Pernai 100 kilometrų bėgimo pasaulio čempionate bronzos medalį iškovojęs 25-ių atletas jau pradėjo pasirengimą gegužės 14 dieną Vilniuje vyksiančioms „The World’s Fastest Run powered by Nord Security“ varžyboms.

„Mano pasirengimas primena maratonininkų treniruotes – per savaitę nubėgu 160-210 kilometrų, – prisipažino P. Wiersma. – Tačiau daugiau dėmesio skiriu aukšto tempo bėgimui.

Taip pat darau specialias treniruotes greičiui. Psichologiškai tvirtėju po kiekvienos geros, sėkmingos, ilgos treniruotės. Man patinka save spausti treniruotėse, o meditacijos padeda kur kas geriau susitaikyti su skausmu“.

Geriausias P. Wiersma rezultatas 100 km lenktynėse – 6 val. 18 min. ir 47 sekundės (2022 m.). Pernai bėgikui pavyko pagerinti ir asmeninį 50 km bėgimo rekordą (3 val. ir 3 sek.), o šiais metais buvo sutriuškintas ir maratono rekordas – 2 val. 18 min. ir 59 sek.

Prabilęs apie dabartinį 100 km bėgimo pasaulio rekordą, kuris priklauso lietuviui Aleksandrui Sorokinui (6 val. 5 min. ir 41 sek.), P. Wiersma šypsojosi.

„Manau, kad tai yra vienas sunkiausiai įveikiamų pasaulio rekordų, bet jis tikrai gali būti pagerintas, – sakė olandas. – A. Sorokinas yra vienas sėkmingiausių visų laikų ultra bėgikų.

Jis tikrai yra šalia Yiannio Kouroso. Dabar su Aleksandru treniruojamės pas tą patį trenerį – Sebastianą Bialobrzeskį. Prie jo komandos prisijungiau po pernai tikrai man sėkmingo pasaulio čempionato. Tačiau mes su Aleksandru esame visiškai skirtingi atletai. Treniruojamės skirtingai.

Žinau, kad A. Sorokinas per savaitę įveikia daugiau negu 300 kilometrų. Jei aš pabandyčiau tai padaryti, gaučiau traumą jau pirmą savaitę. Bet aš esu greitesnis bėgikas, susikoncentravęs į ilgas ir kokybiškas treniruotes. Labai laukiu Vilniuje vyksiančių lenktynių, labai laukiu mūsų akistatos – pamatysime, kuris kurį įveiks“.

Po kelių akimirkų P. Wiersma pridėjo: „Sutinku, kad Vilniuje įvyks greičiausios 100 km lenktynės, o aš atvažiuoju gerinti pasaulio rekordo“.

Priminsime, „The World’s Fastest Run powered by Nord Security“ bėgimo trasa nusidrieks greta technologijų parko „Cyber City“, įsikūrusio progresyvioje ir atsinaujinančioje Vilniaus dalyje – Naujamiestyje.

„Cyber City“ technologijų parke greitai įsikurs ir vienas iš pagrindinių renginio partnerių – kibernetinio saugumo lyderis „Nord Security“, kurio produktais naudojasi milijonai vartotojų visame pasaulyje.

Pernai technologijų vienaragiu tapęs „Nord Security“ yra sukūręs penkis ekspertų pripažintus bei vartotojų pamėgtus kibernetinio saugumo produktus: „NordVPN“, „NordLayer“, „NordPass“, „NordLocker“ ir „NordWL“.

„Jeigu atvirai, tai bus mano pirmasis apsilankymas Vilniuje, – nusijuokė P. Wiersma. – Žinau, kad tai Lietuvos sostinė, girdėjau, kad miestas yra labai gražus. Tačiau nežinau, ko galiu tikėtis. Noriu, kad trasa būtų greita, viliuosi, kad varžybų atmosfera bus puiki ir mus stebės didelė minia žiūrovų.

Nors bėgdamas visada koncentruojuosi į savo darbą, tačiau dievinu, kuomet bėgimą stebi daug žiūrovų. Jie suteikia motyvacijos siekti dar geresnių rezultatų“.

Beje, „Cyber City“ kieme, prie čia pat esančios finišo linijos, visi norintys palaikyti sportininkus bus laukiami specialiai įkurtose žiūrovų erdvėse. Varžybų organizatoriai kviečia nepraleisti progos tapti rekordinio A. Sorokino bėgimo liudininkais.

"The World’s Fastest Run powered by Nord Security“ varžybos
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės