Antrajame pusfinalio plaukime į baseiną šokusi R. Meilutytė distanciją įveikė per 1 min. 05,09 sek.

Kaunietė užtikrintai pirmavo nuo pat distancijos pradžios, o po finišo sunkiai gaudydama kvapą pažymėjo, kad asmeniniu rezultatu itin džiaugiasi.

„Esu labai patenkinta plaukimu pusfinalyje, mėgavausi kiekviena distancijos dalimi. Pasirodymą vertinu labai gerai, – kalbėjo Rūta. – Ar ryte pagalvojau, kad galiu dar geriau? Rytas jau praeityje, būkime čia ir dabar“.

Antrą rezultatą pasiekusią savo bendraamžę – kitame pusfinalio plaukime jėgas išmėginusią pasaulio rekordininkę Lilly King lietuvė pusfinalyje pralenkė 36 šimtosiomis sekundės dalimis. Amerikietė distanciją įveikė per 1 min. 05,45 sek.

O štai už trečią rezultatą pasiekusią Pietų Afrikos Respublikos atstovę Tatjaną Schoenmaker ji buvo greitesnė beveik puse sekundės. Afrikietė finišavo per 1 min. 05,53 sek.

8.Satomi Suzuki (Japonija)1:06.31

Pirma R. Meilutytė buvo ir ryte vykusiose atrankos varžybose, kur beveik priartėjo prie paties geriausio savo karjeros rezultato – distanciją įveikė per 1 min. 04,67 sek.

Po atrankos plaukimo pajuokavusi, kad jai nugalėti ir plaukti labai greitai padėjo nusileidusi samurajų dvasia, japonišką palyginimą R. Meilutytė rado ir šį kartą.

„Dabar nusileido Takeši pilies vaiduoklio dvasia“, – šypsojosi ji.

Rytinis laikas buvo geriausias nuo Rūtos sugrįžimo į plaukimą 2021-ųjų pabaigoje.

Moterų 100 m krūtine plaukimo finalas įvyks antradienį 15.45 val.

Rūta Meilutytė pasaulio plaukimo čempionate Fukuokoje

Pažymėtina, kad beveik lygiai prieš dešimtmetį R. Meilutytė pasiekė pasaulio rekordą. 2013-ųjų liepos 29 d. tuomet 16-metė kaunietė planetos pirmenybėse Barselonoje 100 m krūtine distanciją įveikė per 1 min. 04,35 sek.

2017-aisiais jos rekordą pagerino amerikietė L. King, pasaulio čempionate Budapešte atstumą nuplaukusi per 1 min. 04,13 sek.

2012-aisiais, kai 15-metė R. Meilutytė šioje distancijoje iškovojo Londono olimpinių žaidynių auksą, atstumą ji įveikė per 1 min. 05,47 sek.

Identiškoje vyrų rungtyje – 100 plaukimo krūtine distancijoje – auksą Fukuokoje jau užtikrintai laimėjo kinas Qui Haiyangas, atstumą įveikęs per 57,69 sek.

Tuo metu antrąją vietą ir automatiškai sidabro medalį pasidalijo iš karto net trys sportininkai – per 57,69 sek. distanciją įveikė italas Nicolo Martinenghi, olandas Arno Kamminga ir amerikietis Nicas Finkas.

R. Meilutytė pasaulio čempionate Fukuokoje dar varžysis neolimpinėje 50 metrų krūtine plaukimo distancijoje. Šioje rungtyje sportininkės jėgas išmėgins ateinantį savaitgalį.