Dar nebuvo nė vieno atleto – nei žiemos, nei vasaros žaidynėse, triumfavusio individualioje olimpinėje rungtyje penkis sykius iš eilės.

Pirmadienį I. Wust tapo pirmąja, pratęsusi savo fantastišką pergalių seriją apgindama titulą 1500 m distancijoje.

Pirmąsyk 35-erių olandė olimpine čempione tapo 2006 metais Turine. Be aukso vėliau ji neišvyko nei iš Vankuverio, nei iš Sočio, nei iš Pjongčango. Neišvyks ir iš Pekino.

Kitą mėnesį atsisveikinti su didžiuoju sportu ketinanti veteranė pelnė iš viso jau 12-ą olimpinį medalį savo karjeroje, taip fiksuodama dar vieną greitojo čiuožimo rekordą.

„Tai beprotiška“, – savo sėkme negalėjo patikėti I. Wust.

Maža to, septintą vietą pasaulio taurės varžybų įskaitoje užimanti olandė įrodė tebesanti puikios sportinės formos – pirmadienį jai pakluso olimpinis 1500 m nuotolio rekordas (1 min. 53,28 sek.).

Antrą vietą užėmė favorite laikyta japonė Miho Takagi, trečia buvo I. Wust tautietė Antoinette de Jong.

Greitojo čiuožimo pažiba dar labiau praturtinti savo trofėjų galeriją Pekine galės 1000 m distancijoje.

Tuo metu dėl vėjuoto oro diena vėliau nei planuota prasidėjusiose olimpinėse kalnų slidinėjimo varžybose dėmesio centre atsidūrė ne čempionas.

41-erių prancūzas Johanas Clarey greitojo nusileidimo rungtyje 0,1 sek. pralaimėjo septyneriais metais jaunesniam šveicarui Beatui Feuzui, tačiau tapo istorijos dalimi kaip vyriausias visų laikų kalnų slidinėjimo olimpinis prizininkas.

Olimpiadoje jis startavo ketvirtą kartą, bet iki šiol prie pjedestalo nebuvo nė priartėjęs.

„Žinojau, kad turiu vieną paskutinį šansą pelnyti medalį“, – savo gulbės giesmę Pekine komentavo Prancūzijos atstovas, iki šiol vienintelį savo apdovanojimą aukščiausio rango varžybose susipakavęs 2019-ųjų pasaulio čempionate, kai pelnė sidabrą slalome supermilžine.

Bronzą šįkart užsikabino austras Matthiasas Mayeris.

Tuo metu moterų didžiojo slalomo rungtyje fiasko patyrė favoritė iš JAV Mikaela Shiffrin. Titulo nebeapginsianti 26-erių dabartinė pasaulio taurės varžybų bendrosios įskaitos lyderė suklydo pirmojo nusileidimo metu praleidusi vartus.

„Didžiulis nusivylimas. Galima sakyti, kad diena man baigėsi vos prasidėjusi“, – graužėsi tituluota amerikietė.

Konkurentės nesėkme pasinaudojo ir auksu pasipuošė švedė Sara Hector, po kurios išsirikiavo italė Federica Brignone ir šveivarė Lara Gut-Behrami.

Tarp snieglentininkų akrobatinio nusileidimo rungtyje triumfavo kanadietis Maxas Parrotas. 27-erių olimpiečiui vos prieš trejus metus buvo diagnozuota limfoma, bet po intensyvių chemoterapijos kursų jam pavyko išgyti.

Nors kanadietis savo pasirodymą Pekine pavadino „geriausiu gyvenime“, tačiau ekspertai iškart pastebėjo galimą teisėjų klaidą vertinant antrąjį nugalėtojo nusileidimą. Pasirodo, M. Parrotas šuolio metu neteisingai atliko privalomą elementą – sukdamasis ore nesilaikė už snieglentės.

Sidabru tenkinosi 17-metis kinas Su Yimingas, bronza – dar vienas kanadietis Markas McMorrisas.

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku moterų 500 m distancijos pakyla eilės tvarka pasidalino dešimtą olimpinį medalį karjeroje iškovojusi italė Arianna Fontana, olandė Suzanne Schulting ir kanadietė Kim Boutin.

Dvigubai ilgesniame nuotolyje tarp vyrų dominavo šeimininkai: dvigubą pergalę pasiekė Ren Ziwei bei Li Wenlongas. Kinų kraujo turi ir bronzinis prizininkas Liu Shaoangas, tačiau jis atstovauja Vengrijai.

Tuo metu šuolių su slidėmis mišrių komandų rungtį laimėjo Slovėnijos atstovai, už nugaros palikę konkurentus iš Rusijos olimpinio komiteto (ROC) komandos bei Kanados.

Primename, kad dailiojo čiuožimo komandų varžybose triumfavo ROC čiuožėjai su Kamila Valijeva priešakyje – 15-metė pirmoji istorijoje tarp moterų atliko keturgubą šuolį olimpinėse žaidynėse. Antrą vietą užėmė amerikiečiai, trečią – japonai.

Moterų biatlono 15 km individualias lenktynes laimėjo vokietė Denise Herrmann, aplenkusi prancūzę Anais Chevalier-Bouchet ir sezono pasaulio taurės varžybų lyderę Marte Olsbu Roiseland iš Norvegijos. Lietuvė Gabrielė Leščinskaitė finišavo 61-a.

Valstybių įskaitoje po trečiosios žaidynių dienos pirmauja Švedija, kurios visi trys apdovanojimai – auksiniai. Antrą vietą užima daugiausiai medalių susirankiojusi ROC komanda (2 aukso/3 sidabro/2 bronzos), treti – olandai (2/2/1).

Medalius kol kas iškovojo 19 šalių olimpiečiai.

Žiemos olimpinės žaidynės Pekine vyks iki vasario 20 dienos. Jose dalyvauja beveik 3 tūkst. sportininkų iš 91 šalies, kurie išsidalins 109 apdovanojimų komplektus.

Medalių lentelė (vieta, šalis, auksas, sidabras, bronza, iš viso medalių, vieta pagal bendrą medalių skaičių)