Kaip ir kiekvienais metais, visos komandos prieš sezoną turėjo savo tikslus, tačiau ne visoms pavyko juos įgyvendinti. Po sezono džiaugsmu spindėjo Airijos žaidėjų akys. Jie po ketverių metų pertraukos tapo „Šešių nacijų“ taurės laimėtojais. Anglijos rinktinė turėjo puikų sezoną ir iškovojo tiek pat pergalių kaip ir airiai (4), tačiau liko antra dėl prastesnio pelnytų/praleistų taškų santykio. Anglai pelnė kitą svarbų trofėjų – „Trigubą karūną“ – kuri įteikiama už visas tris pergales prieš Britų salų komandas (Airija, Velsas, Škotija).

Velso rinktinė nesugebėjo išsilaikyti viršūnėje trečius metus iš eilės, bet gali būti patenkinti užėmusi trečią vietą. Solidžiai turnyrą pradėję Prancūzijos regbininkai su trimis pergalėmis liko tik ketvirti, nors dar prieš paskutinį turą turėjo teorinių vilčių tapti čempionais.

Škotijos ir Italijoje rinktinės savo pasirodymu nebuvo patenkintos. Praėjusiame sezone škotai su italais buvo iškovoję po dvi pergales ir šį sezoną tikėjosi bent jau ne prastesnių rezultatų. Tačiau šios dvi komandos neprilygo lyderėms ir išsidalino dvi paskutines vietas.

Geriausi čempionato žaidėju pripažintas 15 Anglijos rinktinės numeris Mikes Brownas.

Legenda karjerą baigė viršūnėje

Nors 35-erių metų airis Brianas O‘Driscollis geriausio „Šešių nacijų“ turnyro žaidėjo rinkimuose užėmė antrą vietą, jis buvo didžiausia šių varžybų žvaigždė. Antrą kartą „Šešių nacijų“ čempionu tapęs B. O‘Driscollis po paskutinių rungtynių atsisveikino su savo įspūdinga profesionalo karjera.

Tikra regbio legenda 141 kartą atstovavo Airijos ir britų bei airių „Liūtų“ rinktinei ir pagal šį rodiklį yra geriausias pasaulyje. Vienas geriausių visų laikų Europos regbio žaidėjų tris kartus pripažintas geriausiu „Šešių nacijų“ taurės žaidėju (2006 m., 2007 m. bei 2009 m.), jis pelnė daugiausia žeminimų šių varžybų istorijoje.

Praėjusiais metais Airija sugebėjo iškovoti vos vieną pergalę ir turnyre užėmė vos penktą vietą. Šiemet su nauju treneriu Joe Schmidtu airiai atsiskleidė visu gražumu. Airijos rinktinė „Šešių nacijų“ turnyre laimėjo antrą kartą per 15 metų, kuomet vykdomas toks formatas. Anksčiau turnyras vadinosi „Vietos nacijos“ bei „Penkios nacijos“. Iš viso įvyko jau 120 tokių turnyrų, o Airija yra iškovojusi 12 trofėjų.

Įsimintinas šio sezono „Šešių nacijų“ taurės turnyras buvo dar keliems žaidėjams. Italai Sergio Parisse ir Martinas Castrogiovanni sužaidė 105-ąsias rungtynes savo šalies rinktinėje ir pagal šį rodiklį tapo lyderiais. Daugiausiai rungtynių Velso rinktinėje sužaidusiu žaidėju tapo Gethinas Jenkinsas (taip pat 105 mačai).

Nedaug trūko, kad „Šešių nacijų“ taurėje būtų išgirsta ir lietuviška pavardė. Nuo pat vaikystės Italijoje sportuojantis lietuvis Mantvydas Tveraga buvo tarp kandidatų į pagrindinę Italijos rinktinės sudėtį, tačiau į ją patekti šiemet nesugebėjo.

Tik faktai

„Šešių nacijų“ taurės debiutantais tapo 12 žaidėjų – keturi prancūzai, trys anglai, du škotai, po vieną valą, airį ir italą.

Daugiausiai žemininų atliko anglas Mike‘as Brownas ir airis Jonathanas Sextonas (po 4).

Iš viso per 15 turnyro rungtynių atliktas 61 žemininmas (vidutiniškai 4,07 per mačą).

Iš viso „Šešių nacijų“ taurės rungtynes stadionuose stebėjo 1 mln. 38,744 tūkst. žiūrovų (vidutiniškai 69,250 kiekviename mače).

Daugiausiai taškų pelnė airis Jonathanas Sextonas (66).

Vieno savaitgalio trijų rungtynių bendra auditorija siekia 26 mln. žiūrovų.

Galutinė turnyro lentelė:

1Airija5401+838
2Anglija5101+738
3Velsas5302+436
4Prancūzija5302+16
5Škotija5103-912
6Italija5005-1090

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją