Vis dėlto jeigu tai nepadeda, o nubudę ryte ir toliau jaučiate mieguistumą, greitai nuvargstate ir negalite sukaupti dėmesio, vadinasi, turite sveikatos problemų, reikalaujančių kreiptis į medikus, rašo newsme.com.ua.

JAV išleista knyga „Jūsų kūno signalai“, kurios autoriai įvardijo aštuonias labiausiai tikėtinas nuolatinį nuovargį sukeliančias priežastis.


1. Vitamino В12 trūkumas

Vitaminas В12 tiesiogiai dalyvauja medžiagų apykaitoje. Šis vitaminas dalyvauja nervų ląstelių mielino sluoksnio statyboje, be kurio jos negali normaliai funkcionuoti. Labai svarbų vaidmenį В12 atlieka ir kraujodaros procesų reguliavime. Kai trūksta šio vitamino, išsivysto anemija, nusilpsta organizmo imunologinė apsauga, pasireiškia bendras silpnumas, sutrinka atmintis, atsiranda dirglumas ir nerimo jausmas.

Vitamino В12 šaltiniu gali tapti tik gyvulinės kilmės maistas. Todėl norint papildyti šio vitamino atsargas būtina vartoti pakankamai žuvies, mėsos ir pieno produktų.

2. Vitamino D trūkumas

Šis vitaminas unikalus – jį gamina mūsų oda, veikiama saulės spindulių. Pagrindinė vitamino D užduotis – kalcio ir fosforo įsisavinimas, kitaip tariant, skeleto statyba. Be to, šis vitaminas stiprina raumenis.

Pagrindinis vitamino D šaltinis yra saulės vonios. Kai šio vitamino trūksta, rekomenduojama valgyti žuvies patiekalus, kepenis bei kiaušinius.

3. Medikamentų vartojimas

Gali būti, kad nuolatinį nuovargį sukėlė jūsų vartojami vaistiniai preparatai. Atidžiai perskaitykite vaistų anotaciją. Pasikonsultuokite su savo gydytoju. Nustojus vartoti vaistus ar juos pakeitus kitais gali dingti ir nuovargio simptomai.

4. Netinkama skydliaukės veikla

Kai skydliaukės veikla susilpnėja, organizmas patiria bendroje medžiagų apykaitoje dalyvaujančių hormonų trūkumą. Dėl to gali staiga pasikeisti svoris, išsausėti oda. To negydant gali išsivystyti širdies ir sąnarių ligos, nevaisingumas.

Jeigu kankina nuolatinis nuovargis, būtina nuodugni endokrinologo apžiūra, o pasitvirtinus diagnozei – hormonų terapija.


5. Depresija

Šiam psichiniam negalavimui būdinga prislėgta nuotaika, mąstymo sutrikimai bei fizinis silpnumas.
Vizitams pas psichologą ir psichiatrą bei tablečių vartojimui tokiais atvejais yra puiki alternatyva – sportas. Reguliarus fizinis aktyvumas – tai vienintelis antidepresantas.

6. Žarnyno problemos

Daugelio žmonių skrandžiai sunkiai virškina glitimo turinčias grūdines kultūras. Dėl to dažnai pučia pilvą, prasideda viduriavimas, jaučiamas nuolatinis nuovargis.

Norint išspręsti šią problemą būtina laikytis griežtos dietos. Gali būti, kad teks koreguoti žarnyno mikroflorą.


7. Širdies ligos

Statistika rodo, kad maždaug 70 procentų moterų prieš širdies smūgį jaučia bendrą silpnumą ir pastovų nuovargį. Dažnai širdies problemas lydi tokie simptomai, kaip dusulys, aštrūs skausmai krūtinės plote, sumažėjęs apetitas.

Tokiais atvejais būtina skubiai kreiptis į kardiologą, atlikti elektrokardiogramą bei širdies ultragarso tyrimą. Taip pat būtina pakoreguoti mitybą taip, kad kraujyje sumažėtų cholesterino kiekis. Būtina valgyti daug vaisių ir daržovių. Taip pat reikia imtis gydomosios fizioterapijos.


8. Diabetas

Tai endokrininės sistemos bei medžiagų apykaitos liga, kuriai progresuojant pažeidžiami praktiškai visi organai. Pirminėje stadijoje pasireiškia padidėjęs troškulys, silpnumo priepuoliai, svorio kritimas bei padažnėjęs šlapinimasis.

Būtina pirmiausia atlikti kraujo ir šlapimo tyrimą ir nustatyti cukraus kiekį. Jeigu diagnozė pasitvirtins, teks laikytis dietos, gerti vaistus bei reguliariai kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Sergant šia liga labai svarbu išsaugoti fizinį aktyvumą.

Mūsų organizmas labai tiksliai ir praktiškai iškart siunčia signalus, vos tik sutrinka kokios nors jo funkcijos. Laiku iššifravus šiuos signalus ir ėmusis priemonių, galima ženkliai padidinti gyvenimo trukmę ir kokybę.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)