Tik 124-ą vietą pajėgiausių planetos tenisininkų reitinge prieš šį finalą užėmęs 193 cm ūgio B .Tomičius lemiamoje dvikovoje per 2 valandas ir 13 minučių 7:6 (7:5), 3:6. 7:6 (7:4) įveikė antrąjį reitingą turėjusį bei nugalėtojo titulą ginusį net 211 cm ūgio kroatą Ivo Karlovičių ir tapo tik trečiuoju tenisininku šiais metais, kuriam pavyko laimėti ATI serijos turnyrą nesant pirmajame ATP klasifikacijos šimtuke.

Be to, B. Tomičius tapo pirmuoju Australijos tenisininku laimėjusiu ATP serijos turnyrą Pietų Amerikoje nuo 1968 metų, kai Kenas Poswellas nugalėjo Argentinos sostinėje.

I. Karlovičiui tai buvo jau antrasis iš eilės pralaimėtas finalas Australijos tenisininkui, nes prieš savaitę jis Niuporto (JAV) teniso turnyro finale turėjo pripažinti australo Lleytono Hewitto pranašumą.

Laimėjęs antrąjį ATP serijos turnyrą karjeroje Bernardas Tomičius be pagrindinio prizo gavo ir 250 ATP reitingo taškų bei 120 270 dolerių čekį.