Gintaro Savukyno auklėtiniai prieš grėsmingus varžovus lygiai kovėsi didžiąją pirmojo kėlinio dalį. Jam besbaigiant rezultatas dar buvo lygus – 10:10, tačiau tuomet viens po kito dviem minutėms iš aikštės buvo pašalinti Karolis Antanavičius ir Matas Aukštikalnis, o tuo pasinaudoję vengrai išsiveržė į priekį – 11:13.

Po pertraukos svečių žaidybinis pranašumas tik dar labiau išryškėjo ir jie prieš atsakomąjį susitikimą susikrovė 7 įvarčių persvarą.

Atsakomosios rungtynės Vesprėme bus žaidžiamos sekmadienį.

Lietuviams Mindaugas Dumčius ir K. Antanavičius pelnė po 6 įvarčius, Aidenas Malašinskas – 5, o Gabrielius Virbauskas – 3 įvarčius.

Vengrų gretose išsiskyrė Bence Imre su 11 ir Gaboras Ancsinas su 8 įvarčiais.

Šiemet Europos čempionate vengrai užėmė penktą vietą, o vėliau pasiekė tikslą namuose surengtame olimpinės atrankos turnyre – vasarą Paryžiuje Vengrijos rinktinė žengs į olimpinę aikštę po 12 metų pertraukos.

O lietuvių misiją dar labiau apsunkino gynybą apnuoginusios kertinių žaidėjų netektys: Jonas Truchanovičius vėl gydosi sunkią kelio traumą, nugaros skausmai sulaikė kapitoną Gerdą Babarską.

2025-ųjų planetos pirmenybės vyks Kroatijoje, Danijoje ir Norvegijoje.

Vienintelį kartą pasaulio čempionate lietuviai žaidė 1997-aisiais, kai Japonijoje tarp 24 komandų užėmė 10-ą vietą.