Vakar aukso medalį vyrų 400 m plaukimo laisvu stiliumi finale iškovojęs D. Rapšys šeštadienio rytą puikiai startavo ir 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje.

Joje lietuvis pirmuoju numeriu pateko į finalą, nuotolį įveikęs greičiausiai tarp visų atrankos dalyvių – per 2 min. 1,38 sek.

Tik 0,02 sek. lėčiau ryte plaukė amerikietis Kieranas Smithas, trečias buvo australas Brendonas Smithas (2 min. 2,04 sek.).

Rūta Meilutytė šiandien pasirodė moterų 100 m plaukimo krūtine atrankoje. Lietuvos plaukikė distanciją įveikė per 1 min. 7,16 sek., laimėjo savo kvalifikacinį plaukimą ir bendroje įskaitoje užėmusi antrą vietą užtikrintai pateko į finalą.

Ryte už kaunietę vos 0,04 sek. greičiau plaukė tik olandė Tes Schouten, trečia kvalifikacijoje buvo švedė Sophie Hansson (1 min. 8,14 sek.).

Priminsime, kad R. Meilutytei priklauso šios rungties Europos rekordas (1 min. 4,35 sek.).

Vyrų 50 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje Andrius Šidlauskas šįryt buvo dešimtas ir į finalą nepateko. Savo atrankos plaukime lietuvis finišavo ketvirtas – per 27,69 sek.

Iki finalinio aštuntuko panevėžiečiui pritrūko tik 0,17 sek. Vietą finale garantavo 27,52 sek. rezultatas.

Greičiausias ryte buvo kinas Haiyangas Qinas (26,83 sek.).

A. Šidlausko karjeros rekordas – 27,39 sek.

Parengiamuosius plaukimus galima stebėti tiesiogiai „World Aquatics“ YouTube kanale, finalus transliuoja SPORT1.

Varžybos Graikijos sostinėje prasideda apie 9 val. vietos ir Lietuvos laiku, o finalai numatyti – 18 val.