Įgyvendinant Vyriausybės patvirtintą paramą trečiosioms šalims kovoje su COVID-19 pandemija, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys su delegacija susitiko su Armėnijos sveikatos apsaugos ministre Anahit Avanesyan ir perdavė vakcinas.

Lietuva, koordinuojant Sveikatos apsaugos ministerijai ir Užsienio reikalų ministerijai, šią humanitarinės pagalbos siuntą padovanojo, atsiliepdama į Armėnijos prašymą dvišaliu sutarties pagrindu per ES vakcinų dalijimosi mechanizmą. Oficialaus vizito metu Lietuvos ir Armėnijos sveikatos apsaugos ministrai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.

Šiemet Lietuva jau padovanojo 200 tūkst. „Astra Zeneca“ vakcinos dozių Ukrainai, Moldovai, Sakartvelui ir Armėnijai bei beveik 256 tūkst. dozių – Taivanui.

Farmacijos bendrovės „Moderna“ pagamintą vakciną Lietuva donuoja pirmą kartą.

Simbolinė vakcinų perdavimo ceremonija įvyko Vilniaus oro uoste, išlydint Armėnijos delegaciją, kuriai vadovavo Lietuvoje su oficialiu vizitu besilankantis Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos