L. Ivanauskas dalyvavo vienoje iš garsiausių regatų pasaulyje „Sydney Hobart“, po jos su „Ambersail“ jachta perplaukė Ramųjį vandenyną, ketvirtą kartą apiplaukė Horno ragą. Pastaraisiais metais buriuotojas jūroje buvo dažniau nei krante.

Linas Ivanauskas

Geriausia 2013 metų buriuotoja V. Andrulytė šiuo metu yra viena iš stipriausių „Laser“ klasės sportininkių. Kauno buriavimo mokyklos „Bangpūtys“ auklėtinę treniruoja Linas Eidukevičius, kuris buvo ir olimpietės Gintarės Scheidt treneris.

V. Andrulytė Tarptautinės buriavimo federacijos (ISAF) reitinguose iš daugiau nei 400 sportininkių užima 15 vietą. Tai labai aukštas pasiekimas.

Metų buriuotojus rinko komisiją, kurios sudėtyje buvo žurnalo „Vėjo!3“ atstovai, Lietuvos buriuotojų sąjunga, buriuotojų bendruomenės nariai.

Įvertinus tik buriavimo varžybų rezultatus geriausias 2013 metų sportininkas buvo Martis Pajarskas, antras – burlentininkas Juozas Bernotas, trečia – Viktorija Andrulytė.

Viktorija Andrulytė

Jaunojo buriuotojo titulą šiais metais iškovojo klaipėdietis Dominykas Kneižys. Šis jaunas perspektyvus „Laser Radial“ klasės buriuotojas, daugelio manymu, yra būsimas olimpietis. 2013 metais didžiausia jo pergalė – iškovota aukšta 12 vieta tarp 56 valstybių sportininkų Kipre vykusiame pasaulio jaunių buriavimo čempionate.

Specialus apdovanojimas skirtas ir mažajam buriuotojui Radvilui Janulioniui, už jo atkaklumą ir pergales „Optimist“ klasės čempionatuose.

Svarbiausias praėjusių metų įvykis buriuotojams buvo pavasarį įsteigta antroji buriavimo mokykla – „Žiemys“. Iki tol buriavimo mokyklos statusą turėjo tik Kauno buriavimo mokykla „Bangpūtys“.

2013 metų įgula tapo vilniečių „Jigy Jigy“ jachtos komanda, kuriai vadovauja patyręs buriuotojas Šarūnas Sodeika. Tai tarptautinė įgula, kurios trys nariai yra iš Latvijos. „Jigy Jigy“ šiais metais tapo absoliučia jūrinių jachtų buriavimo čempione, nugalėjo Lietuvos klubinių regatų taurės bendrojoje įskaitoje, tapo Lietuvos ORC čempionato nugalėtoja, Latvijos atvirojo ORC jūrų buriavimo čempionato vicečempione, kuriame buvo vienintelė jachta iš Lietuvos.

„Jigy Jigy“ taip pat užėmė septintą vietą Estijos uždarojoje regatoje „Muhu Vain“ ir tokią pat vietą išplėšė Europos ORC čempionate, vykusiame Stokholme, Švedija.

Žiemos burlenčių sporte 2013 metais geriausiai sekėsi jaunam sportininkui Pauliui Voveriui. Jis puikiai pasirodė tarptautinėse varžybose: pasaulio žiemos čempionate Suomijoje jaunimo įskaitoje laimėjo pirmąją vietą.

Už ilgametę ištvermę ir už pasiekimus tarptautinėse „Formula Windsurfing“ klasės burlenčių varžybose 2013 metų burlentininko vardas skirtas Arvydui Moliušiui. Jis šiais metais užėmė 11 vietą pasauliniuose „Formula Windsurfing“ klasės reitinguose.

Tarp geriausių jėgos aitvarų meistrų 2013 metais ir toliau karaliauja klaipėdietis Viktoras Šeputa. Jis kol kas neturi sau lygių konkurentų Lietuvoje. Metų perspektyviausios jėgos aitvarų sportininkės vardas skirtas Emilijai Mažeikaitei. Nors ji žengia pirmuosius žingsnius jėgos aitvarų kurso varžybose, tačiau tai daro labai ryžtingai.

Geriausia 2013 metų regata pripažinta Kuršių marių regata. Praėjusiais mietais vyko jau 46-oji regata. Tai pati seniausia Lietuvos regata, o kartu ir svarbiausios buriavimo varžybos – Lietuvos kreiserinių jachtų čempionatas.

2013 metų teisėjas antrus metus iš eilės tampa Rolandas Žentelis. Kol kas kvalifikacija ir profesionaliu požiūriu į teisėjavimą jam neprilygsta kiti.

Vertinti ne tik sportininkai ir varžybos. Įdomiausia 2013 metų kruizinė kelionė išrinkta Andriaus Varno plaukimas iki Botnijos įlankos pasigėrėti baltosiomis naktimis.

Norėdami padrąsinti šeimas, draugus buriuoti, leisti laisvalaikį ant vandens jachta „Gera diena“ jau antrus metus įsteigė prizą buriuojančiai šeimai prizą. Jį atsiėmė Girdvainių šeima, kuri su savo trijų mėnesių dukrele perplaukė Baltijos jūrą, buriavo Graikijoje.

Už visus gyvenimo nuopelnus buriavimui 2013 metų senjoro nominacija skirta treneriui Algiui Patašiui. 45 metų buriavimo patirtį turintis buriuotojas yra daugkartinis Lietuvos čempionas, tarptautinių regatų prizininkas. Didžiąją dalį savo gyvenimo praleido ne tik buriuodamas, bet ir stengdamasis perduoti savo patirtį jaunesniems. Iki šiol A. Patašius aktyviai plaukioja jachtomis, bei su entuziazmu moko jaunąją kartą.

Metų buriuotojų apdovanojimai organizuojami trečius metus iš eilės. Šiais metais renginyje dalyvavo kaip niekada daug buriuotojų. Vienas iš organizatorių, buriuotojų žurnalo „Vėjo!3“ atstovas Darius Gerasimavičius džiaugėsi, kad renginys tampa vis populiaresnis ir solidesnis ir buriuotojai vertina šį apdovanojimą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės