aA
Ketvirtadienio rytą prie Respublikinės Šiaulių ligoninės pagrindinio įėjimo degė žvakutės, o priešais ligoninę rikiavosi būrys medikų ir kitų šiauliečių. Visi jie susirinko čia pagerbti iš gyvenimo pasitraukusios mobingą kentusios 36 metų Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojos anesteziologės-reanimatologės ir kartu pasiųsti žinią ligoninės vadovybei, kad nepritaria esamai situacijai. Kai kurie susirinkusieji neslėpė ašarų.

„Šiuo metu, aš įsivaizduoju, kad mes visi atėjome pagerbti prieš save ranką pakėlusio žmogaus, o ką kiekvienas atsineša į širdį, matyt, kiekvieno asmeninis dalykas.

Bet aš stoviu ir galvoju, gal pasimokysime kažko, kaip turime bendrauti, kaip komanda turi dirbti, kas iš viso turi vykti bendruomenėse: ar tai būtų medikai, ar tai būtų mokytojai, bet kas“, – „Šiaulių televizijai“ komentavo viena iš į tyliąją mirusios medikės pagerbimo akciją atėjusių dalyvių.

Kita atėjusi pagerbti iškeliavusios gydytojos šiaulietė kalbėdama negalėjo sulaikyti ašarų: „Būtinai reikia kovoti prieš šitas patyčias. Visada žmogų reikia gerbti, kol jis gyvas, o ne kai jau žuvęs, nusižudęs ar miręs dėl širdies ligų.

Ir gydytojus užjaučiu, nes ligoninėje dirba labai puikių gydytojų, kurie taip pat kenčia ir šį kartą išdrįso ateiti ir pasakyti „ne“ tam smurtui ligoninės administracijos, nes tikrai ilgai tas smurtas tęsiasi. Kiek žinau, pačių gydytojų vaikai kenčia nuo to smurto ligoninėje. Ir tai yra baisu, kai jauni žmonės turi palikti savo gimtąjį miestą, išvažiuoti kažkur ieškoti laimės vien dėl to, kad kažkam jie čia neįtiko. Labai skaudu“.

Tylioji akcija prie Šiaulių ligoninės
Tylioji akcija prie Šiaulių ligoninės
© L. Gorodničenko nuotr.

Moteris ragino: „Šnekėkime, padėkime žmonėms, nes gyvenimas vienas, kad jį [neverta] užbaigti šitokiu žiauriu būdu“.

Dar vienas „Šiaulių televizijos“ pašnekovas, dalyvavęs akcijoje, kvietė: „Nustokime būti specialistais, pareigūnais. Yra žmogiškumas. Būkime pirmiausia žmonės“.

Paklausta, ko šia akcija siekiama, viena iš joje dalyvavusių medikių sakė, kad siekiama ir pagerbti išėjusios kolegės, ir atkreipti valdžios dėmesį į esamas problemas. Ji vylėsi, kad to pasiekti pavyks: „Tikiuosi, kad laikai pasikeitė ir ne sovietmetis pas mus yra“.

Jos kolegė pritarė – į akciją atėjo ir mirusios pagerbti, ir atkreipti valdžios dėmesį: „To dėmesio mes nesulaukiame. Kokių tragedijų dar reikia? Kiek? Žinoma, kad [kaina] per didelė“.

Dar vienas akcijos dalyvis pastebėjo, kad mobingo lygis skiriasi, kaip ir administracijos požiūris į šią problemą.

„Mes, operacinės personalas, tris kartus bandėme nunešti tą žinią administracijai, bet administracija mūsų pozicijai liko akla. Dabar ir matomas tas rezultatas“, – sakė medikas.

Tylioji akcija prie Šiaulių ligoninės
Tylioji akcija prie Šiaulių ligoninės
© L. Gorodničenko nuotr.

Jo kolegė antrino: „Su dabartine administracija kalbėtis yra sunku, nes atsimušama į sieną“.

Žinia apie jaunos gydytojos mirtį socialiniuose tinkluose pasklido savaitgalį. Iškart po šios žinios medikai ėmė kalbėti, kad tai galėjo būti susiję su mobingu, kurį gydytoja patyrė, dirbdama Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Prieš pat mirtį gydytoja iš šios ligoninės buvo atleista.

Trečiadienį medikės kolegės ligoninėje norėjo mirusios atminimui padėti nuotrauką ir uždegti žvakutes, bet tai daryti jiems nebuvo leista.


„Šiandien per ligoninės penkminutę buvo uždrausta gydytojos gedėti. Ligoninėje draudžiamos mirusiosios nuotraukos ir žvakės“, – stebėjosi į portalą „Delfi“ kreipėsi medikės kolegos.

Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių atstovės Sonatos Tenytės teigimu, ligoninė tikrai nedraudžia gedėti, tačiau, po konsultacijų su specialistais, stengiamasi esamos situacijos neaštrinti dar labiau.

„Tiesiog specialistų, psichologų, psichoterapeutų rekomendacija tokiais atvejais, kai žmogus nusižudo, kažkaip nebeaštrinti ir taip esamos sunkios situacijos mirusio žmogaus nuotraukomis ir panašiai. Kad kažkas draudžiama piktybiškai, tikrai taip nėra.

Taip, tikrai svarstėme, kaip ir ką daryti, bet pasikonsultavus su psichologais ir psichoterapeutais, priėmėme sprendimą neaštrinti visos situacijos. Pareiškėme užuojautą artimiesiems ir kolegoms, kurie su ja dirbo. Yra teikiama psichologinė pagalba, konsultacijos – ir grupinės, ir asmeninės. Tikriausiai suprantama, kad ligoninėje yra sudėtinga situacija. Bet kad ligoninės vadovybė piktybiškai kažko neleistų ar neigtų faktą, tikrai prašau supratimo, kad taip nėra“, – sakė S. Tenytė.

Į tyliąją medikės pagerbimo akciją ketvirtadienį įsitraukė ir daugiau medikų visoje Lietuvoje. Apie tai, kad jungiasi prie solidarumo akcijos, pranešė ir Nacionalinis vėžio institutas, languose uždegęs žvakutes.

www.DELFI.lt
Onkologo užrašai
Kaip laiku aptikti vėžį ar net užkirsti jam kelią? Asmeninėmis įžvalgomis ir patarimais dalijasi Nacionalinio vėžio instituto ekspertai.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(122 žmonės įvertino)
4.7049

Užsienyje pasiskiepijusių lietuvių duomenys Lietuvoje „nesimato“: patarė, ką jiems daryti (23)

Užsienyje nuo COVID-19 ligos pasiskiepiję lietuviai vis dar nuogąstauja, kad šis vakcinacijos...

Kauno klinikose mirusio vienuolikmečio kilnus tėvų sprendimas padės išgelbėti tris gyvybes (32)

Pirmadienį LSMUL Kauno klinikos e tėvai neteko 11 m. sūnaus, tačiau priėmė itin jautrų ir...

Pacientai plūsta pas medikus: karščiai sukėlė net kelių rūšių sveikatos sutrikimus (2)

Užplūdę karščiai paveikė ir gyventojų sveikatą. „Medicinos diagnostikos ir gydymo...

Profesorius Čaplinskas – apie kaukių dėvėjimą: Lietuvoje buvo priimtas nelogiškas sprendimas (313)

Pastaruoju metu dėl koronaviruso pandemijos įpratome dėvėti apsaugines veido kaukes . Jų...

Dėl slaugytojų trūkumo išaugo eilės pas šeimos gydytojus: turi prašymą pacientams (2)

COVID-19 infekcijos plitimo įkarštyje daugybė žmonių vengė lankytis gydymo įstaigose, tačiau...

Top naujienos

Tropiniai karščiai iš Lietuvos trauksis audringai: po Joninių – ryškūs pokyčiai (5)

Lietuvą svilina kaitra, pirmadienį buvo karščiausia birželio naktis, vis tik ne visada birželį...

Į nekilnojamojo turto rinką grįžo ilgai nematyti spekuliantai: įspėjama dėl dirbtinai keliamų kainų LB siūlo keisti įstatymus (163)

Gyventojams šiandien būstus perkant greičiau nei juos spėjama statyti, nekilnojamo turto rinkoje...

Joninių naktį policijai pranešta apie galimą radijo laidų vedėjo iš Baltarusijos pagrobimą Vilniuje (129)

Joninių naktį didžiausią nerimą Vilniaus policijai sukėlęs pranešimas buvo gautas apie 23.30...

Šalyje per parą nustatytas 61 naujas koronaviruso atvejis, mirė 3 asmenys (4)

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatytas 61 naujas COVID-19 atvejis, nuo šios ligos tiesiogiai...

Užkalnis. Gyvenimas jau per geras ir eina dar geryn (502)

Kartais būna taip, kad apsidairai, ir matai, kad viskas tiesiog taip puiku, kad geriau mes nesame...

Įspūdingas praėjusio finalo pakartojimas sudėliojo aštuntfinalio poras skirti trys 11 m baudiniai (57)

Trečiadienį vėlai vakare baigėsi Euro 2020 grupių etapas, po kurio paaiškėjo visos...

Lietus su perkūnija niekur nedings: sinoptikai žada permainingus orus (16)

Šiandien per Lietuvą lėtai slinks atmosferos frontas. Dienos pradžia bus gana saulėta ir sausa,...