, nes tai nėra tas pats. Vilniuje ilgus metus kurpsojo apleistas, savo didybę pamiršęs buvęs „Lietuvos” kino teatras. Vilniečiams jis buvo labai mielas ir jų širdims reikalingas, bet kažkam jo labai prireikė. Ar tai buvo tėvyninin...