Nors oro sąlygos varžybų dalyvių nelepino, o termometro stulpelis pavėsyje rodė 32 laipsnius karščio, tai nesutrukdė A. Garunkšnytei rekordiniu greičiu įveikti 5000 metrų distanciją. Lino Balsio auklėtinė finišą pasiekė per 19 min. 33.64 sek. ir užfiksavo naują Lietuvos aklųjų ir silpnaregių moterų rekordą.

Maratonininkė Birštone debiutavo 10000 metrų bėgime ir užfiksavo 43 min. 10.88 sek. laiką. Šį nuotolį A. Garunkšnytė ketina bėgti savaitgalį Palangoje vyksiančiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate.

„Birštone debiutavau šioje distancijoje, buvo tokia repeticija. Tikiuosi, kad šį penktadienį Palangoje man pavyks dar geriau. Birštone per karštį buvo labai sunku, net buvau pagalvojusi, kam aš čia išvis bėgu, bet po to susiėmiau ir padariau, ką turėjau. Šiandien treniravausi ir nesijaučiau pavargusi, nesijaučiau iki galo išsikrovusi. Nežinau, ką treneris su manimi daro, iš kur turiu tiek jėgų“, – šypsojosi A. Garunkšnytė.

Rekordinį pasirodymą Birštono stadione surengė ir disko metikė Oksana Dobrovolskaja, kurios įrankis nuskriejo 34 metrus 4 centimetrus. Rimanto Plungės treniruojama sportininkė daugiau nei pusantro metro pagerino asmeininį rezultatą ir užfiksavo naują Lietuvos aklųjų ir silpnaregių rekordą.

Vis dėlto O. Dobrovolskajos treneris R. Plungė rezultato nesureikšmino ir po varžybų sakė, kad atletės galimybių riba dar nepasiekta. Esą Palaboje, esant geroms oro sąlygoms, diskas gali skrieti daug toliau.

„Esame pažangos kelyje. Tkimės tolesnio rezultatų gerėjimo. Metimai Birštone nebuvo labai sėkmingi. Kol kas dar kovojame su krypties problema, pataikymu į sektorių. Pavyzdžiui, vienas metimas, kliudęs tinklą, buvo geresnis – diskas būtų skriejęs dar toliau. Viskas yra procese, kurį galiu vertinti teigiamai.

Jeigu Palangoje oro sąlygos bus geros, manau, bus dar toliau. Gali būti iki 36 metrų ar panašiai yra visai realus rezultatas. Bet, aišku, spėliojimas yra nedėkingas dalykas“, – svarstė R. Plungė.

Su asmeniniu rekordu Birštoną paliko ir kitas R. Plungės auklėtinis Ramūnas Verbavičius. Lengvaatletis rutulio stūmimo rungtyje pasiekė 10 metrų 72 centimetrų ribą – toliau nei bet kada iki šiol.

Gegužės 25–26 d. Palangos stadione vyksiančiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate dalyvaus iš viso vienuolika paralimpinės rinktinės lengvaatlečių: A. Garunkšnytė, O. Dobrovolskaja, R. Verbavičius, Kęstutis Skučas, Danas Sodaitis, Ramūnas Rojus, Andrius Skuja, Jonas Spudis ir Ramunė Adomaitienė.

Praatletai svarbiausiose šalies sveikųjų lengvosios atletikos varžybose dalyvauja nuo 2020 m., kai bendradarbiavimo sutartį pasirašė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijos vadovas Eimantas Skrabulis. Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas yra įtrauktas į Tarptautinio paralimpinio komiteto varžybų kalendorių, čia pasiekti paraatletų rezultatai fiksuojami pasaulio reitinge.

„Tai svarbu ir kalbant apie žmonių su negalia integracinius procesus, ir apie sportinę pusę. Paralimpinės rinktinės lengvaatlečiai turi galimybę namie vykdyti tarptautinius normatyvus. Kaip žinia, namie ir sienos padeda. Atmosfera varžybose fantastiška, jaučiame ir žiūrovų ir kitų atletų palaikymą“, – sakė M. Bilius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės