Fukuokos „Marine Messe“ arenos baseine finalinius 200 m penktadienio popietę K. Teterevkova įveikė per 2 min. 24, 22 sek. ir lemiamame plaukime pralenkė dvi varžoves.

Finale Lietuvos atstovė plaukė kiek lėčiau nei ketvirtadienį vykusiame pusfinalyje, kai distanciją įveikė per 2 min. 24,12 sek., tačiau greičiau nei atrankoje, kuomet finišavo per 2 min. 24,87 sek.

Visgi olimpinis A normatyvas (2 min. 23,91 sek.) kol kas išliko nepajudintas.

„Tikrai labai norėjau jį užsikabinti, tačiau iš esmės pasirodymas yra geras, nes tris kartus pavyko išlaikyti aukšto lygio rezultatą. Ypač todėl, kad dabartinės savo sportinės formos gera nelaikau“, – po finišo pažymėjo plaukikė.

Anot ligų šiemet kamuotos sportininkės, laiko pasiekti gerai sportinei formai šį sezoną jau nebėra, tačiau olimpinio normatyvo medžioklė tęsis ir toliau. Tiesiai iš Japonijos po čempionato ji skris į Kinijos miestą Čengdu, kur rugpjūčio 8-19 dienomis vyks studentų universiada. Ten pat olimpinį A normatyvą vaikysis ir Andrius Šidlauskas.

„Tobulai sportinei formai – jau per vėlyvas sezono metas. Tačiau Kinijoje toliau bandysiu. Galima sakyti, kad ten bus antras pasaulio čempionatas, tačiau su mažesne atsakomybe. Bus galima ramiau eiti į startą, gal toje ramybėje kažkas ir pavyks“, – vylėsi K. Teterevkova.

Pasaulio čempione Japonijoje tapo 26-erių Pietų Afrikos atstovė Tatjana Schoenmaker, distanciją įveikusi per 2 min. 20,8 sek. Sidabrą iškovojo 21-erių amerikietė Kate Douglas (2 min. 21,23 sek.). bronzą – olandė Tes Schouten (2 min. 21,63 sek.).

Nugalėtojos titulą gynusi 26-erių amerikietė Lilly King liko ketvirta (2 min. 22,25 sek.). Tokią pačią vietą ji užėmė ir moterų 100 m plaukimo krūtine rungtyje.

Anot K. Teterevkovos, nuolat išsilaikyti prizinėse pozicijose sudėtinga net ir geriausioms atletėms.

„Aukšto lygio sportininkams visą laiką išbūti prizinėse vietose tikrai sunku. Per vienas varžybas atsiranda vienos merginos, per kitas – kitos. O daugiau apie varžoves nelabai ką ir pakomentuosiu“, – pečiais gūžtelėjo ji.

Moterų 200 m krūtine rungties finalo rezultatai (vieta, plaukikė, rezultatas min.):

8.Kelsey Lauren Wog (Kanada)2:25.21

K. Teterevkova pasaulio čempionate pernai Budapešte buvo penkta (2 min. 23,9 sek.). Jos geriausias asmeninis pasiekimas, kuris kartu yra ir Lietuvos rekordas, kur kas geresnis – 2 min. 22,88 sek.

Šios rungties pasaulio rekordas ilgajame baseine nuo šių metų balandžio priklauso rusei Jevgenijai Čikunovai – 2 min. 17,55 sek.

K. Teterevkovai šis pasaulio čempionatas dar nesibaigia. Ji yra užsiregistravusi plaukti 50 m krūtine sprinto rungtyje, kurios atranka vyks šeštadienį ryte. Toje pačioje rungtyje varžysis ir pasaulio čempionės titulą gins Rūta Meilutytė.

„Dabar bus dopingo testas, o vėliau laukia tikrai sunki naktis, nes tai naktis po finalo. Matysime, kaip rytoj seksis“, – kalbėjo Kotryna.

50 m krūtine rungties pusfinaliai vyks šeštadienį popiet, o finalai – sekmadienį popiet ir „uždarys“ visą pasaulio čempionatą Fukuokoje.

Primename, kad kol kas iš Lietuvos delegacijos vienintelį medalį – auksą 100 m plaukimo krūtine rungtyje – antradienį iškovojo R. Meilutytė.