Jauniausiam meninės programos dalyviui buvo ketveri, o vyriausiam - virš 80 metų. Pasirodė daug moksleivių ir studentų kolektyvų, nuostabūs akrobatai. Buvo ir garsenybių. Specialiai žaidynėms sukurtą dainą atliko kinų žvaigždė Zhang Liangyingas, dainavo Pietų Korėjos žvaigždė Kim Soo-hyunas, vaikų choras ir ansambliai.

Žaidynių atidaryme dalyvavo Kinijos Liaudies Respublikos prezidentas Xi Jinpingas, Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas, Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas, kai kurių šalių vadovai. Garbės svečių tribūnoje žaidynių atidarymą žiūrėjo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir generalinis sekretorius Valentinas Paketūras.

Nors dažniausiai tai laikoma didžiausioje paslaptyje, šį kartą iš anksto buvo žinoma, kad žaidynių ugnį uždegs Nandzinge gyvenanti olimpinė čempionė šuolininkė į vandenį Chen Ruolin. Ji uždegė saliutus, o nuo jų efektingai suliepsnojo ir olimpinis aukuras.

Kaip jau minėta, nebuvo sportininkų parado. Šalims atstovavo tik po vieną vėliavnešį. Lietuvos vėliavą nešė 800 m bėgikas, praėjusių metų Europos jaunimo olimpinio festivalio čempionas Benediktas Mickus. Visi dalyviai iškilmes stebėjo patogiai sėdėdami tribūnose. Bet buvo visos kitos olimpinių žaidynių tradicijos: pakeltos Kinijos ir TOK vėliavos, sugroti himnai, priesaikas garbingai kovoti davė sportininkų, teisėjų, trenerių atstovai

Žaidynių atidarymo iškilmių išvakarėse ceremonijos vykdomasis direktorius Chenas Weiya žurnalistams teigė, kad Nandzingo žaidynių atidarymas bus trumpesnis, jame pasirodys mažiau atlikėjų, todėl iškilmės kainuos dešimt kartų pigiau nei 2008-ųjų metų Pekino olimpinėse žaidynėse.

Pačiame mieste žaidynių atidarymo dieną nuo ryto buvo sumaišties. Nors žaidynių atidarymas prasidėjo 20 val. vietos laiku (15 val. Lietuvoje), nuo 11 val. jau buvo uždaromos stadiono link vedančios gatvės, draudžiamas transporto eismas. Susidarė kamščiai, kuriuose strigo ir specialusis žaidynių transportas. Brangūs buvo bilietai žiūrovams: brangiausi kainavo 2000-3000 juanių (apie 800-1200 litų). Nors laisvų vietų stadione buvo.

Rugpjūčio 17 d. prasideda žaidynių sportinės kovos. Jau pirmąją dieną startuos ir mūsų žvaigždė Rūta Meilutytė: 50 m krūtine - atrankos varžybos, o 200 m kompleksinio plaukimo - ir finalas, jeigu mūsiškė į jį pateks. Dar su komandos draugais Rūta plauks mišrią estafetę (2 merginos ir 2 vaikinai) 4 po 100 m laisvu stiliumi.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją