Europos Komisija (EK) plečia gaminių, kuriems galios griežtesni ekologinio projektavimo reikalavimai, sąrašą. Į jį bus įtraukta ir buityje naudojama elektronika – išmanieji telefonai ar planšetiniai kompiuteriai. Tikimasi, kad griežtesni reikalavimai šiems ir kitiems gaminiams ne tik mažins taršą, b...
EGIO
32 straipsnių
Dar sovietmečiu laisvoje valstybinėje žemėje atsiradę laikini metaliniai garažai dėl juose sukauptų atliekų tapo papildomu galvos sopuliu jų savininkams. Atliekų tvarkytojai sako, kad garažuose dūli ir atliekos, už kurių pridavimą galima netgi gauti atlygį ir taip padengti bent dalį laikinų statinių...
Oficialūs duomenys rodo, kad daugiau kaip pusė Europos Sąjungos (ES) šalių pasiekia arba viršija numatytą naudotų nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių surinkimo bei perdirbimo lygį. Vis tik Europos nešiojamųjų baterijų asociacija (European Portable Battery Association) pažymi, kad kai kurių šalių E...
Elektroninė įranga, kosmetika ir žaislai yra vienos populiariausių dovanų Kalėdoms. Ar susimąstome, kad neretai išpakuotos kalėdinės dovanos taip ir lieka nepanaudotos arba net patenka į sąvartyną?
Spalio 14 dieną pasaulis mini Tarptautinę elektronikos atliekų dieną. Nors elektros ir elektroninės įrangos atliekos yra viena sparčiausiai augančių atliekų srautų visame pasaulyje, jų kasmet perdirbama tik penktadalis.
Švariai ir saugiai aplinkai neabejingos Lietuvos bendruomenės per metus surinko 65 tonas elektros ir elektroninės įrangos bei 0,56 tonas nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų. Tarp šalies bendruomenių daugiausia atliekų surinko Kretingos rajono Vydmantų kaimo bendruomenės centras „Vydmantai“...
Elektros ir elektroninės įrangos (EEĮ), kaip kompiuterių, televizorių, šaldytuvų ir mobiliųjų telefonų, atliekos yra vienas greičiausiai augančių atliekų srautų Europos Sąjungoje. Europos komisija (EK) prognozuoja, kad kasmet susidarantis šių atliekų srautas iki 2020 metų viršys 12 mln. tonų ir bus ...
Nerimą kelianti statistika: greitai gyvensime tarp šaldytuvų, virdulių ir kitų elektronikos atliekų (15)
Elektros ir elektroninės įrangos (EEĮ), kaip kompiuterių, televizorių, šaldytuvų ir mobiliųjų telefonų, atliekos yra vienas greičiausiai augančių atliekų srautų Europos Sąjungoje. Europos komisija (EK) prognozuoja, kad kasmet susidarantis šių atliekų srautas iki 2020 metų viršys 12 mln. tonų ir bus ...
Atliekų surinkimo užduotims kasmet augant, Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija (EGIO) didina vietų, kuriose galima nemokamai palikti buitinės elektros ir elektroninės įrangos atliekas, skaičių.
Pasaulyje augantis elektros ir elektroninės įrangos atliekų srautas sukelia aplinkosaugos ir sveikatos problemas, nes vis dar dauguma elektronikos atliekų patenka į sąvartynus arba yra sudeginama. Juvelyrinių dirbinių pramonė – vienas iš pavyzdžių, kaip galima kurti tvarią ekonomiką ir taupyti gamto...
Žalioji revoliucija skatina didėjančią elektrinių transporto priemonių paklausą, o kartu ir augančią žaliavų, reikalingų ličio jonų akumuliatorių automobilių gamyboje, poreikį. Dėl to vis aktualesnis klausimas tampa žaliavų naudojimas ir tinkamas ličio jonų akumuliatorių perdirbimas.
Skaičiuojama, kad kasmet pasaulyje susidaro beveik 50 mln. tonų elektros ir elektroninės įrangos atliekų ir tik penktadalis jų yra oficialiai perdirbama. Jei padėtis nesikeis, 2050 metais elektronikos atliekų kiekis pasaulyje išaugs daugiau nei dvigubai, iki 120 mln. tonų.
Elektrinių sodo ir daržo įrankių pardavimas paprastai išauga atšilus orams. Gyventojai perka aeratorius, vejapjoves, gyvatvorės žirkles, krūmapjoves ir kitą įrangą, o remonto darbams daugiau nuperka įvairių akumuliatorinių suktuvų, elektrinių šlifuoklių ir kitų įrankių.
Elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo vidutinė kaina šiais metais nedidėja. Tam didžiausios įtakos turi gamintojų ir importuotojų sukurta efektyvi elektronikos atliekų surinkimo sistema.
Elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo vidutinė kaina šiais metais nedidėja. Kaip rašoma pranešime spaudai, tam didžiausios įtakos turi gamintojų ir importuotojų sukurta efektyvi elektronikos atliekų surinkimo sistema.
Sparčiai plėtojama elektroninė prekyba ir pardavimas internetu sukuria vis daugiau galimybių vartotojams smulkią elektros ir elektroninę įrangą pirkti iš kitų šalių pardavėjų. Tačiau duomenys rodo, kad kartais net didžiausios ir žinomiausios internetinės platformos nėra registruotos visose šalyse, k...
Kasmet pasaulyje išmetama milijonai tonų naudotų mobiliųjų telefonų ir kitų smulkių elektroninių įrenginių, nors juose yra daug vertingų metalų. Vienas geriausių pavyzdžių, kaip atliekos panaudojamos naujiems gaminiams, yra 2020 metų Tokijo olimpinės ir parolimpinės žaidynės.
Kai elektros ir elektroninė įranga atsiduria sąvartynuose, netenkame galimybės pakartotinai panaudoti milijonus tonų medžiagų naujiems gaminiams ir taupyti žaliavas. Kokie elektronikos prietaisai dažniausiai atsiduria buitinių atliekų konteineriuose?
Žaislų rinkos vertė pasaulyje pernai pasiekė 89 mlrd. JAV dolerių, nes kasmet didėjantį pardavimą skatina mažėjančios žaislų kainos. Belaukiant Kalėdų, žaislų paklausa dar labiau išauga. Kodėl būtina rūšiuoti nereikalingus žaislus?
Savo dienos be mobilaus telefono neįsivaizduojame daugelis. Nuo 2007-ųjų per žmonijos rankas „perėjo” 7,1 mlrd. mobiliųjų prietaisų, kurie galiausiai tapo atliekomis. Numatoma, kad vien per 2018-uosius metus žmonija sukurs apie 50 mln. elektros ir elektroninės įrangos atliekų.