28-erių lietuvis distanciją baigė per 3 min. 44,86 sek.

Panevėžietis startavo galingai ir po ketvirtadalio trasos net lenkė pasaulio rekordo tempą. Nors rekordo pagerinti nepavyko, jis lenktynes baigė galingai atsiplėšęs nuo visų varžovų.

Artimiausias varžovas nuo D. Rapšio atsiliko net 3,21 sek.

Sidabrą iškovojo geriausiai atrankoje pasirodęs V. Johanssonas (3 min. 48,07 sek.), o bronza pasitenkinti turėjo Jungtinių Amerikos Valstijų atstovas Kieranas Smithas (3 min. 48,40 sek.).

Šis lietuvio laimėjimas – ypatingas, kadangi jis finalą pradėjo kraštiniame takelyje, o šioje pozicijoje plaukiantys atletai laimi retai.

Lietuvis rytinėje kvalifikacijoje užėmė 9-ą vietą, kai nuotolį įveikė per 3 min. 51,75 sek.

Iki finalinio aštuntuko panevėžietį skyrė 0,03 sek., tačiau ketvirtas bendroje įskaitoje buvęs vokietis Lukas Märtensas (3 min. 50,61 sek.) nusprendė finale nestartuoti, todėl mūsiškis vakare užėmė kraštinį baseino takelį.

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko švedas V. Johanssonas (3 min. 48,66 sek.).

Pirmas už brūkšnio tarp lietuvių penktadienį atsidūrė ir 26-erių metų A. Šidlauskas (1 min. 00,07 sek.), kuris vyrų 100 metrų krūtine atrankos varžybose taip pat tenkinosi 9-a pozicija.

Tuo metu moterų 50 metrų laisvuoju stiliumi distancijoje R. Meilutytė užtruko 25,73 sek. ir tenkinosi 15-a vieta.

Iš viso Pasaulio taurės Berlyno etape dalyvauja penki lietuviai – D. Rapšys, Rūta Meilutytė, Agnė Šeleikaitė, Andrius Šidlauskas ir pernai Lietuvos pilietybę gavęs Saverio Vitas Multinas.

Šio sezono pasaulio taurės varžybos susidės iš trijų etapų. Po starto Berlyne spalio 13-15 d. plaukikai rungsis Atėnuose (Graikija), o spalio 20-22 d. dar kartą susitiks Budapešte (Vengrija).