Varžybų šeimininkė Rusijos rinktinė A grupės pirmose savo rungtynėse Maskvoje susitiko su Čekija ir pralaimėjo varžovams sausu rezultatu 0:3 (0:1, 0:1, 0:1). Po įvartį kiekviename kėlinyje pelnė Tomašas Kundratekas (14:48 min.), Romanas Plekanecas (20:48, arba 48-ą antro kėl. sek.) ir Michalas Birneris (58:28) į tuščius vartus.

Po pergalės čekai su 3 taškais tapo grupės lyderiais, o rusai, kurie pirmą kartą istorijoje pralaimėjo namų čempionato pirmas rungtynes, nusmuko į paskutinę aštuntą vietą.

Rezultatas:

A grupė

Rusija - Čekija – 0:3 (0:1, 0:1, 0:1).

14:48 Tomaš Kundratek [0 - 1]
20:48 Roman Červenka [0 - 2]
58:28 Michal Birner [0 - 3] (į tuščius vartus)

Kitose anksčiau pasibaigusiose A grupės rungtynėse Švedija įveikė Latviją po pratęsimo 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0).

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo/baudinių, pralaimėjimai po pratęsimo/baudinių, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

8.Rusija100000:30

B grupės antrose penktadienio rungtynėse Sankt Peterburge jėgas tarpusavyje išbandė Suomija ir Baltarusija. Suomiai įrodė savo pranašumą 6:2 (0:0, 4:1, 2:1). Po du įvarčius nugalėtojams pelnė Patrikas Laine (21:45 ir 38:36) ir Mikaelis Granlundas (39:56 ir 47:51), po vieną įmušė Mikko Koivu (32:28) ir Antti Pihlstromas (42:59).

Baltarusių gretose pasižymėjo Andrejus Stasas ir Aleksejus Kaliužnas.

Ledo ritulys: Suomija - Baltarusija

Rezultatas:

B grupė

Suomija – Baltarusija – 6:2 (0:0, 4:1, 2:1).

51:01 Aleksej Kalužnyj [6 - 2]

Kitame šios grupės mače Kanada sutriuškino JAV rinktinę 5:1 (2:1, 1:0, 2:0).

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo/baudinių, pralaimėjimai po pratęsimo/baudinių, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):