Išrašyti vadinamąjį e.receptą galimybes turi 170 iš beveik 550 šalyje veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų, kurios aptarnauja apie 60 proc. šalies pacientų. Receptus priimti planuoja trys ketvirtadaliai Lietuvos vaistinių.

Įvedus e.receptą pacientams nebeteks nešiotis tradicinių popierinių receptų, nekils rizikos juos pamesti, pamiršti, taip pat medikai žinos, kokius vaistus pacientas vartoja, jei jis bus atvežtas be sąmonės. E.receptas leis įsigyti vaistus dalimis, juos pirkti pacientui galės ir notaro patvirtintas atstovas.

Nuo pirmadienio bus išduodami ir elektroniniai, ir popieriniai receptai, kurį iš jų išrašyti pacientui spręs gydytojas. Planuojama, kad e.receptas visuotinai įsigalios iki 2018-ųjų kovo.

Iš viso SAM pasirašė 48 sutartis dėl e.recepto. „Eurovaistinės“ atstovai nurodė, kad e.receptai bus aptarnaujami visose tinklo vaistinėse Lietuvoje, apie tai informuos ant durų esantys lipdukai. Kitų didžiųjų tinklų - „Gintarinės vaistinės“, „Camelia“ atstovai pradžioje e.receptą priims prie didžiųjų šalies gydymo įstaigų esančiose vaistinėse.

E. recepto sistema veikia ir visose „BENU vaistinėse“.

„Elektroniniai receptai nuo lapkričio 1 dienos priimami visose 85-iose BENU vaistinėse visoje Lietuvoje. Nors naujovei prigyti prireiks laiko, tačiau tikime, kad ja pasinaudoję gyventojai vargu, ar norės grįžti prie tradicinių popierinių receptų. Juolab, kad elektroninė sistema itin pravarti tiems, kurie linkę vis pamiršti ar pamesti popieriuje užrašytus receptus“, - sakė BENU vaistinės vadovė Rasa Marcinkevičienė.

Elektroninius receptus šiuo metu naudoja Danija, Norvegija, Švedija, Suomija, Estija, Ispanija, Jungtinė Karalystė.