R. Meilutytė į moterų 50 m plaukimo krūtine finalą pateko antru rezultatu. 26-erių lietuvė, kuriai šiuo metu priklauso pasaulio moterų rekordas (29,16 sek.), šįryt distanciją įveikė per 30,90 sek. ir laimėjo trečiąjį atrankos plaukimą, 0,08 sek. aplenkusi lenkę Dominiką Sztanderą.

Su nauju varžybų rekordu (30,23 sek.) į finalą pateko jaunoji Estijos plaukikė Eneli Jefimova.

Kita lietuvė – Agnė Šeleikaitė – tarp 21-os dalyvės buvo 13-a. Nuotolį ji įveikė per 33,23 sek.

A. Šidlauskas šį rytą varžėsi vyrų 200 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje. Savo atrankos plaukime lietuvis finišavo trečias –per 2 min. 13,78 sek. Bendroje dalyvių įkaitoje 26-erių panevėžietis užėmė šeštą vietą ir pateko į finalą.

Greičiausias kvalifikacijoje buvo olandas Arno Kamminga (2 min. 11,01 sek.).

A. Šidlauskas siekia šios rungties olimpinio normatyvo (2 min. 9,68 sek.).

Vyrų 200 m laisvu stiliumi atrankoje šįryt plaukė aukso ir sidabro medalius Berlyne jau iškovojęs D. Rapšys.

28-erių panevėžietis distanciją įveikė per 1 min. 47,17 sek. ir užtikrintai laimėjo penktąjį kvalifikacinį plaukimą.

Bendroje įskaitoje lietuvio laikas buvo taip pat greičiausias, todėl vakare mūsiškis plauks lyderio – ketvirtajame – takelyje.

Saverio Vitas Multinas sekmadienio varžybose pasirodė vyrų 50 m plaukimo peteliške rungtyje, kur užėmė 40-ą vietą. Lietuvos plaukikas finišavo per 25,84 sek., o kvalifikacijos lyderiu tapo australas Isaacas Cooperis (23,25 sek.).

Po dviejų varžybų dienų moterų įskaitoje R. Meilutytė su 12,6 taško kol kas užima 33 vietą, o D. Rapšys (35,9 tšk.) vyrų reitinge – šeštas.

Prieš olimpinius metus varžybos tradiciškai rengiamos 50 m ilgio baseine, tad visi čia dalyvaujantys plaukikai turi galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Rytinė varžybų dalis prasideda 10 val. Lietuvos laiku, o vakariniai plaukimai – nuo 19 val.