Paties ilgiausio šio sezono lenktynėse 237,5 km ilgo etapo su A kategorijos įkalne finiše lietuvis nuo pirmą pergalę šiose lenktynėse iškovojusio australo Michaelo Rogerso atsiliko beveik 27 minutėmis.

„16-asis etapas išsiskyrė neįprastai didele ir pajėgia pabėgėlių grupe, kuri išlaikė didelį pranašumą iki kalno viršūnės, o pabaigoje nesulaikomas buvęs australas „Tinkoff-Saxo“ komandos narys Michaleas Rogersas šventė pirmą pergalę, – etapo subtilybes BNS pasakojo Lietuvos dviračių sporto federacijos techninis direktorius Karolis Einikis.

„Ilgas etapas Ramūnui Navardauskui buvo gana lengvas. Pabėgėlių grupėje „Garmin-Sharp“ komanda turėjo savo narį olandą Tomą-Jelteą Slagterą, tad iki kalno papėdės beveik visa lietuvio komanda važiavo grupės pabaigoje, o didelė ir mišri lyderių grupė, kuri greitai įgijo pergalingą pranašumą, diktavo lėtą pagrindinės grupės tempą.

Kylant į kalną lietuvis ir visa „Garmin-Sharp“ komanda nesistengė išlaikyti dėl lyderių pozicijų bendroje įskaitoje kovojančių dviratininkų tempo ir finišavo neskubėdami. Deja, priekyje buvęs T. Slagteras su lyderiais neišsilaikė ir, iki finišo likus 28 km, atsiliko nuo pagrindinės grupės bei finišavo devintoje vietoje, nuo etapo nugalėtojo atsilikęs 2 minutėmis ir 11 sekundžių“.

9 sekundes australui finiše pralaimėję antrą ir trečią vietas etape užėmė atitinkamai prancūzas Thomas Voeckleris ir baltarusis Vasilis Kirijenka:

1. Michael Rogers (Australija), „Tinkoff-Saxo“ 6 val. 07 min. 10 sek.
2. Thomas Voeckler (Prancūzija), „Europcar“ atsiliko 9 sek.
169.Alessandro Vanotti (Italija), „Lampre“ 29:43

Bendroje įskaitoje po šešioliktojo etapo R.Navardauskas liko 150-as ir lenktynių lyderiui italui Vincenzo Nibaliui, kuris antradienį finišavo 20-as, pralaimi 3 valandas 34 minutes bei 24 sekundes.

Likus penkiems etapams iki lenktynių finišo V.Nibalis antrąją vietą užimantį ispaną Alejandro Valverdę lenkia 4 minutėmis ir 37 sekundėmis:

1. Vincenzo Nibali (Italija), „Astana“ 73 val. 05 min. 19 sek.
2. Alejandro Valverde (Ispanija), „Movistar“ atsilieka 4 min. 37 sek.
3. Thibaut Pinot (Prancūzija), „FDJ.fr“ 5:06
4. Jean-Christophe Peraud (Prancūzija), „Ag2R“ 6:08
5. Romain Bardet (Prancūzija), „Ag2R“ 6:40
6. Tejay van Garderen (JAV), „BMC Racing“ 9:25
7. Leopold Koenig (Čekija), „NetApp“ 9:32
8. Laurens Ten Dam (Olandija), „Belkin“ 11:12
9. Michal Kwiatkowski (Lenkija), „Omega Pharma-Quick-Step“ 11:28
10.Bauke Mollema (Olandija), „Belkin“ 11:33