Grupė mokslininkų iš JAV nustatė, kad ant liežuvio esantys cheminiai receptoriai atpažįsta riebalų ląsteles. Negana to, skirtingų žmonių liežuvių jautrumas šiam skoniui skiriasi – tai paaiškina, kodėl kai kurie asmenys vartoja daugiau riebalų to net neįtardami.

Vašingtono universiteto darbuotojai, vadovaujami profesorės Nados Abumrad, įrodė, kad didelį kiekį CD36 receptorių turintys žmonės maisto produktuose geriau aptinka riebalų skonį. Už šių receptorius atsakingo geno variacijos ir lemia žmogaus jautrumą riebumo skoniui. Mokslininkai nori išsiaiškinti, kaip tiksliai tai veikia žmogaus gastronomines preferencijas.

Kol kas žinoma tai, kad dvigubai mažiau CD36 receptorių turintys asmenys valgydami aštuonis kartu prasčiau jaučia riebalus. Manoma, kad kas penktas žmogus turi geną, lemiantį mažesnį šių receptorių skaičių. Tokiems žmonėms gresia didesnė nutukimo rizika.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją